Limotherapy


 • Limotherapy
 • Limotherapy dosed
 • Limotherapy i plotë
 • Ushqim Restorative
 • Absolute ("thatë") limotherapy
 • Kombinuar absolute ("thatë") dhe i plotë ("të lagësht") limotherapy
 • Limotherapy i pjesshëm
 • Limotherapy rritur

 • Limotherapy

  Limotherapy - maturi afatshkurtër vullnetar nga ushqimi nën mbikëqyrjen e një mjeku i cili ka përvojë personale. Limotherapy përdorur në trajtimin e shumë sëmundjeve: kardiovaskulare, gastrointestinale, nyje, respiratore, alergjike dhe obezitetit.

  Limotherapy përdorur me sukses në migrenë, nervozizmi, lodhje kushte morale, imunitet të ulët, varësia nikotina, alergji, inflamacion kronik, dispepsi, reumatizmi dhe artrit, nivelet e lartë të gjakut yndyrë, kolesterol, urinës, sëmundje të zemrës, arteriosklerozës, hipertensionit, fibromyalgia, parregullsi menstruale dhe çrregullime menopausal, etj


  Limotherapy dosed

  Limotherapy dosed në literaturën mjekësore kombëtare mori një emër zyrtar - terapi agjërimi-dietë (RTD), si dhe pas një periudhe të mospërdorimit të plotë nga ngrënies dhe zhvillohet në procedura paralele dhe komplekse të trajtimit fyzyobalneoterapevtycheskyh emëruar projektuar posaçërisht dietë tonik.


  Në kryerjen e RTD tre periudha kryesore: e razruzochnyy përgatitore (limotherapy) dhe shërim.

  Në disa metodave të përdorura: Full (lagur) agjërimit, absolute (e thatë) limotherapy dhe të kombinuar, dhe dha limotherapy pjesshëm.


  Limotherapy i plotë

  Trajtim i plotë ose "lagësht" uri (pa kufizim ujë pranues) - Teknika e Profesor Y. Pacientët Nikolaev që marrin çdo ditë të paktën 1-1,6 ujë të pastër.

  Gjatë agjërimit duhanin rreptësisht e ndaluar, duke pirë kafe dhe alkool.

  Nga ditët e para të agjërimit anuluar më i barnave medicinale. Procedurat komplekse të trajtimit. Pacientët të përditshëm aktivë. Shumica e ditës është e rekomanduar për aktivitete në natyrë (në këmbë, dielli dhe banjot e ajrit). Gjumë natën - të paktën 8-9 orë në një zonë të ventiluar mirë.

  Mjeku shqyrton pacientin çdo mëngjes, mat normën e zemrës dhe presionin e gjakut. Në historinë e statusit të sëmundjeve të pacientëve treguan një tolerancë dhe agjërimin. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga mosha urie, metodën e pacientit tolerancës "agjërimit terapeutik."

  Është e përshtatshme për të arritur "krizë ketoatsidoticheskoy" se shumica e pacientëve me uria vërejtur në 7-9 ditë th.


  Ushqim Restorative

  Në periudhën e rimëkëmbjes mjeku RTD përcakton dietë zëvendësim. Kohëzgjatja e periudhës rikuperimit zakonisht korrespondon me gjatësinë e periudhës së shkarkimit.


  Absolute ("thatë") limotherapy

  Full përjashtojnë ushqim dhe ujë - grevë urie thatë. Në praktikën klinike përdoret zakonisht të shkurtër, 1-3-ditore limotherapy thatë. Pastrimit enemas para dhe gjatë emëruar nuk e tij. Nuk janë "të thatë" limotherapy të plotë dhe pjesë.

  Nga "lagësht klasik" të thatë "limotherapy" ku orari i ujit është plotësisht mungon. Kjo nxit lipolysis më të shpejtë. "Dry" trajtim 3-ditor i urisë është përgjegjës për kryerjen e 7-9 ditësh. agjërimi i plotë. "Dry" limotherapy - trajtimi i ujit nuk është menduar. Pjesshëm "thatë" limotherapy - banja emëruar, dushe, dousing, për lëkurë më të mirë rasshlakovyvat. Pastrimit enemas krejtësisht mungon në të dy llojet e "thatë" grevë urie. Higjena e kavitetit oral plotësisht eliminohen në të plotë "të thatë" agjërim, por është përdorur pjesërisht.

  Kjo ngordhje vetëm shpëlarje gojën.

