Ne trajtimin e fëmijëve tanë me barëraHerbs Farmaci

Farmacitë nuk janë shitur gjithmonë në dozë bimor pediatrike. Si për të bërë në raste të tilla? Në çfarë proporcione ata mund të japin fëmijëve të tyre?

Fëmijët, në qoftë se ata ishin të lindur të shëndetshëm, ju gjithmonë mund të ndihmojë fondet e huazuara nga natyra. Këto sëmundje nuk janë nisur ende, si të rriturit, trupat e tyre janë shumë më të ndjeshme ndaj stimujve Dozimi dhe ka, si vetë natyra, pothuajse të mundësive të pashtershme për të shërohen.


Herbs Dozimi

Por si rregull, të gjitha paketat e specifikuar dozë të rritur. Çfarë dozë për fëmijët?

Fëmijët nën një vit mund të japin 8-10% të phytopreparation dozë të rriturve:

 • 1-3 vjeç -10-15% e dozës së rritur;
 • 3-5 vjet -15-20%;
 • 5-7 vjeç, 20-30%;
 • 7-14 vjeç, 30-50%;
 • 14-16 -50-80%.


 • Foshnja përmban trajtim bimor

  Në shtëpi, ju mund të krijoni një fitoaptechku të vogël që do të ndihmonte fëmijën tuaj në kohë të vështira. Ajo mund të përfshijë: kamomil, eukalipt, karamele mente, Wort Shën Gjonit, Calendula, i urtë, tufë, lisi leh, gjethet e ferrë, butë, luleshtrydhet, acaroj, lëpushë, Motherwort, sanëz, alte. Ndërtesat nuk duhet të transferohen qepë dhe hudhër në një dritareje mund të krijojë dy mjekë të mrekullueshme, Aloe dhe Kalanchoe.

  Herbs mund të trajtojnë shumë sëmundje dhe një shumë, por edhe me ilaçe të tilla në dukje të sigurta duhet të jenë të kujdesshëm dhe të ndjekin rregulla të caktuara.


  Gatim papranueshme në infuzione shtëpi dhe decoctions e bimëve që përmbajnë substanca shumë aktive (sofat, Aconite, Belladonna, shtarë, Scopolia, drogë, mordovnyk, Sophora, etj).

  Blerja nga farmacitë e montimit, lexoni me kujdes përbërjen e tyre.

  Bimët mjekësore mund të shkaktojnë alergji sepse fëmijët janë të prirur për këtë sëmundje duhet të fillojë trajtimin me doza të ulëta, dhe kur simptomat e para të intolerancës (kollë, skuqje, rinitit alergjik) do të zëvendësohet nga një tjetër të drogës, të ngjashme në veprim.

  Duke filluar me një bimë të mirë të trajtimit, hartuar në mënyrë individuale për një fëmijë të sëmurë, dhe pastaj do të vazhdojë në kuvend.

  Nëse fëmijët tanë të mësojnë në shtëpinë e atit të tij për të ndihmuar veten herbs, ata do ta bëjnë këtë, si të rriturit, dhe ndoshta do të kalojë njohuritë dhe përvojën e tyre për brezat e ardhshëm.

  Informacion nga artikullit "Si për të trajtuar fëmijët me herbs?"