Masazh kundër moshës


 • Pyetja numër 1
 • Pyetja numër 2
 • Pyetja numër 3
 • Pyetja numër 4
 • Pyetja numër 5
 • Pyetja 6
 • Pyetja numër 7
 • Pyetja numër 1.
  A është e vërtetë se ky masazh mund të zëvendësojë fangled do të thotë përtëritje të lëkurës?

  Kështu, ky lloj i masazh quajtur restauruar. Kjo është plotësisht
  jeton deri në emrin e saj. Megjithë zhvillimin e shpejtë të industrisë
  Bukuri, askush ndonjëherë prymenshuvav Rëndësia masazh. Hands Gjithmone
  mbetet instrumenti më i ndjeshëm. Ata mund të punojnë jashtë
  ato zona që pajisjet shpesh nuk janë në dispozicion. Përveç kësaj, nën
  masazh është informacion ndahet mes terapist masazh dhe klientit.

  Jo
  ne harrojmë se çdo procedurë ka vet

  contraindications. Për shembull, injeksione Botox nuk mund të bëhet me njerëz
  muskujt e dobët apo e hollë. Nëse ju bëni këtë të pacientit një injeksion në
  Zona rreth syve, kjo mund të çojë në lëshimi të shekullit.

  Gjithkush
  metodë është e mirë në duart e një mjeshtri. Nëse ekspert i rrjedhshëm
  anti-plakje teknikën e masazh, atëherë me siguri ai mund të ju
  pomolodshaye dhe të shpëtoj prej rrudhave.


  Pyetje № 2. Çfarë ka të veçantë në lidhje me këtë lloj të masazh?

  Këto teknika janë krejtësisht të ndryshme nga masazhet klasike. Pajisje
  vështirë për t'u përdorur, por jep rezultate të shkëlqyera. Ndonjëherë ju mund të
  të ndjehen si lëkurë zbutura fjalë për fjalë në dorë.


  Fillor
  caveat është se çdo person nevoja të veçanta e vet
  masazh. Dikush muskujt e fytyrës tendosura, dikush ata too
  dobësitë në një lëkurë të shtrënguar, tjetri - hollë. Të gjitha këto karakteristika
  duhet të merren parasysh.

  Prandaj, nuk ka asnjë skemë universale
  masazh për të gjithë konsumatorët. Kur keni ardhur në procedurë,
  beautician të vendosë se si shumë sesione ju nevojitet dhe cili set
  Lëvizjet për llojin tuaj të personit për t'u përdorur.

  Nuk mund
  përdorin të njëjtën skemë dhe procedurat për tridhjetë vjet
  pesëdhjetë klientët. Problemet ata janë mjaft të ndryshme. Në parë
  Rasti masazh ka të ngjarë të të synojnë në parandalimin e plakjes dhe

  përmirësimin e qarkullimit. Në procedurë të dytë merr më shumë dhe
  Efekti do të jetë më intensive.


  Pyetje № 3. Ju thoni se me ndihmën e masazh mund të shpëtoj prej rrudhave të fytyrës. Si funksionon kjo gjë?

  Rrudhat ndodhin më shpesh në fushat e personit intensive imitoj: atë
  folds nasolabial, zona rreth syve. Gjithashtu nga efektet e
  Mjedisi vuan qafën ku lëkura është shumë e hollë.

  Arsyeja Edukimi
  rrudhat e fytyrës - në uljen e muskujt e fytyrës. Ky është një problem
  përballen jo vetëm njerëz shumë emocionale. Shpesh shkaku
  Rrudhat janë përmbajtur emocion kur e tensionuar fytyrës
  zonë.

  Pra, së pari detyrë masazhist - për të arritur relaksimin

  Muskujt përmes stroking thellë dhe fërkim. I veçantë
  përqendrohet në zonën rreth syve. Të gjitha lëvizjet janë kryer shumë
  vënë atë në lëvizje të ngadaltë. Pas një zbutës ndalesa e muskujve
  tërheq pëlhurë.

  Pastaj ka punuar një grup i muskujve që
  mbështetje ovale. Masazh nuk është i kufizuar në sipërfaqe të një personi, por edhe
  kap dekoltin, supet, qafën dhe duart të gjithë. Kjo
  i rëndësishëm sepse një masazh i vërtetë duhet të fillojë "me pesë persona."
  Kjo është kryer edhe në kozmetikë anti, amplifying
  rezultat.


