Kur shpërthyer kokën


 • Qafë
 • Zorrë
 • Dystonia
 • Presion
 • Nerv
 • Migrenë

 • E pra, kur ju mund të ketë një pije herë dhe kursim pilulë
  harrojmë për dhimbje. Dhe në qoftë se një dhimbje koke çdo javë dhe jo një
  koha për të bërë pastaj? Pidsadzhuvatysya në pilula, helm tuaj
  trup dhe fitojnë plagë të reja? Ne nuk përshtaten! Ne do të shkojnë
  mënyrë tjetër.

  Para së gjithash, të kuptojnë se dhimbje koke
  nuk ka asnjë arsye. Nëse ju keni një dhimbje koke, ajo është në trup
  një dështim, dhe detyra jonë është për të kuptuar - çfarë? Mendoni për të gjitha që ju
  Shqetësuar ndonjëherë dhe "valle" këtu.


  Qafë

  Kjo
  sëmundje është shpesh neglizhohet. Dhe më kot! Ajo i qafës së mitrës
  mbaresa nervore shpinë që lidhen me pjesë të ndryshme të trurit,

  veshët dhe sytë. Nëse ju keni një nerv i hequr në fytyrë në rajonin e qafës së mitrës,
  mund të bien ndjeshëm vizion apo dëgjim dhe gjithmonë do të jetë një dhimbje koke.

  Ti do të
  Ushtrime të thjeshta për masazh qafë, fërkim, kufi
  Përdorimi i kripës, i skuqur dhe i yndyrshëm. Shikoni dhe të ndjehen më të mirë kokën.


  Zorrë

  Nëse
  Ju karrige të rastit apo, edhe më keq, kjo nuk ndodh për një kohë të gjatë,
  Rendit pari gjërat jashtë me këtë.
  Ironikisht, stanjacion komunikimi i feces
  dhimbje koke provuar. Kur zorrët nuk janë zbrazur për një kohë të gjatë,
  toksina të fillojnë të jenë të zhytur në gjak dhe u përhap në të gjithë trupin.
  Për të mbrojtur trurin, trupi i përgjigjet vasoconstriction, të cilat ne
  të ndjehen si dhimbje barku dhe dhimbje koke.


  Ndonjëherë pas purgation
  menjëherë të ndaluar dhimbje koke.


  Dystonia

  Sëmundje
  Anijet nga e cila e rrit ose ul presionin e gjakut. Dhe nga
  dhe që mund të jetë tjetër një dhimbje koke. Unë besoj se sëmundja
  Anijet zhvilluar nga kequshqyerja dhe ngurtësi.
  Shmangni yndyror, ushqime me preservatives dhe skuqur, kufi
  kripur dhe të ëmbël.


  Presion

  Ndonjëherë
  për shkak të lëndimit fisnor apo tjetër kokë. Apo për ata që kanë vështirësi
  çdo gjë me përvojë i bllokuar. Kjo vetë e papranueshme. Nëse
  Dyshohet probleme të presionit intracranial, ju lutem kontaktoni
  neurolog. Paralele bashkohen në nga çdo frymëmarrjes

  praktikë. Megjithë thjeshtësinë e një mjet shumë efektiv!


  Nerv

  Shumicë
  probleme me kokë zhduket kur njerëzit e kuptojnë se nuk ka problem në
  punojnë apo grindjet me fqinjët nuk është e vlefshme të përmes
  Ata durojnë orë dhe kështu të shkurtojnë jetën e tyre. Ajo dhe kështu
  shumë e shkurtër. Kujdesuni për veten!


  Migrenë

  Askush
  Deri më tani, ai nuk e di pse ekziston kjo sëmundje misterioze "
  Ponc Pilati ". Ajo është e njohur që nga koha e Jezu Krishtit. Pastaj migrenë
  i quajtur "heterokraniyu", që e përkthyer do të thotë "të tjera - ose të huaj - kokën".
  Në të vërtetë, migraines shpesh duket se në kokë (dhe shpesh pivholovy)
  bëhet dikush tjetër.

  Dhimbje të ngrirë është shpesh e padurueshme. I ndritshëm
  ajo vetëm begati dritë.

  Statistikisht migrenë vuan 10% të popullsisë.

  Nëse
  ju trajtoni ato, ne ju inkurajojmë të parë të gjithë të shmangur nerv
  tendosje. Së dyti, hani më shumë ushqime të pasura me magnez
  (arra, bollgur), ujë pije magnez. Çuditërisht, njerëzit që ndjekin këto dy këshilla të thjeshta për një kohë të gjatë zakonisht harroj
  migrenë.

  Kur kreu tashmë dhemb, natyrisht, nuk ka pilula
  të ndihmojë, por fletë lakër dhe zhvishem limon aplikuar në
  kokë, shpesh heq dhimbjen.

  Diskutoni komuniteteve:

 • Dhimbje koke
 • Migrenë