Reduktimi funksionin seksual


 • Reduktimi funksionin seksual
 • Menopauza Mashkull, simptomat e sistemit kardiovaskular
 • Mashkull menopauzë: simptomat neuro-psikiatrike
 • Mashkull menopauzë: simptomat e përgjithshme wilting
 • Ajo duhet të bëjë çdo njeri i vërtetë!
 • Patologjik menopauzë mashkull: trajtim


 • Menopauza - fati e jo vetëm grave, dhe nganjëherë burrat tepër rënduese
  përjeton ndryshime hormonale shpesh në depresion, ndjenjë
  Qasja e pleqëri. Simptomat e para të menopauzës mashkull apo andropauzë zakonisht
  duket të moshës 45-60 vjet. Nuk ka ndjesi ekstreme që
  do të shkelte jetën e zakonshme - ndryshimet në trup ndodhin rregullisht dhe

  rregullt, dhe simptoma të menopauzës shkrihet me shenjat e zakonshme e plakjes.
  Numri i testosteronit ul ngadalë, gradualisht duke çuar në zhdukjen e seksual
  funksion. Kjo është ideale, por shpesh andropause është një sfidë e vërtetë
  për burrat. Procesi i funksionit të shuarjes të hormonal të testiseve është i pabarabartë dhe
  Rezultati i rregullator çrregullim mekanizmat është i parregullt mashkull
  menopauzë.

  Reduktimi funksionin seksual

  Shenjë kryesor i andropauzë po vjen dhe venitje
  funksion të dëmtuar seksual, vërejtur në 80% të burrave, ajo është gjithashtu karakteristikë
  dhe menopauza patologjike mashkull .

 • Libido rënë (me makinë seksi).


 • Vonesa ose derdhje e parakohshme.
 • Dobësimi i ereksionit (mosfunksionim ngrerë).
 • Lodhje gjatë raportit seksual.
 • Reduktimi i aktivitetit seksual dhe zvogëlimin e numrit të
  androgen promovon BPH dhe prostatës kancerit
  - Periudha e sëmundjeve të zakonshme andropause .

  Menopauza Mashkull, simptomat e sistemit kardiovaskular

  Patologjik menopauzë kurs mashkull karakterizohet
  dukuri të çrregullimeve në sistemin kardiovaskular dhe të mprehtë
  rrit rrezikun e infarkt miokardi, goditje, arrestimi i papritur kardiak. Në
  60% e meshkujve përballen me këtë problem, ndërsa jo të gjithë prej tyre janë të

  me të kuptuarit e ndryshimeve, duke preferuar të bëjnë një sy qorr për të
  simptoma të dukshme të sëmundjes, duke vazhduar i lumtur si një njeri i ri, i trajtojnë
  për shëndetin e tyre.

 • Paqëndrueshmëri
  tensioni i gjakut, tendenca e saj për të rritur.
 • Dhimbje koke.
 • Ndjenja e një ngrohje të papritur në pjesën e sipërme
  trupit dhe të përballet - "Tides", të shoqëruara me marramendje dhe mpirje
  duart.
 • Pakënaqësia me frymën, ndjenja e turpit
  prapa gjoksit.
 • Rrahje zemre.
 • Dhimbje në zemër.
 • Përçarje e zemrës: një ndjenjë e venitje,
  Tronditje të forta, vibrim.
 • Mashkull menopauzë: simptomat neuro-psikiatrike

  Menopauza patologjike mashkull është e shoqëruar shpesh nga

  zhvillimi i shteteve neurotike, dhe psikikë mashkull labile, të ndritshme
  Simptomat e theksuara neuro-psikiatrike janë të ndryshimeve hormonale. Ambulancë
  lodhje, performanca reduktuar, nervozizmi, nervozizëm,
  kalit, pagjumësi, humbje e kujtesës - të gjitha tipik i
  Sindromi nevrastenik, që ndodh brenda andropauzë vjen.
  Njeriu humb interes në punë, familje dhe ish entuziazëm, në kërkim
  argëtuese në anën, ndjenja një ndjenjë e dënim, frikë e paarsyeshme,
  xhelozia patologjike, nganjëherë duke zhvilluar një depresion të vërtetë, dhe jo rastësisht,
  i afrohet moshën e menopauzës është konsideruar kritik për burrat.

