Droga lagur


 • Banjot kontrast
 • banjot bromine
 • Banjot karbonike
 • Ku ujit të trajtuar
 • Charcot dush
 • Tërheqje Underwater

 • Banjot kontrast

  Si të dobishme. Rikthen metabolizmin normale, të lehtësuar
  manifestime të dystonia enëve të gjakut dhe venat me variçe,
  të ndihmojë për të humbur peshë, të shpëtoj nga pagjumësia, këmbët djersitje, stresi
  pas stresit fizik ose mendor.

  Si për të marrë. Dy pishina (dush) të mbushura me ujë 38
  gradë në një, 30 - në një tjetër. Çdo ulen për 3-5 minuta. Në të ngrohtë
  Temperatura e ujit dush rregulluar gradualisht në 42 gradë, cool
  reduktuar në 20. opsion Faqja kryesore - të armëve apo këmbët zhytur alternuar

  në një pellg me ujë të ftohtë dhe të ngrohtë.


  banjot bromine

  Si të dobishme. Ulët rritur funksion tiroide. Që prej
  Këto banja lehtësimin e kruarje dhe inflamacion, dhe kjo do të ndihmojë në lëkurë
  Sëmundjet. I favorshëm për gratë me menstruale
  cikël.

  Si për të marrë. A mundet një mjekësor të specializuar
  institucion. Një sesion shëruese mund të organizohet në shtëpi. Për këtë qëllim, 100 g
  kripëra bromine (shikoni në drugstores) tretur në ujë në
  37-38 gradë, të rriten në banjë për 15 minuta.

  Ju nuk mund të marrë intolerancën e jodit, sëmundjet inflamatore, dhe diabeti mellitus.


  Banjot karbonike


  Si të dobishme. Sezoni, rritur durimin. Sidomos rekomandohet për sëmundjet kardiovaskulare.

  Si për të marrë. Në një banjo të pajisura posaçërisht, ku trupi i pacientit
  aktet e dioksidit të karbonit, avull të nxehtë apo të ngopur me karbon
  Ujë me gaz. Gjatë procedurës, gaz penetron lëkurës, nxit
  formimi i substancave biologjikisht aktive, banjot përmirësimin e qarkullimit
  gjak dhe performanca e saj.

  Ju nuk mund të marrë gjatë sëmundjeve akute inflamatore të frymëmarrjes
  trakt, hipertension i rëndë, periudhë miokardi akute infarkt.


  Ku ujit të trajtuar

  Qendra Kombëtare ruse për mjekësinë rigjeneruese dhe
  Shëndeti Resort:. Boris korsi, d 9 m..

  "Barricade"
  "Smolensk", "Arbat". Tel. 290-46-47 (prej 10 deri 14 ore).

  Rehabilitimi Spitali i specializuar
  trajtim Departamenti i Shëndetësisë në Moskë Street. Talalyhyna, d. 26A, m.
  "Proletare". Tel. 676-11-51.

  CDB numër 1 SHA "RZD":. Volokolamskoye sh, D 84 m "Falcon".. Tel. 490-10-09.
  Klinika № 1 Zyra e Presidentit të Federatës Ruse, trans. Sivtsev Vrazhek, d. 26/28, m. "Smolensk", "Arbat", "Kropotkini".

  Çmimet mostër:

  nënujore shpinë - nga 1.500.000 fshij.. nga
  procedurë; Fuqia dush - nga 500 rubla;. Banjot terapeutike - 500-700 rubla.
  Para procedurës, ju do të referoheni për këshillim fizioterapisti, ajo Esch

  rreth 1000 rubla.


  Charcot dush

  Si të dobishme. Tones, promovon humbje peshe, forcon lëkurën dhe zvogëlon celulitin.

  Si për të marrë. Masazh jet e ujit nga një çorape alternuar të ngrohtë dhe
  ujë të ftohtë. Një këmbë. Ju nuk mund të marrë fungale dhe
  sëmundjet e lëkurës të tjera kujdes - me venat me variçe.


  Tërheqje Underwater

  Më e dobishme. Ndihmon me dhimbje prapa, osteokondroza, shpinë hernie pakomplikuar.

  Si
  marrë. Pacienti është i zhytur në një banjë me ujë të ngrohtë. Trupi është fikse,
  kështu që njerëzit si në peshës. Me ngarkesë të butë metodë
  shpinë rastyahyvayuschey është pesha e vdekur. Me intensive -
  ngarkesave shtuar Doza - 2,5-25 kg.