Rrudhave në fytyrë për të të treguar në lidhje me sëmundjen


 • Në fytyrë
 • Folds nasolabial
 • Në ballë dhe rreth syve

 • Thotë Doktor i Farmacisë Naila Nasybullina:

  -
  Personi në seams nuk do të tregojnë një jetë të vështirë. Pjesë
  rrudhat komunikuara tek ne me anë të trashëgimisë. Nuk janë rrudhat e lidhura
  vetëm me veçantitë e natyrës sonë. Ndoshta rëndë
  Test fati i njeriut nuk kishte rënë, dhe shëndeti është e gjitha e drejtë, dhe
  ai reagon që të gjithë i përkasin shtëpisë dhe probleme të vogla
  që e tërë fytyra e tij është e mbushur me fjalë për fjalë rrudhave të vogla.

  Por ka
  linja shumë të ndryshme, duke paralajmëruar se një person
  ekzistojnë probleme të caktuara shëndetësore.

  Kush paralajmëroi -
  armatosur. Për komoditetin e "leximit" të ndarë fytyrën në rajone.


  Në fytyrë

  1. lëkurës butë dhe saggy mbi cheeks tregon probleme me fshikëz.

  2. mjekër Pak i fryrë - do të thotë se veshkat janë duke punuar për veshin.

  3. rrudhat Multiple mbi cheeks tregojnë reduktuar funksionin e stomakut dhe të pankreasit.

  4. rrudhë tërthor në mjekër mund të jetë një shenjë e stagnimit në nivelin e mëlçisë ose pelvisit.

  5. Nëse lëkura në faqe kujton film transparent, është e nevojshme për të kontrolluar gjendjen e mëlçisë.

  6. Nëse ju mjekër shpesh mpirë një vlerë të vizitës dhe të bëjë elektrokardiogramë kardiologun si probleme të mundshme të zemrës.  Folds nasolabial

  1. Ënjtje dhe të ndryshojë formën e hundës dhe pamjen e purpurt britmë flasin për sëmundje të mushkërive dhe kancerit të zorrës së trashë.

  2. rrudhat e thella janë simetrike në të dy anët e hundës flasin për mosfunksionim të traktit gastrointestinal.

  3.
  Nëse nasolabial dele shtrirë në mjekër, kjo do të thotë
  Problemet e tretjes - gastrit me aciditet të lartë,
  fillon stomakut ose ulcerat duodenale, kolit.

  4. vertikale rrudhat e cekët e mësipërme të cik e sipërme të flasim për sëmundjet gjinekologjike.

  5.
  Linjat vertikale në qoshet e gojës poshtë për të paralajmëruar të jetë e mundur
  gastrit me funksion të zvogëluar sekretore dhe predispozicion për

  Pankreasit.

  6. Nëse grooves mbuluar zonën rreth gojës dhe gojën e vetë, atëherë nuk spazma në dy pika.

  7. bordurë Bardhë rreth gojës tërheq vëmendjen për problemet në zemër.

  8.
  Çarje në qoshet e gojës së tij duke folur për shkeljet e të metabolizmit-ujë kripë, dhe
  ndoshta për hidronefrite - infringement hequr veshkat lëngun.


  Në ballë dhe rreth syve

  1.
  Nëse hundë është formuar gjatë shumë rrudhat nuk cruciate
  sëmundje e mundshme e shpinë. Një rrudhë tërthor thotë
  Problemi është në qafë dhe zverku fushë - dhimbje shpesh të ulët mbrapa.

  2. Nëse rrudhat horizontale ballin prerë në hundë - një shenjë e zakonshme e ndjeshmërisë ndaj migrenë.

  3.
  Brazdë të thellë vertikal në mes të vetullave tregon asaj
  princ se trupi i tij është i qartë nuk oksigjen të mjaftueshëm dhe lëvizje në
  ajër i freskët.

  4. vertikale rrudhë në mes të vetullave në të djathtë
  tregon një mëlçisë të dëmtuara dhe fshikëz e tëmthit. Nëse të rrudhë
  zhvendosur në të majtë - shenjë e parë e problemeve me të shpretkës.

  5. rrudhë vertikale në mes të ballit në hundë flet për problemet e stomakut.

  6. rrudhat nën sytë në formën e një gjysmehene - "projeksionit" e problemeve me fshikëzës.

  7. Ënjtje qepallat e sipërme thotë se jo të gjithë është mirë me veshkat.

  8. çanta nën sytë tregojnë një çrregullim të zemrës.

  Sigurisht,

  për të hequr qafe të këtyre defekteve, ne duhet së pari të trajtuar sëmundjen. Por
  Nëse rrudhat tuaja janë ende thjesht kozmetike, të them lamtumirë
  ata mund të përdorin ushtrime të thjeshta yoga fytyrës.