Duhet të trajtohet me


 • Kanceri i qafës së mitrës dhe HPV: a ka një lidhje?
 • Çfarë HPV parandaluese?
 • A është e mundur për të kuruar HPV?
 • Të reja në trajtimin e HPV • Edhe gruaja më e fuqishme dhe e qëllimshme mësuar veten për të fituar ndonjë nga vështirësitë mund të prish probleme shëndetësore. Sidomos në qoftë se këto probleme janë të lidhura me zonat intime duke shkaktuar dëme kozmetike dhe mund të çojë në pasoja fatale. Ky është virusi lyth njeriut (HPV) - një infeksion i cili në vitet e fundit është bërë shumë e zakonshme.


  Sipas burimeve të ndryshme në botë janë të infektuar me HPV 70-90% e njerëzve në moshën riprodhuese.

  Për fat të mirë, infeksion HPV nuk ka gjithmonë të çojë në zhvillimin e sëmundjes.

  Ka mbi 100 lloje të ndryshme të viruseve, dhe vetëm disa prej tyre nuk janë të dëmshme për shëndetin. Disa lloje të HPV çojë në formimin e lythat në lëkurë. Lythat - Formimi dashamirës, ​​dhe në defekt kozmetike, inconveniences të tjera janë të padobishme.

  Shumë probleme ne shkaktojë virusët e papilomës njerëzore që infektojnë organet e sistemit urogjenital. Nën ndikimin e virusit mbi lëkurën e traktit urinar mukoze lythat gjenitale shfaqet - Arsimi i zbehtë ngjyrë të lëkurës në të rrjedhin që rritet, janë të ngjashme në formë në "lulelakër" ose "lafshë gjeli".

  Lythat anogenital rrallë ozlokachestvlyayutsya por shkaktojnë parehati të rëndësishëm, të dëmtuar lehtë, gjakosur dhe të promovojë infeksion bakterial anëtarësimit.
  Kanceri i qafës së mitrës dhe HPV: a ka një lidhje?

  Kanceri i qafës së mitrës në 93% të rasteve është shkaktuar nga infeksioni me onkogjenik HPV rrezik të lartë. Më i rrezikshëm i tyre, llojet e 16, 18, 45 dhe 56.

  Një grimcë e vogël virus që përbëhet nga vetëm 8-10 fibrave thekshëm qelizat mukoze të qafës së mitrës, nisjen e proceseve specifike që çojnë në zhvillimin e dysplasia - kusht precancerous. Shko dysplasia të kancerit ndodh nën ndikimin e hormoneve seksuale femërore - domethënë, një nga produktet e konvertimit kimike të estrogjenit.

  Prandaj, infeksion virus shkakton kancer kryesisht femra , dhe ndodh më shpesh në meshkujt pa simptoma, nganjëherë manifestimit vetë lythat ose lythat gjenitale.

  Sipas OBSH çdo ditë rreth 1300 gra në botë të infektuar me kancer të qafës së mitrës të shkaktuara nga HPV. Gjithnjë, viktimat e kësaj sëmundjeje të rrezikshme janë vajzat e reja 15-20 vjeç. Më shumë se 240 000 gra vdesin nga kanceri i qafës së mitrës çdo vit.

  Për parandalimin e kancerit të qafës së mitrës duhet të menjëhershëm trajtimin e HPV. Të gjitha gratë e infektuara me HPV është e nevojshme çdo gjashtë muaj për të vizituar një gjinekolog dhe kalojnë në analiza onkotsytolohiyu.


  Çfarë HPV parandaluese?

  Për të parandaluar HPV duhet të shmangin marrëdhënie seksuale të pambrojtura. Prezervativi zvogëlon gjasat e infektimit, por nuk ofron siguri 100%.

  Grimca virale mund të gjendet jo vetëm mbi lëkurën e organeve gjenitale, por gjithashtu ne degëzimit, kështu infeksion është e mundur edhe në prani të microdamages kondomit nëpërmjet lëkurës.

  Në rastin e marrëdhënies së pambrojtur Sa më shpejt të kontaktoni institucionin për parandalim të emergjencave me antiseptics veçanta dhe ilaçe.

  Mos harroni, e vetmja mënyrë e sigurt për të mbrojtur veten nga HPV është për të ruajtur besnikërinë brenda një palë për jetën.


  A është e mundur për të kuruar HPV?

  Është vërtetuar se një sistem imunitar të shëndetshëm dhe të fortë në disa raste në gjendje për të përballuar me HPV.

  Njerëzit nën 30 shërimi spontan i virusit shpesh ndodh brenda 2 viteve pas infektimit.

  Përndryshe gjëra në njerëzit me sistemet imun të dobësuar. Ato virus përhershme mund vendosen në trup, bëhet paprekshëm te sistemit imun dhe trajtimin konvencionale. Shenjë e keqe paralajmërues është duke e mbajtur virusin në trup për më shumë se 2 vjet. Në këtë rast ne flasim për transportuesit kronike të HPV.

  Për shumë vite ai ishte menduar që shërohet plotësisht e HPV në këtë fazë është e pamundur. Të gjitha përpjekjet e mjekëve ishin projektuar për të ngadalësuar procesin dhe të shpëtoj nga manifestimet klinike të infeksionit.

  Megjithatë, bartës i virusit vazhdoi, duke i detyruar njerëzit të jetojnë për vite në "pritje" rikthim.

  Për fat të mirë, shkenca nuk është statike, dhe është zhvilluar skemave efektive përjashtimin nga HPV


  Të reja në trajtimin e HPV


  Si rezultat, Instituti Hulumtimi pesëvjeçar i Kërkimeve të Mjekësisë Molekulare MMA. IM Shkencëtarët Sechenov sovjetike u krijua drogës Indinol ®, e cila ka aktivitet antitumor. Kryesor aktiv përbërës INDINOL - indole-3-carbinol - izoluar nga bimët cruciferous.

  Prodhuesit pohuar se droga ka një efekt të dyfishtë mbi HPV:

 • Ndalon ndarjen e qelizave , prekur nga virusi, duke ndalur rritjen e lythat anogenital dhe lythat.

 • Në përdorimin kompleks të imunomodulatoreve drogës rrit efektivitetin e trajtimit 2 herë dhe ul normën përsëritje e 3-4.
 • Në praktikë, duket se në kombinim me imunomodulatoreve ® Indinol të vërtetë të çon në heqjen efektiv të HPV - qelizat e infektuara nga trupi. Veçanërisht efektive Indinol ® në fazat e hershme të infeksionit HPV në njerëz në rrezik të lartë të procesit kronike.