Këmbët femra të bukura Secrets


 • Kush zotërinj preferoni?
 • Katër dritaret
 • Këmbët në kutinë, këmbët në rrjetë peshkimi
 • Çfarë mund të bëjmë?
 • Zgjedhja e një këmbë të shëndetshme
 • Terapist masazh Own


 • Kulti i këmbëve të bukura femra filloi në Greqinë e lashtë. Në mënyrë që të përmbushë ideal dhe të jetë i pastër këmbë, me shkathtësi fshehin i'yany në qoftë se ata ishin, sigurisht, bukuria e lashtë grek kërkuan ndihmë profesionale, e cila ishte quajtur "kozmetike". Në atë kohë cosmetology filloi të zhvillohet. Pra këmbët e grave në kuptimin truest të fjalës shtyrë industrinë. Një modës shkoi mënyrën dhe shekuj femërore tyre charms fshehur nën funde të gjata.

  Meshkujt admirojnë këmbën e majtë dhe kyçin e këmbës këndshëm, sikur rastësisht përgjues nga nën crinoline harlisur. Shekulli i njëzetë ka zëvendësuar çdo gjë. Pahijshëm Coco Chanel dha grave një pantallona të gjera gjest dhe pak fustan të zi.


  Kush zotërinj preferoni?

  Në gratë mundësi për të treguar këmbët mirë, gji dhe burrat së bashku për të vlerësuar rivalët. Joshëse këmbëgjatë më duken mbresëlënëse në një kostum banje dhe një skaj mini dhe një uniforme mësues shurdhër shkollës fillore, me pak fjalë, kudo. Joreale popullor Marilyn Monroe u përpoq për të zhvendosur opinionin publik dhe të përqëndrohet në ngjyra e flokëve, sepse zotërinj preferojnë blondes, por jo, zotërinj, janë gjetur të preferojnë vajzat me këmbët e bukura.


  Truth testuar. Cili plazh me ndonjë parti, madje edhe në një takim të biznesit, ju do të gjeni dëshmi për këtë: një grua e cila mburret me këmbët më të lehtë jo vetëm për t'u takuar me një njeri bukur të rinj, por për të marrë një kontratë fitimprurës, dhe në të njëjtën kohë për të nënshkruar disa dokumente të rëndësishme.


  Katër dritaret


  Burrat të cilët kujdesen për këmbët femra, nuk ka numra. Ata nuk e vetëm të fotografuar ato, këndojnë në ajet, bojë dhe të këndojnë këngë për ta. Ata madje arritën të përkthejnë këtë vu bukurie në rreshtat mërzitshëm të numrave. Ka deri në 13 parametra harmoni dhe bukuri këmbët. Por më parimet e "katër dritareve" i njohur.

  Nëse ju vendosni këmbët tuaja së bashku, ata duhet të merren vetëm 4 pikë.
  Parë "dritare" - midis këmbës dhe këmbës, dytë i kockave, pastaj gju dhe në fund mbi gju në fund të kofshës. Kjo është, "dritarja" e fundit duhet të jetë ngushtim rruge.

  Për të rritur më tej bukurinë e këmbët, kimistë (dhe kjo ishte, sigurisht, burra!), Najloni shpiku, najlon, poliestër, dhe inxhinierë - mjetet e makinës, të cilat prodhohen dhe stockings dhe triko.


  Këmbët në kutinë, këmbët në rrjetë peshkimi


  Për fat të keq, femrat ndonjëherë të bukura të duhet të veshin triko të zezë me këpucë të trasha dhe të gjerë pa një aluzion e thembra. Sigurisht, kjo nuk është mënyra më e mirë ndikon në pamjen dhe disponimin e heroinat tona.

  Por çfarë duhet të bëni:

  vaskulare "yjet" ose "rrjetë" - capillaries Dilated me një diametër prej 0,1 2 mm, nuk është e nevojshme për të treguar për të gjithë për të parë. Arsyeja për pamjen e tyre lojë me birila të lidhura të gjitha me venat me variçe. Në këtë rast ajo më mirë të mos presin përkeqësim është (dhe kjo është, për fat të keq, e pashmangshme) dhe shpejt kërkojë fleboloha këshilla (mjek i cili trajton sëmundjet e venave), ose "yjet" do të kthehet në faqet e shëmtuar që jo vetëm të bëjë këmbët e shëmtuara, por edhe të krijojnë një kërcënim serioz për shëndetin.

  Dëshpërimi në çdo rast jo: në arsenalin e mjekësisë moderne ka grumbulluar përvojë të madhe në luftën kundër kësaj sëmundje.

  Më shumë mjekë preferojnë trajtimet jo-kirurgjikale. Sidomos për ata që vuajnë nga kjo sëmundje, dhe është aktive prodhimin e shpikur pantyhose, stockings dhe çorape, e bërë nga një material të veçantë që krijon efekt compression. Për shkak të compression jashtëm të indeve diametër anije këmbë ul, dhe kështu zvogëlon rrezikun e venat me variçe. Ekspertët e brendshme ORTEKA ndihmojë të zgjidhni llojin e produkteve dhe na tregoni se si për të shmangur gabimet në madhësi.


