Kuarc llambat në mjekësi


 • Pronat e dobishme e llambat kuarc
 • Veçori sigurisë kur duke përdorur llambat kuarc
 • Veprim baktericid i llambat kuarc

 • Pronat e dobishme e llambat kuarc

  Për fat të keq, shumica e jetës së tij secili prej bashkatdhetar tonë, për shkak të kushteve klimatike, mban asnjë efektet e dobishme të rrezet e diellit direkte. Bëj banja dielli dhe të marrin energji shëruese nga dielli dhe na pengon motit të kundërt, i cili është i mbushur me rrip "mesatar" apo murin e tempullit apo zyra. Sigurisht, asnjë nga llambës kuarci nuk do të zëvendësojë diellin në njëqind për qind, por në çdo rast, ajo do të ndihmojë në forcimin e trupit në më të rrezikshme për shëndetin e vjeshtës dhe dimrit.

  Llambat kuarc efekt përgjithësisht pozitiv në trup, forcon sistemin imunitar, ndihmon luftën lodhje, lodhje dhe shumë sëmundjeve të rrezikshme dhe përmirëson qarkullimin. Kuarc llambat për shtëpi - një vendim që do të lejojë ju për të mbajtur shëndetin tuaj!

  Në mjekësi përdoret në mënyrë efektive kuarc llambë ultravjollcë si një analgjezik dhe agjent anti-inflamator në sëmundje të ndryshme të nyjeve, për të kompensuar dështimin diellore akute. Si rezultat, rrit rezistencën ndaj infeksioneve, më i rrezikshëm për trupin të relaksuar. Gjithashtu kuarc llambat ndihmë për të përballuar sëmundjet e periferik nervor, të frymëmarrjes dhe të sistemeve muskulare (pezmatim nervi, radiculitis, bronkit, pleurit, mioziti), probleme gjinekologjike dhe çrregullimeve metabolike në trup.


  Skin lezione inflamatore të tilla si kërpudhat, dermatit, psoriasis dhe ekzemë llambat kuarc sukses shërueshme. Kuarc llambat për shtëpi - një e vërtetë "shtëpi" mjek i përshtatshëm, efikas dhe të lira.

  Shumë vuajnë nga një bollëk të Freckles në fytyrë apo trup. Pas trajtimeve të rregullta duke përdorur llambat kuarc, zonat pigment bëhen më pak të dukshme ose të zhduket krejtësisht, në varësi të gjendjes fillestare të lëkurës. Për më tepër, për të arritur rezultatin e dëshiruar mjaft e një pak (dy ose tre) procedurat në javë. Gjithashtu, nëse flasim për efektet pozitive të përdorimit kozmetike e llambat kuarc, mos harroni se kjo është një mënyrë e madhe për të luftuar humbjen e flokëve.

  Llambë kuarc për në shtëpi - kjo është beautician personal dhe profesional.

  Në trajtimin lehta Pediatrics përdorur për të parandaluar rakit në moshë të re, forcimin e imunitetit dhe vetitë mbrojtëse të trupit të fëmijës, sëmundjet respiratore akute.


  Veçori sigurisë kur duke përdorur llambat kuarc

  Koha llambë rrezatim kuarc duhet të rritet gradualisht, nga rreth dy minuta dhe pastaj gradualisht duke rritur frekuencën dhe duke arritur kështu në njëzet apo njëzet e pesë minuta. Në çdo rast, ky kufi është të kalojë në asnjë rast nuk ia vlen.

  Gjëja kryesore për të dini kur do të ndalet. Llambat kuarc për shtëpi të shërbejë një kohë shumë të gjatë, marrëveshje të thjesht të drejtë me të.

  Ka disa rregulla të thjeshta për sigurinë kur kanë të bëjnë me llambë kuarc. Për shembull, ju duhet të mbani një distancë nga llambë në sipërfaqe e trajtuar dhe mbrojtur me kujdes nga sytë e të lehta. Në çdo rast, ju duhet së pari të lexoni me kujdes manualin operativ bashkangjitur. Gjatë trajtimit të sëmundjeve të caktuara, të tilla si psoriasis, llampat ultravjollcë duhet të përdoret në lidhje me përdorimin e drogës, mjeku me recetë.

  Para trajtimin e infeksioneve fungale është e rekomanduar për të filluar vetëm pas vendosjes testet përkatëse dhe diagnozën e saktë. Shtëpi kuarc llambë është pajisje si inovative profesional, si me çdo pajisje mjekësore.


  Veprim baktericid i llambat kuarc

  Ajo është e njohur mirë se shumë sëmundje infektive janë në gjendje për të përhapur nga pikat ajrore. Prandaj, në qoftë se dhomën tuaj të jetesës ose është i infektuar, të tilla si virusi i gripit, një person është automatikisht kërcënim për të gjithë të pranishëm. Për të përballuar me epidemi vjetore që dëmtojnë shëndetin dhe lot e rasteve të rëndësishme, është e nevojshme për të krijuar një "zona e rrezikut" irradiator moderne dhe shumë baktericid.

  Duke dizajn karakteristika të dalluar ingranazhet e mbyllura dhe të hapura. Irradiators ultravjollcë mikrobevrasës mbyllur type mund të përdoret në praninë e njerëzve, si dezinfekton ajrin në një hapësirë ​​të mbyllur xhami, dhe pastaj lëshon atë përmes shfryn.

  Emitters baktericid janë të ngulitura shpesh në llambat kuarc. Radiator ultravjollcë mikrobevrasës shpejt dhe me efikasitet të ajrit znezarazyt dhe të gjitha objektet në dhomë, duke shkatërruar shumicën patogjene. Përdorni emitter antibacterial do të minimizuar gjasat e sëmundjes gjatë epidemive të gripit.


  Për shkak të shkatërrojnë bakteret e dëmshme, në masë të madhe të rritur rezistencën e trupit ndaj infeksioneve virale. Baktericid emitter UV - një gjë e domosdoshme në shtëpi, për të mos përmendur të shëndetit dhe kujdesit të objekteve të llojeve të ndryshme.

  Informacion nga neni "llambë kuarc"