Kur pesters d 0 zzhoha


 • Pse acid merr në ezofag?
 • Ndryshimi Mode
 • Ndryshimi dietë
 • Mënyrë jetese të re
 • Si mund të shpëtoj nga siklet më të shpejtë?

 • Pse acid merr në ezofag?

  Arsyeja për këtë - mungesa e muskul unazor sipërme të stomakut. Kjo
  muskul specifik ka aftësinë për të drejtuar lëvizjen e ushqimit të vetëm
  anë e zorrëve dhe për të parandaluar depërtimin e përmbajtjes stomak në
  ezofag. Për më tepër, shkalla e zhvillimit dhe natyra e moshës
  ndryshojë. Fëmijët muajt e parë të jetës, ky muskul unazor është i pazhvilluar,
  regurgitation si një sasi të vogël të ushqimit pas hahet konsiderohet
  normë fiziologjike.

  Nga mosha rreth dy vjet, tonin e muskujve rritet dhe

  Përmbajtja e stomakut nuk duhet të bjerë në ezofag. Disa njerëz
  për arsye të ndryshme funksion muskul unazor mund të jetë shumë i dobët - në këto
  raste, personi "shenjë" e urth fjalë për fjalë që nga fëmijëria. Dhe nganjëherë ne
  mënyrë jetese të tij - dietë dhe regjim i ditës - të kontribuojnë në
  urth na shoqëruar vazhdimisht ...

  Ndryshimi Mode


  Njeriu më e vështirë e punës - një vakt në mëngjes dhe jo në obzhertysya
  natë. Përveç kësaj, ju duhet të mësoni veten për të ngrënë në vertikale
  pozita, vakte të vogla dhe 4-5 herë në ditë. Pas vakt, jo
  duhet të "ndodhë" menjëherë në shtrat, le të vetëm të shkoni në shtrat. Shikoni për të
  fle mundur, jo brenda 2-2,5 orë pas darkës.


  Dhe në qoftë se një
  "Sucks" në stomak - para gjumit pini një gjysmë gotë me kos më mirë, por jo
  qumësht.

  Vakt i bollshëm i vetëm shumë e dëmshme për shkak se rritet ndjeshëm
  presion intragastric dhe duke hedhur përmbajtjen e acidit në ezofag
  pothuajse e pashmangshme.

  Ndryshimi dietë

  Shëndetin tonë - kjo është ajo që ne hamë. Shkencëtarët kanë treguar se
  produkte, konsumi i rregullt i cili redukton tonin e muskujve
  ezofag. Për shkak se produktet "tagged" në këtë ndikimit duhet të jetë
  reduktohet ndjeshëm ose hequr nga dieta e kafe, çokollatë, agrume,
  domate (përfshirë lëng domate) dhe alkoolit dhe të gazuara
  pije.

  Të zvogëlojë sasinë e rekomanduar e pjatave pikante me erëza, uthull,

  yndyrore dhe ushqime të skuqura dhe ushqime që rrisin prodhimin e gazit
  (radishes, turnips, fasule, bizele).

  Mënyrë jetese të re

  Nëse ju ende keni marrë një numër të njerëzve që vuajnë nga zbaticë acid, lloji më i mirë
  sport për ju - ajo not. Për fat të keq, shpatet thellë, ngritjen
  transport, duke kërcyer dhe çiklizmit të shtyhet deri më mirë
  kohë. Edhe laces të lidhin këpucë ulur mirë dhe nuk
  anuar.

  A nuk veshin rripa të shtrënguar dhe veshje shumë të ngushtë. Natyrisht, kërkesat bukuri
  viktima, por jo prishur Gjendja urth - ajo është më mirë për të humbur
  një paund disa dhe jo në përpjekje për të "maskuar".


  Si mund të shpëtoj nga siklet më të shpejtë?  Duke ndryshuar mënyrën e jetesës me gunga dhe i gjatë, por shëndeti dhe aftësia për të jetuar plotësisht dhe punojnë prapa përpjekje. Kështu, ndërsa ju të përshtateni mode, futje e drogës do të ju ndihmojë në herë të parë për të hequr qafe nga simptomat e urryer.

  Për të zhvilluara tre grupe ose të pengojnë të detyrueshme këtë drogë
  acid në stomak; normalizuar muskul unazor e stomakut, aftësitë e tij motorike
  dhe zorrët; droga që mbrojnë rreshtim stomak nga
  Faktorët irrituese.

  Besimi në zgjedhjen e drogës dhe të lehta majat tuaja mjeku drejt shëndetin!