  Çfarë mund të bëjmë?


  Mjekët nuk e merrni të lodhur e duke përsëritur se sëmundja është më e lehtë për të parandaluar, rekomandojnë veshur çorape compression dhe të shëndetshme njerëzit për parandalimin nëse ata janë të gjatë në punë në një këmbë ose ulur pozicionin, stërvitje pak, mbipeshë, banesë, vuajnë nga kapsllëk, duke u ankuar për lodhje në këmbë deri në fund të ditës.

  Gratë shpesh veshin këpucë takë të lartë, gratë shtatzëna janë gjithashtu në rrezik.

  Për të hequr edemë në fund të ditës dhe të shpëtoj i shqetësimit mund të rekomandohet, përveç për të mirë-krijuar xhel Hinkor Lioton xhel edhe xhel për këmbët Veno Spray. Drogës fundit është e bukur dhe e lehtë për t'u përdorur strukturën shkumë, dhe substancave që janë pjesë dhe për të ndihmuar të përmirësuar microcirculation dhe tonin e venave.

  Mos harroni për gjimnastikë, madje edhe 5-10 seanca minutë ju ndihmojë të vonojë kohën kur nevoja për të konsultuar një fleboloha. Ushtrimet janë shumë të thjeshta: të gjithë të njohur "biçikletë", këmbët mahi 10 herë pastaj majtë, pastaj e drejtë.

  Ju mund të përpiqen për të "nxjerrë" këmbët vijë i drejtë në ajër, numrat 0 në 10, dhe pastaj kur unë të marrë të përdoret për kalimin e kohës, shtoni një tjetër dhe poshtë numërimin nga 10 në 0. Të jetë i sigurt për të përfshirë ushtrime për shpinë, përkulem gracefully si një mace, prapa . Marr frymë thellë dhe me qetësi.


  Zgjedhja e një këmbë të shëndetshme


  Shumë e shumë gra janë dhimbje të njohur në mbrëmje këmbët fryrë, dhe këpucë me majë natopyshi nga të cilat në mënyrë të vështirë për të hequr qafe. Çfarë duhet të bëni: këmbët më të mira të theksoj bukurinë e këpucë të ngushta të lartë takë. "Kone" në këmbët thumb (ose valgus gjë e shëmtuar e këmbë) shfaqet vetëm për shkak të veshin këpucë të pakëndshme zgjeruar.

  Mjekët kanë mësuar për të trajtuar këtë defekt mënyrë konservatore pa dhimbje për operacionet e shkuar vetëm në rastet më ekstreme. Kjo përkeqëson situatën që kur një grua vesh taka të larta, muskujt e saj viç vështirë se reduktuar. Dalja e gjakut dhe limfatike rrjedhës nga këmbët nuk është adekuate, ka një stagnim, dhe ënjtje për shkak të akumulimit të tepërt të lëngjeve në inde. Dhe çmimi i paguar për bukurinë nuk është e pashmangshme. Për shërbimet e zonjat 'e jo vetëm të mjekëve dhe të gjitha të arriturat mjekësore, por edhe për correctors veçantë këmbë: silikoni fut një kapak të veçantë për gishtat e deformuar, një unazë përshtatshëm xhel mbrojtës dhe më shumë.

  Ekspertët e brendshme ORTEKA ndihmojë të zgjedhur jo vetëm correctors për këmbë, xhel këmbë, çorape compression, por këpucë modele e bukur ortopedike, sepse këmbët e lodhur ndonjëherë nevojë për një pushim nga këmbë


  Terapist masazh Own


  Edhe masazhist profesional mund të jenë vende padurueshme promassyrovat që ju do të jetë në dispozicion nga massagers veçanta. Dhe jo gjithmonë kanë mundësi të konsultohen rregullisht me një specialist. Efekti do të pothuajse pas seancës së parë. Vetëm 5-7 minuta - dhe për të përmirësuar shëndetin, të rritur tonin e përgjithshëm. Dhe ndikimi në këmbë nuk mund të overemphasized: rrisin elasticitetin e fibrave muskulore, për të përmirësuar forcën e tyre të shtrëngohet, të rifillojë funksion muskujt e lodhur.

  Bonus mund të konsiderohet i ngadalshëm, por i vërtetë shpëtoj e celulitit.

  Shto në banjot kripë, trajtim të rregullt shtuf këmbë, umaschivanie krem ​​të veçanta dhe dzheltelmeny do të vazhdojë të bjerë në këmbët e tua të mrekullueshme

  Para se të përdorni ndonjë mjet terapeutik ose profilaktik i karakterit gjithmonë të konsultoheni me mjekun tuaj!

  Author: Vladimir Stepanovich Khoroshev


  Www.medkrug.ru Visitor

  këshillim
  fleboloha mjek dhe kompjuteri diagnostifikimit të ndaluar falas!
  Regjistrohu për
  pritje në një Referencës të vetëm Ortopedike
  telefon në Moskë:
  (495) 77-555-000
  Telefon në Shën Petersburg (812) 333-11-333