Metodat Cryotherapy


 • Terapi të ftohtë, cryotherapy
 • Cilat janë metodat e cryotherapy

  Terapi të ftohtë, cryotherapy
  Cryotherapy - një terapi të ftohtë. Ky koncept përfshin të gjithë
  kriometodov kompleks përdoren në mjekësi dhe cosmetology. Criosauna
  - Ky lloj i cryotherapy të përgjithshëm, të mbajtur një të veçantë
  cryochamber në të cilin veprim do të bëhet në trupin e njeriut
  temperaturat e ulëta. Kjo procedurë lejon të aktivizoni mbrojtëse
  trupi për shkak të stresit të temperaturës, e cila e njeriut
  Trupi i ekspozuar për 3 minuta. Gjatë kësaj radhe bën
  ftohtë vetëm shtresa e lartë e lëkurës, të cilat janë të ngrohjes

  receptorët. Si një rezultat i njeriut intensive ngrohjes humbet
  një numër i konsiderueshëm i kalorive, kështu cryosauna konsiderohet i shkëlqyer
  mënyrë për të humbur peshë. Shtim i theksuar efektin kozmetike, sepse në
  procedura është përmirësuar dukshëm ushqyerit të lëkurës,
  çon në ripërtëritjen e lëkurës, stimulon cryosauna
  zemra dhe organet e brendshme, përmirëson rrjedhjen venoz.
  Criosauna
  ndikon pozitivisht hormonet e trupit, duke rezultuar në
  Efekti i fuqishëm rinovimin pas një kurs të trajtimeve. Përgjigje imune
  ndikimi cryotherapy së përgjithshme të trupit është i tillë që pasazh
  Procedura është e barabartë me 3/2 vjet forcim të rregullt.


  I përgjithshëm
  ndikimi në Cryosaunas ndihmon me gjerë
  Problemet dermatologjike pengojnë përdorimin e lokal
  kriometodov. Criosauna efekt pozitiv mbi mendor dhe
  sfond emocional i njeriut, redukton lodhjen, prodhon
  efekt zbutës, ndihmon për të reduktuar ndjenjën e trishtimit dhe të malluar. Total
  disa seancave Cryosaunas mund të them lamtumirë për problemin shumëvjeçar
  gra - celulitin.


  Cilat janë metodat e cryotherapy


  Nga teknikat lokale Cryotherapy përfshijnë: kriopilinh, cryomassage, krioelektroforez, cryosurgery.

  Kriopilinh
  është ndikimi i nitrogjen të lëngët në sipërfaqe të lëkurës. Në këtë mënyrë
  vymorozhuyetsya shtresë e hollë e veshje e guaskës dhe si rezultat - në rritje

  tuhor lëkurës është ngushtuar poret zhduken plagët e vogla dhe puçrra fytyre
  cilësi përmirëson pamjen e lëkurës.
  Për të arritur të rëndësishme
  Efekti i përtëritje të prodhuar lulëzim të thellë. Kriopilinh
  jo vetëm që ndihmon luftën lidhura me moshën ndryshimet e lëkurës, por edhe
  kontribuon në zgjidhjen e problemeve të tilla si spote moshës, puçrra fytyre,
  Freckles. Kjo procedurë ka një avantazh të madh mbi përdorimin e
  peels kimike, që nga viti praktikisht nuk ka efekte anësore
  Periudha e shërimit është dukshëm më e shkurtër.

  Cryomassage
  shumë e treguar për plakjen e lëkurës, puçrra fytyre, humbje e flokëve.
  Procedura ka një efekt të fortë heqjen.

  Masazh të lëngshme
  azotit është kryer duke përdorur një aplikues të gjerë, lëkurë të para
  Procedura ishte trajtuar me alkool etilik. Thanks cryomassage
  është rrjedhjen e gjakut aktiv në lëkurë, duke e bërë të zhdërvjellët,
  elastike. Kjo sheshuar sipërfaqen e lëkurës, të ngushta poret,
  rrudhat dhe duket shkëlqim të shëndetshme. Lëkurë Cryomassage
  kreu ndihmon luftën lloje të caktuara të humbjes së flokëve. Anglisht
  kriomassazha vetëm zgjat 5-7 minuta, ndërsa ka vetëm një të vogël
  djegia dhe thumbues, që do të mbahet menjëherë pas
  procedurë.

  Procedura krioelektroforez është futja e
  Droga ngrira në shtresat e thella të lëkurës duke përdorur pulsojnë

  aktual të ulët të frekuencave. Për shkak të enëve të reagimit të ftohtë, veprim
  droga zgjat deri në 10 orë, duke i siguruar heqjen efekt.
  Kjo procedurë i ndihmon të luftuar plakjen e parakohshme,
  eliminon lëkurën i butë, në mënyrë efektive lufton celulitin dhe dhjamin
  depozitat.

  Një tjetër lloj i cryotherapy - cryodestruction ,
  ndihmon të shpëtoj të problemeve dermatologjike të tilla si lytha,
  papilomat, lythat, plagët keloid, nevi kontaheoznyy molusk. Në
  Gjatë procedurë kryhet tumoreve të thellë ngrijë përsëri
  duke përdorur azotit të lëngshëm. Shkarkimi është vetëm 1-2 trajtime.
  Aplikues tampon ose special ngjyhet në nitrogjen të lëngët të ulët

  temperatura, aplikuar për rritje të reja, dhe pastaj ajo merr errët,
  ndërpreu dhe shpejt zhduket. Procedura përsëritet kryhet nëse vlera
  Tumoret ishte i rëndësishëm.

  Informacion nga artikullin "Cryotherapy".