Hap i qetë


 • Këmbët Smooth
 • Sclerotherapy
 • Pyatochky Gentle

 • Arsyet për shfaqjen e ndryshimeve të ndryshme në këmbët e qarkullimit të gjakut të sistemit shumë. Spider veins, model venoz dhe nyje mund të jetë për shkak të ndryshimeve hormonale, presion të lartë intra-abdominale, të shkaktuara nga shtatzënia, kapsllëk, transferimin peshë th, këmbë të zgjatur. Ajo gjithashtu mund të jetë anomali kongjenitale ose të zvogëlojë ton enëve të gjakut.

  Një mënyrë ose në një tjetër, por shumica e grave më shpejt ose më vonë të përballen me problemin e venat me variçe. E para nga manifestimet e tij - është spider veins, kapilarët e zgjeruar që ndodhin në sipërfaqen e lëkurës. Nuk ka siklet, përveç paraqitjes unaesthetic, ata shkaktojnë.


  Këmbët Smooth

  Nga "yjet" lehtë mund të shpëtoj i përdorimit të Radiosurgical. Ai u shfaq në Moskë rreth 4 vjet më parë dhe ka punuar mirë. Mjet kryesor i përdorur në heqjen e capillaries Dilated - radionizh. Kjo është elektrodë thinnest, e cila pas anestezi paraprake, cosmetologist prek lëkurën dhe mpikset e anijes.

  Ndryshe radionizh lazer parandalon zhuritje dhe ju lejon për të kontrolluar thellësinë e ndikimit. Pas procedurës, që zgjat disa minuta, në varësi të madhësisë së anijes është hequr në vend të saj është një skuqje të vogël që është brenda 2-3 ditësh dhe ju do të shihni lëkurë të pacenuar të pastër.


  Një plotësues i mirë në këtë metodë është një kurs i Mezoterapia. Radyonozh mund të punojnë në çdo fushat e trupit, duke përfshirë edhe qepallat. Ajo është përdorur kur të hiqni lythat, Nevi (Moles) në trajtimin e toenails i hyrë në mish. Radyonozh përdoret gjithashtu si një bisturi gjatë operacioneve. Pas aplikimit mbresë të tij praktikisht të padukshëm sepse, ndryshe nga bisturi, prerë ai shtyn indet pa plagosur kafaz.


  Sclerotherapy

  Sclerotherapy është përdorur për anijet e avancuara të vogla (telangiektazisë) dhe variçe degëve sudyn- 0, 2 cm në diametër. Me atë që ju mund të shmangur kirurgji dhe ka arritur rezultate të mira.

  Gjilpërë Subtlest është futur në lumen të drogës venë sclerosing alkool-bazuar, duke ndikuar edhe shembet muri anije dhe venë Rumen.

  Përfitimet e sclerotherapy compression përfshijnë asnjë rrezikun e komplikimeve të rënda, efikasitet të lartë dhe trauma minimale. Kjo procedurë është kryer mbi një bazë pacient i jashtëm dhe jep efekt optimale kozmetike. Full time dhe trajtim për 1.5 - 2 months pasi ajo është e nevojshme për të braktisur vaskë të nxehtë, si dhe sauna ose sauna.

  Gjithashtu, gjatë trajtimit të ju duhet të veshin FA SHAT elastike apo të brendshme compression.

  Kjo do të sigurojë të përhershme mbylljen muret venat dhe do të parandalojë kthimin e rrjedhës së gjakut në të. Cikël trajtimi zgjat prej 3 deri 6 sesioneve kryhen në intervale të 5-7 dite.

  Një efekt anësor mund të jetë një pigmentim në vend sklerozovanyh venat që zhduken vetë brenda pak ditësh. Mesatarisht në Moskë janë nga 100 $ për injeksion. Shuma përfundimtare përcaktohet në procedurat e konsultimit.

  Ndryshimet më të rënda, të quajtura komponentet venoze kërkojnë shtrimin në spital. Ato janë hequr nga operacioni, natyra e të cilave mund të përcaktohet vetëm fleboloh përvojë mjek në pritje.

  Transaksionet e tilla janë bërë vetëm në spital dhe të kërkojnë mbikëqyrje mjekësore.


  Pyatochky Gentle

  Sandale të hapura vetëm për të tërhequr vështrime për meshkuj këmbët këndshëm femra. Çfarë duhet të bëni nëse këmbët tuaja janë larg nga ideale? Ecni në këpucë të mbyllura? Sigurisht jo! Dyqanet e Moskës janë të aftë për 2 orë të tëra për të bërë këmbët tuaja të bukur. Para së gjithash ajo merr është projektuar për të trajtuar thonjtë dhe lëkurën e këmbëve.

  Me attachments veçanta hardware mund të hiqet lëkurë trashë, të hequr calluses, drithërat, të çara i përzier me rërë. Ndryshe nga duart e një pedikyr kur zhytur në zbutjen dush këmbë, performanca e hardware në këmbët tuaja të vënë një xhel të veçantë.

  Përveç kësaj, masazh këmbë dhe maskë, hidratues, ushqyes, zbutjen. Me attachments hardware gjithashtu mund të rregullojë gozhdë i hyrë në mish apo thonjtë japë një formë të bukur, për shembull i përzier me rërë pjatë shumë të trashë gozhdë dhe u jap atë të një lustër. Kjo është krejtësisht pa dhimbje dhe të shpejtë.

  Për të mbështetur këmbët në gjendje beauticians mira rekomandoj pedikyr hardware çdo 2-4 javë. Nuk është një tjetër problem që shkakton shumë probleme ndaj pronarit të saj - një infeksion fungale të këmbëve.
  Në sallonet e bukurisë, sigurisht, nuk do të kuruar sëmundje, por mbajnë profilaksi antifungal.

  Zakonisht, ajo është e kombinuar me pedikyr hardware. Kërpudhat mund të ndodhë jo vetëm nëpërmjet kontaktit me i infektuar duke përdorur këpucët e dikujt tjetër, rroba, tualetin (gërshërë, peshqir), si dhe sauna apo not, por kur veshur këpucë të ngushta, djersitje e tepruar, lëndime këmbë.

  Prandaj, për parandalimin e sëmundjeve fungale beautician rregullon këmbë me linings veçanta. Ajo mund të jetë korrektues interdigital ose pads xhel që janë vendosur në këpucë. Ai përdor linjë të ndryshme antifungal kozmetike të dizajnuara për lloje Rakhno e këmbëve, të tilla si lëkurë të thatë, diabetik apo "ftohtë" këmbë.