  Pyetje № 4. Çfarë problemesh të tjera mund të zgjidhen nga rivendosja masazh?

  Ajo i ndihmon të rivendosur tonin e muskujve dhe si për të "tërhequr kornizë"
  personi. Kjo është për shkak të faktit se eksperti punuar në
  Niveli thellë muskuloz, poshtë në periosteum.
  Ne gjithashtu ju rekomandojmë të përdorni këtë lloj të masazh para dhe pas kirurgjisë plastike.
  Shpesh, lëkura e një gruaje që i dërgohet estetike
  kirurg, nuk është një ton shumë të mirë. Kjo mund të zvogëlojë efektin
  operacion dhe periudha e rehabilitimit shtrirje.

  Shërim
  Masazh ndihmon në eliminimin e ënjtje e fshehur ose e dukshme të fytyrës,
  përshpejton metabolizmin në indet. Nëse para se operacioni të bërë në
  më pak pesë procedurat, rehabilitimi do të marrë shumë më pak kohë.

  Gjegjësisht,
  Ndërhyrja do të transferohet pacientit shumë më e lehtë.

  Përveç kësaj,
  rreziku i komplikimeve të mundshme do të minimizohet. Ne kemi pasur klientë
  se pas një kurs të masazh refuzoi të shkojë në plastike
  kirurg. Ata bënë mjaft efektin që ata e arritur.

  Pas
  Operacionet për të përshpejtuar riparimin e indeve duke përdorur kullimit limfatik
  personi ose rivendosjen masazh. Ata mund të kryejnë pas
  disa ditë pas procedurës. Ata të përshpejtojë procesin e shërimit dhe
  riparimin e indeve, të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe rrjedhën e limfatike, prodhimi
  lëngjeve të tepërta dhe toksinave.


  Pyetje № 5. Besohet se masazh shtrihet lëkurën.

  Si ajo e justifikuar?

  Ajo nuk është. Në fakt, të gjitha manipulimet janë kryer në kuadër të durimit të lëkurës natyrale. Gjyqtar
  vetë nëse integriteti ind është shkelur, atëherë kjo sinjalizon ose
  dhimbje apo këputje e enëve të gjakut. Unë ju siguroj se gjatë klientin tonë masazh
  as nuk mendoj se kjo mund të dëmtojë diçka ose shtrirje.
  Pas sesion është lënë asnjë gjurmë, më shumë bruising. Klienti nuk ka
  ndjeni dhimbje dhe të shohim vetëm rezultatet pozitive të procedurave.

  Përveç
  Për më tepër, në qoftë se kështu arsye, çdo forcim procedurë domosdoshmëri
  përfundojnë me pneumoni. Por kjo nuk ndodh, sepse
  mbrojtjen e shëndetit merr imunitetin.

  Ai mëson për t'u marrë me të tilla
  stimuj.

  Pra vogël shtrihen e lëkurës stimulon vetëm
  mekanizëm adaptive. Në lëkurë duke prodhuar të freskëta
  kolagjenit. Kjo është e gjithë kjo vetëm përforcon efekt rinovimin.


  Pyetje № 6. Sa procedurat duhet të kryejë për të arritur një rezultat të mirë?

  Pyetjet individual.
  Ndodh që një moshë mjaft të re tashmë
  Shenjat e para të dukshme të plakjes. Në këtë rast, lufta kundër moshës
  Ndryshimet do të veshin simptomatike. Kjo është, ne do të
  hequr rrudhat e dukshme dhe të stimulojë tonin e lëkurës. Ky vullnet
  mjaftueshme për të mbajtur rreth 10 sesione. Por në qoftë se keni nevojë për një kurs serioz rinovimin, ajo mund të marrë 15 ose ndoshta 25 dhe procedurat.

  Përveç
  Në mënyrë që të ruhet efekt të mirë duhet të shpenzohen duke mbështetur
  Seanca të paktën një herë në çdo dy javë. Në mënyrë ideale, në qoftë se do të masazh
  të bëjë një herë në javë. Kursi kryesore duhet të përfundojë në 2-3 herë
  javë.


  Pyetje № 7. Ajo rezulton se efekti i procedurës është i humbur për një kohë të gjatë?

  Për të sjellë një muskujt ton duhet të ushtrojë shumë përpjekje. Por
  Muskujt e fytyrës më të çuditshëm. Dhe në mënyrë për të ardhur në ton, ju
  shpenzoj më shumë përpjekje.