  Mashkull menopauzë: simptomat e përgjithshme wilting

  Fillimin e ndikimit andropause në trup në
  Në përgjithësi, ndërsa ka ndryshime në të gjitha organet dhe sistemet.

 • Zvogëlon sasinë e mases muskulore.
 • Shqetësuar metabolizmi kalcium, rrisin rrezikun e
  osteoporozën.
 • Ka një tendencë për të fituar peshë,
  shpesh zhvillojnë trashje.
 • Pankreasit ndërprerë
  rritur rreziku i diabetit të tipit të dytë.
 • Pika e flokëve trupit dhe organet gjenitale.
 • Lëkura bëhet e thatë, i butë dhe i mbuluar
  rrudhat.
 • Ajo duhet të bëjë çdo njeri i vërtetë!

 • Kur simptomat e parregullt meshkuj

  menopauza kthesë të andrologist apo urolog, një test të gjakut në përmbajtje
  testosterone dhe hormonet e hipofizës që do të eliminonte sëmundjen,
  janë të ngjashme me simptomat menopauzë.
 • Kontrolloni kolesterolin dhe
  Produktet përmbajtje të metabolizmit të saj për të vlerësuar dhe për të zvogëluar rrezikun e
  Problemet kardiovaskulare.
 • Përcaktimin e nivelit të glukozës në gjak dhe për të eleminuar
  diabet.
 • Përcaktimin e nivelit të kalciumit në gjak, të kalojë densitometry
  për të vlerësuar dendësia e kockave dhe rrezikun e osteoporozës.
 • A është duhet të përcaktuar përqendrimin
  prostatës antigjen specifik (PSA) nivelet, rektal digital
  Studimi, ultratingull i prostatës që mund të zbulojë kancerin dhe adenoma

  Prostatës.
 • Studimi i sekrecioneve të prostatës dhe spermës analizë
  lëng për të vlerësuar shkallën e ndryshimit të funksionit riprodhues.
 • Patologjik menopauzë mashkull: trajtim

  Displays ndihmojë për të përmirësuar menopauzë:

 • respekti për punën dhe pjesa tjetër, dozen
  Aktiviteti fizik, mirëmbajtja e tonin e muskujve dhe kardiovaskulare
  sistem që parandalon zhvillimin e depresionit, obeziteti dhe osteoporozën;
 • ruajtur peshën optimale trupit, duke kufizuar
  Konsumimi i yndyrave shtazore, karbohidrateve të thjeshta dhe kripë;
 • ndërprerja e duhanit dhe alkoolit;
 • të krijojë një pozitiv psiko-emocional
  humor, dhe në qoftë se vizita e nevojshme për një psikolog dhe psikoterapist;
 • rregullt të moderuar seksualisht aktive;
 • vitaminë.
 • Në trajtimin aktual që kërkon vetëm ata njerëz që
  ballafaquar me manifestime të rënda patologjike e menopauzës mashkull. Ata
  mund të shfaqet:

 • terapi hormon zëvendësim;
 • qetësues tonik ose drogë;
 • fizioterapi, banja, rrethore dhe lart
  dush, bromine elektrike dhe electrophoresis, dridhës ose ultravjollcë
  ekspozim;
 • terapi simptomatike: droga, normalizuar
  presioni zemra dhe gjaku, të stimulojë metabolizmin;
 • trajtimi i sëmundjeve oportune, adenomas dhe
  kanceri i prostatës, diabetit dhe obezitetit.
 • Menopauzë mashkull është i pashmangshëm, por ky hap jetik për të hap

  mund të jenë të ndryshme. A nuk e vënë me shëndet të dobët dhe "guxim"
  i duroj të gjitha vështirësitë e tranzicionit. Akt i njeriut real do të
  Pranimi i gjendjes dhe duke u kujdesur për shëndetin e tyre.