Jeta e rehatshme pa dysbiosis


Imagjinoni: Çdo mëngjes ju potyahuyetesya i ëmbël, i ngadalshëm dhe të relaksuar të ngrihet, të larë, të lahen dhëmbët tuaj ... dhe për gjysmë ore apo edhe një orë "ngrin" në tualet. Nuk mund të bëjë atë në kohë për të punuar shumë nga hershme e shtunë në mëngjes për të marrë një tjetër dyqan të zbrazët ose të marrë "dacha" ndalues, dhe drejt stomak vazhdimisht kujton mua - mirë, nëse dritarja kur expanses të mëdha, dhe në qoftë se kjo ndodh në në qendër të qytetit, ku të qëndrojnë, atëherë askund?

"Diarre Morning", apo, shkencërisht, sindromi i zorrëve nervoz (IBS) - një nga sëmundjet më të zakonshme të kohës sonë. Le mjekët pajtohen se arsyeja kryesore për këtë gjendje e sëmurë është stresi, shokët e vazhdueshme e jetës së qytetit - dhe ajo duhet të njihet se zhvillimi i IBS është shkaktuar nga një gjendje jo normale e florës bakteriale të zorrëve.

Bilanci normal i baktereve në trup lehtësisht të minojë ushqim të gabuar dhe jo të rregullt, ushqime me yndyrë ose tepër gaz-formimin, konsumin e shpeshtë të kafe ose alkoolit. Pasi të dëmtuara e mërkurë bakterial (dysbiosis) shumë restauruar ngadalë veten, trupi i përshtatet për një shtet të shtrembëruar, dhe ka qenë në një luftë me "diarre të mëngjesit" nuk ndihmon për t'i dhënë fund apo seanca psikoterapi ose hekur do të kryhet parimet e një dietë të shëndetshme dhe të rutinës së përditshme.

Atëherë ajo mund të jetë e dobishme për efekt të kalibruar me saktësi mbi bakteret e zorrëve.
Për shembull, medikamente synbiotic përmbajnë Normobakt probiotic - 4 miliard si bifidobacteria dhe lactobacilli dhe raftilozu prebiotic.


Ky natyrore fruta-oligosaccharides rrjedhin nga çikore - mjedis të përsosur për rritjen e baktereve të dobishme.

Me këtë kombinim të prebiotics, dhe, Normobakt lejon korrigjim i dysbiosis shkurtojnë për 10 ditë. Përveç kësaj, ajo ndonjëherë është e vështirë dhe e pakëndshme për të pirë kapsulë ose bakteret të pakëndshme-nuhatje.

Një nga avantazhet kryesore Normobakta - shijen e saj të këndshme. Normobakt në dispozicion në formë pluhuri në sachets dhe i holluar lehtësisht në çdo pije, të tilla si kos ose lëng.

Normobakt e lehtë dhe e shijshme të kujdeset për microflora tuaja!

Si reklama.

Ka contraindications. Para përdorimit, ju duhet të lexoni udhëzim manual ose konsultoheni me mjekun tuaj.