Mjetet juridike Hemorroide Mjekimi popullore


 • Numri Recipe 1
 • Numri Recipe 2
 • Numri Recipe 3
 • Numri Recipe 4
 • Numri Recipe 5
 • Numri Recipe 6
 • Numri Recipe 7
 • Recetë numër 8
 • Numri Recipe 9
 • Numri Recipe 10
 • Numri Recipe 11

 • Numri Recipe 1

  Që nga kohra të lashta, pothuajse çdo magjistar rus shërohet hemorroide të gjitha llojet. Pse nuk mjekësi zyrtar Aeskulapiusit mësuar healers mënyrë e thjeshtë për të trajtuar hemorroide? Vlim një tenxhere me ujë dy gallon. Shpërndarë në ujë të vluar atë kile shap. Mbylle pan është e mirë kapak prej druri. Në qendër të kapakut duhet të jetë rreth hapjes gati dy inç në diametër. Mbi këtë avullit hapjes ngrohtë në anus deri avull do të dalë.

  Pas kësaj sesion me siguri duhet të lyej anusit (brenda dhe jashtë) me vazelinë dhe të jetë i sigurt për të marrë një pastrues. Disa mjekët këshillojnë që së pari të marrë një laksativ dhe zorrë pastroj, atëherë bëj anusit ngrohjes mbi avull me ujë të valë me shap. Ngrohja për të bërë jo më shumë se një herë në javë. Dy ose tre ngrohja është e mjaftueshme.


  Numri Recipe 2

  Merr një enë të trashë dhe derdh atë në dy quarts e qumështit. Ulët përsëri katër qepë të mëdha. Pot duhet të jenë të mbyllura. Kjo kuzhinier në furrë për ngrohje të ulët. Metodë e trajtimit është e njëjtë me dantella me ujë të nxehtë që është kapak tenxhere afër prej druri me një vrimë dhe të ngrohur anusit mbi avull.


  Ju mund të përsëris seanca gjatë tre ditëve. Tre apo katër ngrohja konsiderohet i mjaftueshëm. Vlen të gjashtë orë në seancë për të marrë një pastrues.


  Numri Recipe 3

  Duke folur e recetave të ndryshme për trajtim majasëll, ky tregtar i pasur dhe Kuban Kozak B. ton plot nënkuptim vërejti se lechebnik asnjë mënyrë për të trajtuar hemorroide vende të thjeshta podmyvaniya hemoroynyh ... ujë të thjeshtë të ftohtë, dhe se ai është shëruar hemorroide këtë mënyrë. B. tregtar tha se podmyvaniya mësuar me trajtimin, ai ende e angazhuar podmyvaniya mënyrë që të flasin, me forcën e zakonit. Unë kisha për t'iu përgjigjur kësaj këshilltar recetë e drogës për trajtim majasëll sitz holodnymi dush është e njëjtë pothuajse podmyvaniya.

  Kjo është gjëja e parë. E dyta - ju duhet shumë kohë për të kuruar hemorroide ujë të ftohtë. Ne duhet të bëjmë nga treqind deri në mijëra podmyvaniya dhe të marrë banjot ftohtë ulen për dy deri në katër muaj. Mjekimi është shumë i ngadalshëm: nuk ia vlen të lëkurës qiri. Më e lehtë dhe më e mundshme shap trajtuar me ujë të nxehtë dhe barishte "Royal skeptër" ose lëpushkë. Disa mënyra të tjera si e mirë dhe hemorroide shumë më të shpejtë se kurë podmyvaniya dhe banjot e ftohtë.


  Numri Recipe 4

  Lule nga bimët skeptër mbretëror, ose lëpushkë duhet të brewed në një ibrik çaji dhe të pijshëm çaj. Kjo do të thotë në magjistare i famshëm Yekaterinburg Oliher shëruar qindra e qindra pacientëve me të gjitha llojet e hemorroide.

  Gjakderdhje ndaloi pas dy apo tre ditë, dhe madje edhe një sëmundje disa ditë zhduket krejtësisht.


  Numri Recipe 5

  Në krahinat qendrore të grave të trajtohen hemorroide gjethet e Aspen. Gjithkush e di pemë, e cila është thënë se kanë vari veten Juda. Nga kjo, me sa duket, Aspen për të prodhuar hidhërim. Baba mori gjethet e Aspen dhe të imponojë ato në kone hemorrhoidal, duke i lënë ata për dy orë. Pastaj jepni pjesën tjetër pacientit dhe, në varësi të kufizimeve të hemorroide, shëndetit dhe mosha e pacientit, përsëri imponuar gjethe të freskëta të Aspen, shikuar nga afër se si trajtimi vazhdoi. Nëse një pacient vjen në shtetin e trazuar, lë hequr dhe i larë butësisht vendin.

  Pacienti është dhënë një pushim. Pas një ose dy ditë ju mund të aplikoni përsëri lë gunga. Me uljen kone madhësi duhet të jetë më pak dhe më pak përdorimi i lë Aspen, gradualisht duke lëvizur vetëm në ujë të larjes.

