Massing në rusisht


 • Pyetja numër 1
 • Pyetja numër 2
 • Pyetja numër 3
 • Pyetja numër 4

 • Pyetje № 1. I vendosur për të marrë një kurs të masazh. U bë view
  Reklamat - kreu shkoi tjerrje nga vende të ndryshme të panjohura
  tituj. Shpjegoni se ka lloje të masazh.

  Para së gjithash, nuk është masazh të fytyrës dhe trupit trajtimet. Kur punon me
  Personi përdorur metoda krejtësisht të ndryshme se masazh. Nëse
  vetëm zotëruar masazhiste masazh fytyrën, ajo duhet të punojë me
  trup - dhe anasjelltas.

  Fytyrës masazh është plastike,
  kozmetike, dridhje, pika presion. Një shumëllojshmëri e trupit masazh
  të tilla - terapeutik, Relaksimit, sportive,
  kullimit limfatik.

  Një nga teknikat e reja - celulitin masazh.

  Përveç
  kjo, çdo lloj i masazh trupit mund të jetë i përgjithshëm dhe i pjesshëm. Nga
  Këpucë me majë të earlobes - një masazh të përgjithshme të rrugës. Dhe në
  përpunuara pjesërisht vetëm fushat me probleme.


  Vetëm zakonshme është mjekësor dhe shëndetësor ose masazh relaksim. Dhe
  pjesshme - kullimit limfatik, e cila është kryer në kofshët dhe viça.

  Shpesh
  pjesshme dhe totale të kombinuar. A, për shembull, relaksim total dhe
  veçmas në artin e masazh terapeutik janë duke punuar mbi problemin, për shembull,
  zonë jakë.


  Pyetje № 2. dashurën e mia pas një kursi
  masazh kozmetike lulėzuar fjalë për fjalë - çehre përmirësuar,


  dhe lëkurë neglizhencën e lëkurës zhduk. A do të bëhet një masazh
  tërheqës? Problemi im - lajka i tepërt i lëkurës, puçrra fytyre
  i nxituar.

  Masazh Cosmetic projektuar
  për lëkurë të thatë. Përdorin atë dhe në plakjen e lëkurës normale. Por
  për vaj ajo nuk është e përshtatshme. Teknikë në të cilën masazh kozmetike
  zbatuar, nuk i zgjidh problemet e lëkurës me vaj. Gjithashtu, para se të
  Procedura është aplikuar në lëkurë krem ​​ushqyes që të lëkurës me vaj bën
  për çdo gjë.

  Për lëkurës dhjamor gjëndra të cilat janë shumë të
  tashmë aktive, masazh i mirë plastike. Shtyp më intensive
  ndihmojë sebum tepërt lënë kanalet dhjamor.


  Pas kursit
  Procedurat e tilla ngushtuar ndjeshëm poret, lëkura bëhet më i errët.
  Ndër të tjera, është një masazh plastike në talk, e cila është pak më e
  thahet lëkurën.

  Plus, masazh plastike tonet muskujt e fytyrës. Efekti i tij qetësues përtej falënderim.

  Lekundese
  masazh - ajo është quajtur masazh nga Jacquet - ilaç për puçrra fytyre.
  Drejtimin ajo squeezes lëvizjet, dhe prandaj përjashtohen nga poret
  përmbajtja e tyre, lufton me skuqjen.


  Pyetje № 3. Kohët e fundit
  dëgjuar pikëpamjen se masazh tradicionale ruse dhe masazh, i cili
  të bëjë Perëndimin - gjëra të ndryshme. Çfarë bëjnë ata ndryshojnë nga njëri-tjetri?
  Cili - ose në familje "
  import " - Ju duhet të zgjidhni nëse tim

  Detyra kryesore - për t'u çlodhur?

  Tradicionalisht,
  I ndonji masazhet trupit, zbutës përveç kësaj, është e thellë,
  Studimi i plotë i muskujve. Prek masazh prekshme,
  nganjëherë pak i dhimbshëm. Por në sajë të një teknike të fuqizimit të muskujve,
  relakson sistemin nervor, frymëmarrja bëhet e lehtë dhe gjumi -
  i fortë dhe i qetë.

  Probleme specifike "n" masazh shumë
  mund të vendosë - edhe një herë lëviz plagosur të përbashkët ose
  Qëndrimi korrekt. Në thelb kjo punë i qëllimshëm - Fati
  masazh terapeutik.

  Masazh modelin perëndimor - është,
  kryesisht sipërfaqësore, jo "shqetësojnë" touch muskujve. Megjithatë
  quhet një masazh - Wellness dhe sport - ajo sjell

  Në thelb relaksim.

  Sot kjo teknologji janë të shumta
  Salons bukuri. Nëse jeni duke ofruar një masazh duke përdorur kozmetikë
  disa kompani perëndimore - gati procedurat e caktuara do të
  relaksim. Sepse mjeshtër trajnimit masazh mbajtur në
  prodhues.

  Norma për porositë e tilla të bëra
  kryesisht në duart e një terapist masazh, dhe barnave të përdorura, për të krijuar
  mjedis të relaksuar. Shpesh përdoret ndryshme aromatike
  vaj. Nëse ju dëshironi të relaksoheni, procedurat e tilla - ajo që ne kemi nevojë.


  Pyetje № 4. Pas
  Sesioni i parë i muskujve të përgjithshme terapeutike masazh ached mjaft e dukshme.
  A do të thotë kjo se masazh është bërë gabim?

  A duhet unë
  kërko një tjetër specialist?

  Klasik
  Masazh ruse - një lloj ushtrimi. Ju jeni të gënjyer,
  të pushojnë, dhe muskujt tuaj janë duke punuar nën duart e një masazhator. Nëse eksperti
  ka punuar për lavdinë - që muskujt janë të detyruar të lënduar.

  I pakëndshëm
  ndjenjat janë zakonisht pas 3-4 porositë e para. Sëmundshmëri
  pas procedure ruhet jo më shumë se 2-3 dite.

  4-5 muskujt th Session heqin qafe e toksinave, të mësohen për të ngarkesës, të relaksoheni - dhe nuk bother you.

  Po
  hidhërim muskujve që thotë se nuk ka masazh gabim, dhe anasjelltas -
  dëshira e tij e sinqertë, aftësi. Dhe për të dyshimeve për profesionalizmin

  Specialist ndodhë - Unë ju këshilloj që së pari të kërkojë të njëjtën procedurë
  të që të ju tregojë certifikatën e tij për të drejtën për të kryer masazh terapeutik. Dhe
  ende - ky lloj i masazh i referohet procedurave mjekësore sepse
  ajo duhet të bëjnë njerëzit me arsim mjekësor. Kjo është edhe më mirë
  i sigurt.

  Komuniteti Obsuditv