Mjetet juridike popullore Climax ndihmojë veten
Menopauza është
fazë natyrore në jetën e çdo gruaje. Po natyra planifikuar që
45-50 vjet sistem të moshës hypothalamic-hipofizë e trurit fillon
mosha, dhe ndalesa dërguar sinjalet vezoret përgjegjës për mbajtjen
funksion menstrual. Normalisht menopauza zgjat për rreth 2 vjet dhe shkaqeve
çdo lloj dhimbje ishte një grua. Shkeljet e vogla
duke u përshtatur folklorik
me anë të menopauzës
. Por në disa raste kurs i proceseve biologjike
thyer, ajo fillon të përjetojnë një shumë të simptomeve jashtëzakonisht të rënda
Mjekët të cilët janë të bashkuar nën titullin " Sindromi kthese ".

Sindromi kthese ndikon në gjithë trupin e grave. Nëse
kurs normal i menopauzës menstruacioneve janë fillimisht të pakta, të rralla, dhe
atëherë krejtësisht të ndaluar, natyrisht patologjik i procesit është i mbushur me
gjakderdhje dhe sëmundjet varura nga hormonet e organeve gjenitale femra. Përmes
shkelje funksionin pengesë e traktit gjenital ka një tendencë për të zgjatur
Problemet aktuale, vulvitov. Mungesa e estrogjenit të çon në seks wilting
e mosveprimit të tyre, për mosmbajtjeje urinar periodik kur kollitjes, teshtitjes ose
e qeshur.

I ndryshëm
kombinime janë manifestime të menopauzës "flashes nxehtë" djersitje,
luhatjet në presionin e gjakut, marramendje, dhimbje të zemrës, konfiskimet


ankth i pajustifikuar dhe frikë për shëndetin e tyre, nervozizmi,
Humbja e kujtesës, depresioni. Gjatë menopauza fillon për të rritur peshën e trupit,
rritur nivelin e kolesterolit në gjak, duke rritur rrezikun e kardiovaskular
Sëmundjet. Zhdukja e hormoneve seksuale femërore të çon në asimilim të dobët
kalcium dhe osteoporozën, nganjëherë shkelur tiroide dhe pankreasit
kanceri.

Kur simptomat e menopauzës në mënyrë të konsiderueshme shkelin shëndetin dhe
të privuar nga të paaftësisë, mos rri duarkryq. Fillimisht ju mund të
përpiqen për të ndihmuar veten e tyre në mënyrë të pavarur.

Prandaj, Njerëz
do të thotë të menopauzës
:

 • Në mënyrë që të mos mbingarkoj tashmë të lodhur

  ndyshime të hormoneve në trup duhet të jetë e qartë respektojnë punën dhe
  rekreacion, shëtitje çdo ditë në ajër të pastër, ushtruar dhe në përputhje
  dietë, duke shmangur djegëse, yndyra dhe ushqime të skuqura, çaj dhe kafe të fortë, duke kufizuar përdorimin
  kripë dhe sheqer.
 • Shmangni pirjen e duhanit dhe alkoolit.
 • Zgjeroj
  Pjesa e qumështit, sidomos produktet e qumështit në dietë. Ata janë
  burim i shkëlqyer i kalciumit, trupi kështu nevojshme femër.
 • Nga
  për të parandaluar osteoporozën marrë kalcium dhe vitaminë D, dhënë
  se futje e përditshme e kalciumit për femrat e moshës 35-50 vjet ishte 1000-1500

  mg. Mos harrojmë për vitamina të zakonshme.
 • Phytoestrogens Natyrore përfshira në materyntsi, bli,
  kone hop furçë krasnaoy, Veronica dhe Heather. Funhoestroheny përmban kërpudha
  Shiitake, përdoret si një tretësirë ​​me vodka, raki, ullinj apo faj
  vaj.
 • Mbush me gëzim dhe për të ndihmuar të heqin qafe e depresionit
  droga Hypericum perforatum bazuar.
 • Nga Njerëz
  Mjetet juridike për menopauzë
  zbutur manifestime autonome teas të aftë dhe
  ekstraktet e ca balsam, oe limon, murriz, Motherwort, sanëz, kënetë e tharë lule.
 • Nga djersitja e tepruar të shpëtuar urtë si një çaj ose lëng mishi për
  ditë dhe natë.
 • Nga frika e paarsyeshme, ankthi dhe depresioni privojnë cianozë rrënjë dhe të gjitha
  Wort Shën Gjonit Wort njëjtë.
 • Kursi do të jetë menopauzë më të butë, në qoftë se ju rregullisht të marrë një dush me të
  herbs, azotit, kripëra minerale dhe masazh.
 • Ne jetojmë në shekullin XXI, shekull
  mjekësi të përparuar, kështu që vuajnë simptomat e rënda të menopauzës janë jo
  kërkohet. Nëse ju nuk mund të trajtojë ato Mjetet juridike popullore e menopauzës , thirrje për ndihmë klasik
  ilaç me terapi e zevendesimit te hormoneve. Por nuk janë të nevojshme gjithmonë
  gjinekolog këshilla.