  Hemorroide - një sëmundje e zakonshme. Ajo lind nga të ftohtë të përbashkët ose anus, apo jetën ulur. Në gratë, ajo është kryesisht një pasojë e lindjes së fëmijës. Edhe pse hemorroide dhe hiqet nga operacioni, por pas një farë kohe ai shpesh kthehet. Ilaç i vërtetë si vijon ajo, se si për të ndihmuar në parandalimin e kthimit të hemorroide. Nëse është, pritjet e mësipërme, dhe kthimi, vetëm shumë vite më vonë.

  Ka disa mjete të mira për hemorroide. Duke përdorur këto mjete mund të ndihmojnë pacientit gjatë ditëve 9-14 nëse ai vetëm do të ndiqni udhëzimet e dhëna në përdorimin e këtyre fondeve.


  Numri Recipe 6

  Great amerikan (dhe global), etj shkencëtar Walker në libër "lëngjet e perimeve Raw" e tij të shquar përshkruan mënyrën më themelore për të trajtuar hemorroide. Në një qytet të madh amerikan pësoi një avokat në hemorroide aq të rënda se një e katërta nuk mund të kalojë. Çdo duzinë disa hapa ai kishte për të ndaluar dhe "ushtrim" duart e tij "gyp figure." Pas dy muajsh dietë të rreptë e zarzavate të freskëta dhe frutave të para dhe shumë para (të freskëta) lëngjet nga hemorroide tmerrshme në avokati lënë një gjurmë.

  Nëse ndonjë lexuesit të vendosë trajtimin lechebnik paralel të një nga mënyrat e ky libër është edhe një dietë Dr Walker, ajo është fort përshpejtojë trajtimin dhe të bëjë atë themelor. Rastësisht, dietë e Dr Walker Walnut dhe arra bajame zëvendësojë bukë. Megjithatë, duhet të kihet parasysh se devijimi më i vogël nga dietë për të mos lejuar: ju nuk mund të hani as bukë, as mish, nuk ka qumështit, asgjë gatuar, e pjekur ose i skuqur. Ju nuk mund të pini kafe, çaj, kakao, çokollatë, alkool. Në SHBA, dyqane ushqimore shëndetësore shitur kafe elb dhe më shumë verë kokrra të kuqe kafe dhe disa coffees që përmban absolutisht asnjë kafeinë.

  Këto zëvendësues kafe dhe duhet të përdoret. Në ato dyqane shitur çaj nenexhik. Ajo duhet gjithashtu të blejnë dhe të pijë.


  Numri Recipe 7

  Në qëndrimit të tij në Mongoli autorin e pa se me të gjitha plagë Mongolët shkoni në tuaj më të afërt Lama, hemorroide, por ata gjejnë sëmundje aq të parëndësishme (si ne besojmë cifël) nuk shqetësojë edhe llamas dhe trajtohen njohur mjete, vende të ndezur tymi hemorrhoidal në këmbë kafshë të ndryshme, duke përfshirë kuaj, dhe hemorroide zhduket ... ...


  Recetë numër 8

  Dush Dimna hip me gjemba që në Persi hanë deve, ose hemorroide kurë hudhër. Get hekuri pan ulët, e vënë atë në fund të shumë ngrohur në tulla zjarri, dhe kjo tullë derdh apo hudhër finely copëtuar, ose disponuar me gjemba.

  Kur tymin e djegur, pastaj ulem mbi një mund të marrë dush tymi. Pra, të vazhdojë si të nevojshme. Persianët për shekuj përdoret me sukses këtë trajtim për hemorroide.


  Numri Recipe 9

  Në qëndrimit të tij në Harbin nga të paktën nëntë shtëpitë e pa enë të mëdha apo kova, dhe disa shtëpi dhe vaskë të vogël druri me një kapak me një vrimë në mes për vendin hemoroynoho ngrohje.


  Numri Recipe 10

  Në disa zona të mjekëve rurale përdorin një mënyrë shumë e thjeshtë për të trajtuar hemorroide. Kjo është se pacienti ulet në një pellg të mbushur me ujë të ftohtë (por jo shumë të ftohtë dhe nuk i akullt) çdo natë para se të shtrat për pesë minuta.

  Vështirë të besohet se në këtë mënyrë ishte e mundur për të krejtësisht të kurë hemorroide, por është e mundur që disa lehtësim dhimbje ende mund të arrihet. Njerëzit janë këshilluar mjekët për të vazhduar trajtimin për tre javë rresht, çdo natë.


  Numri Recipe 11

  Pas disa kohë pas publikimit të vëllimit të parë të manualit mjekësore, autori takuar një zotëri shumë të respektuar në San Francisko që betuar dhe betuar se çaji i njohur kundër hemorroide që shiten herë në barnatore Werner në Tambov, asgjë si bar pochechuynogo. Emrat Hemorroide përbashkëta - pochechymi bar kështu pochechuynogo dhe bari është hemoroynyh. Thuaj njeri i nderuar i vjetër pohoi se dikur në Irkutsk ai bleu në barin farmaci pochechuynoy dhe shëruar plotësisht hemorroide e saj.

  Është kjo barishte brewed si një çaj dhe pini disa herë në ditë.