Për të krimbave në trajtimin zorrëve të ri - parazitoterapiya


 • Tani deri tani ...
 • Pije me krimba

 • Gjithnjë, shkencëtarët argumentojnë se njerëzimi privimit nga shumë Sëmundjet mund të ... krimba të zakonshëm. Mendjet kureshtar e shkencës kanë vënë re se në vende të prapambetura ku popullata lokale infektuara pothuajse plotësisht, njerëzit janë duke vuajtur nga çrregullime të rënda imunitare.

  Për shembull, ne jetojmë në harmoni me të brendshmet e tij u vendosën ascarids dhe pinworms - por astma ose reumatizmi ai nuk kërcënonte. Kap krimbat tjera (stronhiloyidy) - hepatiti dhe sigurisht jo i sëmurë.

  Së pari, shkencëtarët janë përpjekur të atribuojnë atë për problemet e qytetërimit: stresi tonë imunitar pidkoshuyut konstante dhe mjedis i varfër, me të cilat të huajt rezidentë të vendeve në zhvillim.

  Por


  Tani deri tani ...

  Shumë më tepër bindës shpjegim provohet ndryshe.

  - Parazitëve disi të eliminuar kohë-balancimin e sistemit imunitar - thotë profesor Alexander Brontshteyn, zyra kreu i sëmundjeve tropikale parazitare dhe infektuese në numrin e spitalit 1, kreu i terapive bashkëkohore Instituti i Mjekësisë Parasitology dhe Mjekësisë Tropikale. EI Martsinovskii. - Mund të prodhojë substanca specifike që rrisin mbrojtjen e trupit. Prandaj, ideja për të përdorur për trajtimin e parazitëve. Por jo të gjithë, por ata që nuk janë vetëm të lehtë për t'u infektuar, por edhe po aq e lehtë për të banish nga trupi i njeriut.


  Metoda e re është parazitoterapii është e fundit "drejtuar-në" në provat klinike ndërkombëtare. Numri një konkurrent për titullin e mjekësisë moderne - whipworm. Kjo është shumë e rrezikshme dhe shumë parazit i zakonshëm që preferon të jetojë në cecum njerëzore.

  I infektuar ato në jetën e përditshme të lehtë - nganjëherë mjaft për të ngrënë perime të palara apo fruta. Dhe në jetën e vërtetë trajtuar atë të jetë i sigurt, sepse ajo mund të shkaktojë zhvillimin e apendiksit. Por në qoftë se ju vuani, të tilla si kolit ulcerative - infektuar në mënyrë specifike të nevojshme.
  Provua përfundimisht se një sëmundje i huaj shumë më e lehtë, ulcerat të fillojë të thith, dhe pacienti rimëkëmbet shpejt praktikisht çfarë të arrihet duke përdorur mjekësinë tradicionale nuk mund të.

  Diagnoza "kolit ulcerative" do të thotë të jetës duke përdorur tableta megjithatë pak ndihmë nga dhimbje pikëllues. Për person mesatar duket të kenë frikë - të dini se diku brenda atë zvarritje krimba. Por pacientët janë të gatshme - vetëm për të hequr qafe dhimbje. Për më tepër të sjellë whipworm ELEMENTARY - një tabletë. Dhe pacientët nuk infektojnë parazitëve të njeriut (ata janë të vështirë për të marrë në laborator), dhe mish derri, e cila është më pak e rrezikshme për njerëzit.

  Në luftën koduar "worms kundër ethe hay" fitore, me sa duket edhe të fitojë për herë të parë. Studiuesit zbuluan se me ardhjen e ankilostom trupit - i quajtur kështu këto i dobishëm për alergjitë parazitët që jetojnë në 12 duodenum - janë gulçim, sytë e përlotur, dhe reagimet e tjera alergjike.


  Pije me krimba

  Sigurisht, dëmi i shkaktuar nga krimba parazitare nuk është anuluar. Ata ndalojnë rritja, zhvillimi mendor dhe fizik i fëmijëve, disa provokojnë tumoret keni një infeksion më realiste TB dhe AIDS, të parandaluar zhvillimin e imunitetit të mirë pas vaksinimit. Kjo vaksinë, në qoftë se këto "parazit" në trup, janë pothuajse të padobishme. Ata hookworm mund të shkaktojnë mangësi hekuri anemi.

  A nuk e ngatërruar: mungesa e higjienës (. Duarve të pista, fruta pa i larë dhe t N.) Për trajtimin ka të bëjë asgjë! Parazitëve Procedura pidsadzhuvannya në trup duket si. Pacienti pi një pije të veçantë, e cila noton vezë krimb zorrësh.

  Në njerëz, këto parazitëve të shumohen, dhe një herë do të bëjë punë, ata "pyeti" për të dalë.