Ne trajtimin e mjeteve juridike popullore impetigo


Impetigo i përket kategorisë së të ashtuquajturave infeksionet Staph. Pavarësisht nga fakti se Staphylococcus dukshme në lëkurë, ajo është gjithashtu një sëmundje sistemike. Ajo hyn në gjak, shpesh duke shkaktuar ethe dhe gjendra të fryrë. Prandaj, ajo duhet të trajtohet si jashtë dhe brenda vendit.

Trajtimi i jashtëm i infeksioneve streptokoksike
Më e rëndësishme - të përfshijnë plagë të pastër, ndërsa të hapur dhe të thatë. Merrni banjot e nxehtë apo të bëjë fasha sterile në zonën e prekur të paktën 3 herë në ditë për 15 minuta. Shto të paktën 1/4 filxhan uthull molle në banjot me ujë ose 2 lugë për gotë me ujë për poultices.

Në përmirësimin e gjendjes numrin e banjove mund të reduktohet në dy, pastaj një ditë dhe të ndaluar ata në eliminimin e plotë të simptomave të infeksioneve staph.
Pas dush, të jetë i sigurt për të pastruar thonjtë tuaj. Atëherë kontrolloni ulçerë. Hiq scabs sëmurë, e cila është një parajsë për baktereve Staph. Me kujdes të hequr të gjitha pleh organik me ulcerat duke përdorur një bllok garzë. Lani të gjitha veglat dhe banjo zbardhues, Lysol ose dezynfektantom të mirë dhe lani duart me sapun dhe ujë. Rroba të Përditshëm ndryshim. Pastaj aplikoni një nga mjetet e mëposhtme.

 • Symphytum officinale. Efektive në trajtimin e infeksioneve streptokoksike si arsimi ekstrakte infektive.


  Kjo është mënyra më e zakonshme e Staphylococcus aureus.
 • Rodhe. Përdorni gjethe dhe bashkëngjitni siç është rasti me comfrey. Rodhe - gjithashtu një mjet i mirë ekstrakte për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës. Rodhe mund të përdoret në kombinim me gjethe comfrey në proporcione të barabarta të secilit.
 • Bacitracin ose Neosporin. Disa raste të infeksioneve staph të vrapojnë shumë për një përgjigje adekuate ndaj trajtimit me herbs. A nuk e torturës veten. Sëmundjet e zgjatura infektive do të reduktojë rezistenca e trupit tuaj është shumë më shpejt se duke përdorur krem ​​antibiotik. Të dy vaj përdoret si një mjet për trajtimin lokal dhe janë shitur në shumicën e barnatore pa recetë.

  Aplikoni krem ​​për sores 1-3 herë në ditë pas poultices. Vazhdojnë të përdorin mjete të tjera.

 • Infeksionet Staph trajtojnë Brendshme

 • Vitamina C. Merrni 250 - 1000 mg e vitaminës C tre herë në ditë për detoxification. Pini lëngje e lëngjet e mishit pa kufizime.
 • Supë Echinacea dhe rodhe. Rodhe ka një shije të hidhur. Pini 1 gotë 3 herë në ditë derisa simptomat të zhduken, dhe 1 gotë në ditë për 3 ditë të tjera. Recetë supë Echinacea dhe rodhe. Të sjellë një çiban 4 gota me ujë dhe shtoni 2 lugë rrënjë të Echinacea dhe 2 lugë rrënjë rodhe. Mbylle dhe ziej për ngrohje të ulët për 20 minuta.

 • Informacion nga artikullin "Trajtimi i infeksioneve streptokoksike."