Cryotherapy kundër lythat edicion në shtëpi


 • Cryotherapy në Cosmetology
 • Ftohtë në lytha


 • Në pronat terapeutike të ftohtë kohë që njihet. Edhe në kohët e lashta është vërejtur se imponimi akull ose të përfundojë fletë lagësht ka analgjezik, anti-inflamator dhe anti-edemë efekt, e cila është për shkak të faktit se nën ndikimin e enëve të gjakut të ngushtoj të ftohtë, ngadalësuar rrjedhjen e gjakut dhe të reduktuar metabolizmin.

  Mjekësia moderne gjithashtu e përdorur me sukses cryotherapy. Për shembull, aplikimi i paketë akull aplikuar me bruises, fraktura, gjakderdhje të brendshme.

  Cryotherapy në Cosmetology

  Metodë e përhapur është në cosmetology moderne.


  Për qëllime kozmetike janë përdorur përgjithësisht temperaturën lëngshme azotit të cilat, 196 f. Ajo është e bazuar në këtë efektin e saj terapeutik.
  Në të ekspozimit të thotë të ftohtë (5-10 sekonda) azot të lëngshme ofron një efekt në sipërfaqe të lëkurës, enëve të gjakut ngushtoj i parë dhe pastaj të zgjeruar të kundërtën, duke rritur rrjedhjen e gjakut lokal. Kjo është kriomassazha parim.
  Por në qoftë se ndikimi i azotit të lëngshëm rrit në 30 sekonda apo më shumë, është shkatërrimi i indeve. Cryodestruction ("krio" - të ftohtë dhe "shkatërrim" - shkatërrimi) është përdorur për të trajtimin e tumoreve të ndryshme, duke përfshirë lythat shputës dhe normal.  Ftohtë në lytha

  Metodë e heqjes lythat me të thjeshtë të lëngshme të azotit: aplikues me një shtupë pambuku zhytur në nitrogjen të lëngët dhe të aplikuar në lëkurë prekur. Në varësi të madhësisë së lythat, ndikimi zgjat 10 deri në 30 sekonda, dhe pastaj ajo zbehet, shtohet dhe zhduket. Ndonjëherë, sidomos pas largimit të lythat shputës, është një plagë e thellë që jo më pak të dhimbshme sesa lez, dhe pasuese shenjat dhe plagët nuk duken estetikisht.
  Kjo procedurë është kryer nga një mjek ose beautician specialist dhe për këtë arsye sasinë e kërkuar të kohës dhe parave (kostoja për procedurën shkon nga 500 deri në 1500 rubla).

  Një alternativë mund të jetë për të hequr lythat "KrioFarma", e cila është projektuar për përdorim vetëm edhe në shtëpi.

  Parimi i operacionit është e njëjtë si në cryotherapy ndjekur lythat ngrirje mjek. Megjithatë, në vend të nitrogjen të lëngët si një ftohje, një përzierje të veçantë të ftohjes, temperatura e të cilit - 57s. Kjo është rreziku i efekteve anësore në formën e plagëve dhe plagët - minimum. Siguria është e siguruar nga përdorimi i kontenierëve dhe dizajn të veçantë, i cili eliminon gabimet në produktin dozash.

  Kostot e paketimit "KrioFarma", në enë me përzierje zamorazhyvayuschey përfshin 12 applicators e disponueshme dhe mbajtës.

  Aplikoni mjet është i lehtë dhe i përshtatshëm: mbajtës duhet të futet në një shishe aplikues dhe brenda 3 sekonda mbajë atë presion. Pas kësaj, aplikues duhet të jetë 20-40 sekonda për të bashkëngjitni për lythat. Për të hequr lythat shputës (shipitsy) në "KrioFarme këmba" është një sharrë për lëkurë të ashpër, i matur shkallën për të përcaktuar kohën e aplikimit dhe një copë toke të butë.

  Procedura nuk ndikon stilin e jetës tuaj, pas aplikimit të "KrioFarma" mund të sigurtë të ecin në dush dhe të bëni rutinë pa ndjenjë të pakëndshme.

  "KrioFarma" - mjet më popullor për heqjen e lythat në Evropë.

  Ne e kemi njohur atë që nga 2008, dhe gjatë kësaj kohe edhe të fituar besimin e jo vetëm pacientët, por edhe mjekët.


  Ka contraindications. Para përdorimit, lexoni udhëzimet. Numri RU FZS 2007/00426

  var RndNum4NoCash = Math.round (Math.random () * 1000000000);
  var ar_Tail = 'panjohur'; në qoftë se (document.referrer) ar_Tail = shpëtojnë (document.referrer);
  document.write ('')
  / / -