  I plotë "thatë" trajtim uri përveç ndalimit të kontakt me ushqimin janë gjithashtu nuk lejohet kontakt me ujin. Me fjalë të tjera, ky lloj i agjërimit në përgjithësi ndalon depërtimin e ujit jo vetëm brenda, por edhe në çdo pjesë të trupit.


  Kombinuar absolute ("thatë") dhe i plotë ("të lagësht") limotherapy

  Duke përdorur një kombinim i absolute dhe të plotë uria kurë lejon për të arritur ketoacidosis më të shpejtë të kompensimit, ndarjen e indeve të tepërt dhjamor, rritje e numrit të normalizimit të hershme të presionit të gjakut, reduktimin e periudhës shkarkimi kohën (limotherapy) dhe kohëzgjatjen e trajtimit.


  Limotherapy i pjesshëm

  Limotherapy i pjesshëm zakonisht përfshin përsëritet tre, cikle të njëpasnjëshme (fraksionet) trajtimin e urisë. Kohëzgjatja mesatare e periudhës së shkarkimit (limotherapy) në këtë rast është 14 ditë, fuqia tonik - 34 ditë.
  Kohëzgjatja e intervalit midis cikleve individuale RTD periudhave, duke përfshirë fuqinë tonik - 62 ditë. Kohëzgjatja e trajtimit - gjashtë muaj. Gjetur një efekt të mirë të rehabilitimit në pacientët me astmë dhe sarkoidosis të mushkërive.


  Limotherapy rritur

  Agjërimi terapeutik (periudha agjërimi RTD) mbaron në manifestimet e para klinike të krizës acidotic (zakonisht ndodhur në trajtimin 5-7-ditore të urisë).

  Periudhë shërim sa gjysma e gjatësisë së periudhës shkarkimit (shkallë 1), dhe pastaj ri-caktuar për manifestime terapeutike agjërimi fillestare klinike krizë acidotic vijnë përsëri dhe pastaj përsëri - të ushqyerit tonik i gjatësisë të barabartë me gjysmën e periudhës së shkarkimit (trajtimi 2 shkalla e urisë) dhe t. e. Vetëm 3-4 gradë. Përdorimi i kësaj teknike dobishme kur ka shumë sëmundje kronike në tolerancë të dobët të pacientit dhe gjatë kushteve trajtimin e urisë.

  Një shumë të vetme trajtim afatshkurtër agjërimi nuk ka gjasa për lirimin e ju nga të gjitha "sëmundjet", edhe pse raste të tilla janë të njohur me teknikat autorëve.

  Shanset janë ndjenja më mirë, ju do të përsërisë periodikisht të pastruar trupin tuaj e "toksina" nga "nxitjen" të mirën më të madhe për shëndetin, gjithnjë e më shumë udoskonalyuyuchys teknikat e tyre në trajtimin e urisë.

  Por limotherapy herë të parë ju kanë monitoruar njohur me metodën e trajtimit të mjekut së urisë që ka përvojë personale. Agjërimi terapeutik pastron trupin, por nëse trupi është i rëndë dehur, atëherë limotherapy i mbushur me pasoja të rënda, si zgjedhjen e autoriteteve (veshkat, lëkura, mushkëritë) nuk mund të trajtojë të rrjedhës toksina që rrjedhin.

  Pra, para se ju filloni duke praktikuar periudha të gjata lecheniyaholodom e nevojshme për të pastruar trupin, për të pastruar zorrë spastrimin mëlçinë dhe veshkat, duke siguruar eliminimin e tensionit në sistemet imun dhe enzimë për shkatërrimin e rëndomtë e pazakontë për një komponimeve të veçantë organizmit.

  Nëse ju kujdeseni, ju doni të jetë gjithmonë në formë të madhe, të fillojë të punojë mbi të sot, së bashku me natyrën, jo kundër saj! "Ajo nuk limotherapy kuruar, nuk ka shërim." Limotherapy - kyç për shëndetin, ajo pastron çdo qelizë të trupit. Limotherapy - vetëm trajtim ku një sëmundje të veçantë nuk është trajtuar, dhe trupi në tërësi është dhënë në normale.

  Limotherapy aq i shëndetshëm që Otto Buhinher e quajti atë "kirurgji pa thikë". Prandaj, edhe për njerëzit e shëndetshëm rregullisht limotherapy është më i mirë terapi parandalimin dhe anti-plakje.