Masazh gjirit


 • Hidromasazh
 • Masazh Taoist
 • Herbs
 • Masazh manual gjirit
 • Sport

 • Ka lokale dhe të përgjithshme ... "- ofron një përkufizim të
  ne pothuajse çdo fjalor enciklopedik. Por nuk le të gërmoj nëpër libra në
  shkencë. Sot ne flasim për një temë të tillë të ndjeshme, masazh gjoksin.
  9 nga 10 vajzat e shqetësuar për gjendjen e gjinjve të saj.

  9 nga 10
  Vajzat duan të kenë një fleksibël, gjoks të lartë me lëkurë delikate ... por vetëm 4 prej 10
  vajzat arritur këtë. Dhe nga kjo, mendoni ju? Është e vërtetë, nga
  masazh. Gjatë masazh me orenditë e gjirit zgjerohet, nuk është e bollshme
  Fushat e furnizimit të gjakut, oksigjen dhe ushqyesve masazhin përmirëson

  ton lëkurë. Përveç kësaj, lëkura bëhet e butë, i përkulshëm dhe pastrimin
  Lëkura e qelizave të vdekur. Madhësia dhe forma e bustit rregulluar.


  Hidromasazh

  Kjo është më e lehtë mbështetje metodë ton gjirit. Ju
  Hani dush, dhe nuk mund të jenë të përgatitur posaçërisht për këtë
  procedurë. 5-10 minuta një masazh çdo ditë do të bëjë bust tuaj dhe elastike
  të arsyeshme. Mos harroni, masazh jet ujë kërkon rregullsinë, dhe në qoftë se ju
  aplikojnë atë "herë pas here"
  nuk ka efekt do të jetë.

  Kështu, ujit presion jet nuk duhet të jetë shumë i fortë (në
  se ajo mund të dëmtojë) ose shumë e dobët (jo efektin e dëshiruar).  A lëvizjet rrethore jet e ujit deri ne rreth 10 herë në çdo anë.
  Nën gjoks direkt mbi muskujt e gjoksit janë, kështu që nuk
  Ushtrimi duhet të jetë pak më intensive - këto zona korrespondojnë me lartësinë e gjirit.
  Megjithatë soskovoy Shmangni zonat - janë lëkurë më delikate.

  Pas një dush ju mund të aplikoni një krem ​​të veçantë për korrigjimin e gjirit.
  Sot tregu ofron një gamë shumë të gjerë të krem.


  Masazh Taoist

  Në Kinën e lashtë, gratë masazhin gjoksin e tij si vijon:
  duke marrë në duart e gjirit, bëjnë 10 lëvizjet rrotulluese të supe në qendër, për të
  tym. Pastaj një shtytje të vogël në gjoks dhe të mbajë frymën tuaj në këtë pozicion për 20

  sekonda. Përsëriteni 5 herë.


  Herbs

  Ky lloj i masazh është përdorur me të ndryshme
  Bimeve medicinale: rigon, kamomil, i urtë dhe bimëve të tjera të bërë masazh më efektive për shkak të lëkurës është i ngopur
  avull i lagësht e nxehtë, e cila në mënyrë të favorshme ndikon në të.

  Shkruani një recetë për gjoks vaske:

  Gjysma një filxhan e rigon dhe të njëjtën ngjyrë dhe herbs kamomil zaley
  dy litra ujë dhe të sjellë një çiban rreth ngrohjes ulët. Pastaj jepni pak
  krijoj dhe tendosje. Hidh supë në këtë tas. Kujdes Ajo nuk duhet të jetë
  obzhihayusche-hot, por që nga ajo e banjo me avull, duhet veçuar

  çifte. Shylysya supë mbi gjoks dhe për të marrë një dush për 10-15 minuta. Pastaj Grease
  një krem ​​i posaçëm për korrigjim të gjirit gjirit dhe të fillojnë të masazh përshkruar
  më poshtë:


  Masazh manual gjirit

  Për të filluar gjirit lehta masazh goditje rrethore
  clockwise.

  Pastaj fillojnë fërkim gjoksin e tij. Kreu i dalë bëni mocion
  gishtave - si druri pilish. Por të jenë të kujdesshëm - shumë
  fërkim intensive mund të dëmtojë gjoksin.
  Pastaj, për të ton deri të lëkurës dhe të ngrohjes up, kuptoj gjoks me një dorë, dhe tjetri
  Easily fshehur.

  Holding dorën gjoks, bëni shpejt vibrational
  lëvizje (dridhje) nga dalë në shpatullat dhe qendra e bazës së saj.

  Mbaro stroking masazh, nga e cila fillimin.


  Sportiv

  Sport përmirëson shëndetin tonë, ndihmon të mbajë formën dhe
  gjithashtu jep energjisë humor pozitiv. Përveç kësaj, duke e bërë disa
  ushtrim, ju mund të përmirësojë në masë të madhe gjoksin tuaj.

  Qëndroni përballur me një mur
  dhe obiprysya e duart e saj. COOL atë me gjithë forcën, si në qoftë se ju doni të hyni, 10
  sekonda. Pastaj relaksohuni. Përsëriteni 15 herë.

  Shuplakat ndeshje së bashku
  në nivelin e gjoksit, sikur vitayeshsya manovrim lindore. COOL ata me
  të gjithë fuqinë për 10 sekonda. Përsëriteni 10 herë.

  Ancient lindor
  metodë që jo vetëm trajnon muskujt gjoks, por gjithashtu e bën sjellje tuaj

  Royal është fakti se ju jeni 10-15 minuta çdo ditë të ecin me një libër mbi
  top. Nëse ju shkoni e vështirë, ju mund të qëndrojë në një vend, më e rëndësishmja, nuk ka
  që nuk mbështetet.

  Masazh gjirit i bën bust tuaj dhe një lehtësim të vogël
  rrit formë dhe është parandalimi kancer në fuqi
  sëmundjet, kështu prodhimin e një masazh, ju të kombinuar biznesin me
  i dobishëm!