Mjekimi i rinitit në foshnjat


 • Hundë i lëngshëm në foshnjat
 • Çfarë mom mund të ndihmojë fëmijën tuaj

 • Hundë i lëngshëm në foshnjat

  Në vitin e parë të jetës nënat shpesh nuk e di se çfarë të bëni nëse
  të ftohtë fëmija. Pas të gjitha, në qoftë se të rriturit edhe frustruese kur hundë
  është identifikimi, fëmija është veçanërisht i vështirë.

  Bebet nuk mund të marr frymë përmes gojës tuaj si ajo mund të bëjë të rriturit
  njerëz. Ngrënia në foshnjat, gjithashtu, në këto raste të lidhura me i madh
  Vështirësitë si gjiri i pamundur pa frymëmarrje nazale.

  Çfarë është dallimi rinitit në foshnjat e fëmijëve undead më të vjetër dhe të rriturit?
  Së pari, fëmijët asnjëherë thjesht një rinitit izoluar

  (Hundë i lëngshëm).
  Për shkak të strukturës së nasopharynx në foshnjat
  infeksion gjithmonë vjen poshtë më poshtë dhe në të mirë të kufizuara kështu
  quajtur nasopharyngitis, dmth, pezmatimi i mukozës jo vetëm
  hundë, dhe fyt por. Kështu, në qoftë se ka pasur përzgjedhje foshnje
  hundë, prandaj qafë lëndon atë shumë, edhe pse ai nuk mund të
  thonë se ai.

  Së dyti, përsëri për shkak të strukturës së nasopharynx në foshnjat për shkak
  rinitit mund të zhvillojë median akute otitis - inflamacion të veshit të mesëm.
  Kjo është për shkak se tubat Eustachian lidhin nasopharynx dhe
  veshit të mesëm në foshnjat për më shumë. Kjo lehtëson lehtë
  depërtimit infeksion i fytit përmes grykës së tubit auditory.
  Së treti, fëmijët nuk janë në gjendje të kujdesen për veten e tyre, otsmarkivatsya dhe prandaj ndihem shumë siklet.

  Çfarë mom mund të ndihmojë fëmijën tuaj

  Së pari ju duhet për lirimin e
  Fëmija i shkarkimit hundëz. Shitet për mukozë të veçantë thithje
  vetëm për pastrimin e hundë e foshnjave jonormale
  Përmbajtja. Por kjo nuk është e nevojshme të ketë një pajisje të tillë, ju mund të
  përdorim të vogla të zakonshëm leshi.

  Pas pastrimit, hundëz mund pikoj rënie. Fëmijët nën zbatohet një vit
  kryesisht qumështit të gjirit në një raport prej 1: 1 me të ngrohtë
  i kripur. Ju nuk jeni vetëm në rënie përzierje në hundë, ju

  në mënyrë aktive të larë jashtë çurg. Mos kini frikë, duke rënë 10-15 pika. Vetë
  të kuptojnë se çfarë qumështi i gjirit merr në gojë tuaj, fëmijë
  jo i keq! Hundëz gjithashtu mund të larë zierje e kamomil.


  Edhe si pika për hundë të përdorura në foshnjat laktoglobulin.
  Kjo është një imunomodulator natyral bërë nga qumështi që ka
  anti-inflamator, immunomodulatory dhe antibakteriale
  pronat. Në një laktoglobulin farmaci, i projektuar për të
  flora kushtimisht patogjene, bimë atë në një raport prej 1:10 ujë të zier
  dhe të varrosur 6 herë në ditë 2 pika në secilën vrimë hunde.

  Fëmijët absolutisht nuk mund të aplikojnë vasoconstrictor pika!

  Kjo
  i mbushur me faktin se tubat Eustachian të zgjeruar më tej dhe rrezikun e
  otitis media do të rritet nga disa herë! Jo për të përmendur të largët
  bie dhe efekte të tranzicionit rinitit kronike. Para
  secili ushqyerit tërësisht të pastër nga hundëz, fëmija nuk e ka ndier
  siklet dhe nuk qëndrojnë të uritur.

  Kur undead fillojnë të kalojnë, hundë ekziston një numër i madh i
  crusts. Fëmija do të ndjehen siklet për shkak të tij. Hundëz
  duhet shtupë pambuku të pastër me kujdes, para-greased
  Mukoza ndonjë vaj baby mund bukuroshe të zhvishem
  të bëhet e butë dhe të tërhequr lehtësisht larg. Kjo procedurë, që ra fjala, duhet të jetë

  dhe një fëmijë i shëndetshëm sepse zhvishem në sasi të vogla
  formuar pa sëmundje.

  Informacion nga artikullit "Si për të trajtuar një kullojnë hundët në foshnjat?"