Pafuqi - Nuk ka problem


 • Çfarë është impotenca
 • Shkaqet e impotence
 • Trajtim pafuqi • Çfarë është impotenca

  Pafuqi - Nuk ka problem. Sa çifte të vuajnë nga ajo, dhe nganjëherë
  dhe edukuar! Por të gjithë nuk është e pashpresë. Mjekësia moderne është
  zgjidhje edhe në rastet më të vështira.

  Termi fyese "pafuqi" në 1998 u zëvendësua me emrin shkencor të sëmundjes - ngrerë mosfunksionim.
  Megjithatë, ky fakt nuk ka ndryshuar. Çfarë është disfunksioni erektil? Sëmundje
  është paaftësia e një njeriu për të arritur dhe mbajtur një mbledhje të nevojshme për marrëdhënie seksuale.

  Shkaqet e impotence

  Mosfunksionim ngrerë mund të jetë shkaktuar nga shumë arsye.


  Shpesh, impotenca është një simptomë e diabetit, arterial
  hipertension, lezionet e sistemit kardiovaskular. Kjo vlen për pothuajse
  80% e burrave rregullisht përjetuar probleme me ereksionit. Në 30%
  Çrregullime të shënuara hormonale.


  Ndër shkaqet më të zakonshme të pafuqi - vaskulare patologji,
  Kuptimi apo rrjedhjen e dobët të gjakut në penis, ose stanjacion
  gjak. Në rastin e parë, një mbledhje është arritur me vështirësi, dhe e saj
  cilësia është e dobët. Në rastin e dytë, ngritjen, në të kundërtën,
  arrihet shpejt, por është po aq e shpejtë, kështu që nganjëherë
  poshtë për njerëzit e biznesit nuk kanë kohë.

  Këto çrregullime mund të jetë i lidhur me profesionin: i parregullt


  Time, dietë paekuilibruar, temperatura dhe
  hipotermi, mënyrë jetese i ulur, dridhje. Shpesh ajo ka lidhje
  shoferët.

  E djem që duan të krijojnë në seks
  të gjitha të dhënat e mundshme, mbani në mend se një prej shkaqeve të ngrerë
  mosfunksionim janë shumë të zellshëm, orët e raportit seksual kur është
  duke bërë çmos për të vonuar derdhje aq kohë sa të jetë e mundur njeri.
  Çdo gjë është e mirë në moderim!

  Impotenca është rezultat i një numër të sëmundjeve, endarteritis (inflamacion skeleteve te brendshem te arterieve)
  atherosclerosis i arterieve të mëdha, venat me variçe, trauma seksuale
  Anëtar dhe indet përreth. Është e ditur se droga të caktuara

  mund të shkaktojnë mosfunksionim ngrerë. Këto anë
  kanë efekte antihistamine dhe barnave antihipertensive. Ju nuk mund
  bërë këto mjete më shumë se pesë ditë. Cores duhet të jetë veçanërisht e
  kujdes: nitroglycerin në lidhje me Viagra kërcënuar
  Pasojat pakthyeshme.

  Me vendim të problemeve intime të tyre meshkujt shpesh shkoni tek miqtë të cilët kanë përvoja të ngjashme, farmacistët ose mjekë-veneriane sëmundjeve. Megjithatë, ju duhet të kontaktoni një urolog-andrologist.

  Trajtim pafuqi

  Shumica e problemeve që lidhen me përkeqësimin apo mungesa e ereksionit është zgjidhur me anë të terapisë adekuate.


  Përdorimi i mençur i drogës dhe teknologjisë moderne ndihmon
  shumë pacientë të rifillojnë aktivitetin seksual pa krah
  efektet dhe me rrezik minimal.

  Megjithatë, ka këto sëmundje, të cilat mund të hiqni vetëm falloprotezyrovanye.
  Për lëndimet penisit dhe injeksione të shumta dhe trupit është sclerotherapy corpora cavernosa e penisit. Pëlhurë e butë shtrirje organet shpella e penisit është zëvendësuar nga fijor ind lidhës, jo në gjendje për të siguruar një mbledhje.

  Megjithatë, ajo duhet të sigurojë burra dhe gra - 70% të dështimeve në seks jo
  e lidhur me fiziologjisë. Arsyeja e tyre - vetëm psikologjik.


  Ky lloj i mosfunksionim ngrerë quhet impotencë psikogjenike,
  ose
  psevdoimpotentsiey. Nëse ajo mban erections mëngjes dhe nuk ka probleme gjatë masturbim.

  I djemve shpesh shumë e dhimbshme reagojnë në dështimin vogël në seks.
  Ndonjëherë zhvillimi i dobësisë psychogenic vetëm një
  partner i patakt vërejtje. Në këtë rast, mjeku i emëruar
  psikoterapia e kombinuar me drogë moderne. Më mirë
  terapi psikogjenike trajtohen nëse mjeku punon me të dy partnerët.

  Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe lumturi paraprakisht. Profesion
  Sport, duke kufizuar konsumin e alkoolit, ushqim të konservuar,

  skuqur, ushqime niseshte, kripur dhe të ëmbël, me një jetë të rregullt të seksit
  partner i përhershëm i dashur dhe i dashur pa ekseset seksuale dhe
  maturi afatgjatë dhe mënyrë jetese të shëndetshme në përgjithësi - më të mirë
  parandalimin e mosfunksionim ngrerë.
  injeksione të shumta në trup është
  sklerozë corpora cavernosa e penisit. Pëlhurë e butë elastike
  Organet shpella e penisit është zëvendësuar nga fijor ind lidhës,
  jo në gjendje të ofrojnë një mbledhje.