Honey Eye


 • Procedura Honey
 • Pranimi në mjaltë
 • Pika e mjaltit
 • Honey Bath
 • Fëmijët Mjaltë

 • Procedura Honey

  Më i mirë i mjaltit për - limonit. Së pari, mjaltë të bardhë universal. Ajo i përshtatet të gjitha, dhe kjo nuk është parë alergji. Së dyti, gëlqere - agjent shumë i mirë vasodilator.

  Para se procedurat e mjaltit për të kontrolluar nëse kjo nuk do të shkaktojë ju acarim mjaltë. Për ta bërë këtë, aplikoni një sasi të vogël të mjaltit në lëkurë të qafës prapa veshit. Dhe të lënë për 10-15 minuta. Nëse brenda 15-20 minuta ju ndjeni ndonjë kruarje, acarim nuk shfaqet, atëherë gjithçka është në rregull.

  Kjo mjaltë ju mund të përdorni.

  Nëse mjaltë ju ka shkaktuar një acarim, kështu që nuk ju përshtaten. Është e nevojshme të lules apo hikërror. Ju kontrolloni të gjitha mjaltë në dhe për të gjetur atë.


  Pranimi në mjaltë

  Gratë janë shumë të mira për të pirë mjaltë në mëngjes në një stomak bosh. Si të bëhet kjo?

  Në gojë duhet të jetë microflora natyrore. Pra, në mëngjes nuk edhe nevojë për shpëlarje gojën tuaj. 10-15 minuta para se larja duhet të zgjidhin ngadalë, hani një lugë gjelle mjaltë gëlqere.

  E njëjta procedurë mund të bëhet vetëm para gjumit. Merrni një lugë gjelle mjaltë gëlqere. Dhe pjesë të vogla ngadalë gëlltitje.

  Kjo procedurë - një parandalim i mirë i sëmundjeve të syrit.


  Ajo forcon muret e enëve të gjakut, përmirëson shikimin. Shërben si një tonik të thotë. Pini nevojën mjekësore brenda dy javësh. Pastaj të marrë një pushim për dy javë. Zakonisht rezultat i dy ose tre kurse i ruajtur për gjashtë muaj.


  Pika e mjaltit

  Kur dhimbje në sy, katarakt, katarakte, inflamacion të membranës në pika sy edhe të ndihmojë me mjaltë. Honey formon një film mbrojtëse që relakson muskujt e syrit. Dhe ata nuk lodhem. Kjo recetë është për njerëzit puna e të cilëve përfshin një tendosje të vazhdueshme sy. Kjo mund të jetë vepër e një kompjuter ose zyra në të cilën ju doni të lexoj shumë dhe shkruaj.

  Si për të bërë? Merrni mjaltë domosdoshmërisht natyrore të lëngshme që nuk e ka kristalizuar.

  Dhe pranverë të pastër apo edhe ujë. Në asnjë rast nga trokitje e lehtë dhe jo të ziera. Një rënie prej mjaltë të lëngshme përzierje me 10 pika të ujit (01:10).

  Llokoçis dhe për të marrë një shumë që ka nevojë të futur një herë në ditë në mëngjes. Kjo do të ndihmojë për të mbrojtur sytë tuaj nga lodhja gjatë ditës. Procedura gjithashtu përsëris dy javë, pastaj të bëjë një pushim.


  Honey Bath

  Honey si ushqyesve për vizion mund të vijë nëpërmjet lëkurës. Kjo është shumë e dobishme për të bërë dush. Aplikoni në majë të gishtave dhe fshij bardhë qafë mjaltë dhe zonë qafë. Fërkim mund të bëjë më për 5-7 minuta para se t'i shtyer. Pastaj përsëri, komplot mjaltë dhe të përsëritur procedurën dy ose tre herë deri mjaltë është zhytur.

  Nëse kjo zonë thith, kështu që mungojnë disa ushqyesve.

  Kur mjaltë nuk është zhytur, do të përgatisë një dush të ngrohtë. Jo të nxehtë, dhe 35-40 gradë, kështu që ju mund të tolerojë, por mos djegë. Shtrihuni në dush për 10-15 minuta.

  Procedura përsëritet dy herë në javë. Ky efekt i dobishëm në lente, është e mundësuar, përmirëson shikimin.


  Fëmijët Mjaltë

  Të gjitha këto procedura janë të dobishme dhe studentë. Ata muskujt e syrit janë të tensionuar vazhdimisht nëpërmjet rritjes së vëmendjes në shkollë kur detyrat e shtëpisë ndërsa lojrave. Prandaj, mjaltë - është një mjet i dobishëm, natyrore dhe, më e rëndësishmja, i padëmshëm që ndihmon në mbrojtjen dhe ruajtjen e vizion për të gjithë studentët.