Mishrat shëndetshëm - kjo është e rëndësishme
Propaganda dhe reklamat mënyrë jetese të shëndetshme gradualisht duke bërë punën e tyre, dhe sot ne të gjithë e dimë se sa e rëndësishme për dhëmbët moderne njeriu të fortë, mishrat e shëndetshme dhe të pastër sipërfaqen e mukozës orale. Ndërkohë, mundësitë për kujdes të mirë me gojë çdo ditë bëhet gjithnjë e më shumë.

Higjiena e duhur oral, vizitat e rregullta te dentisti, diagnostikimin në kohë dhe trajtimin e sëmundjeve inflamatore të mukozën - një pjesë e nevojshme e kujdesit të përditshëm të gjithë në shëndetin tuaj.

Në gojë "të gjalla" qindra të llojeve të ndryshme të baktereve, shumica e të cilëve janë oportuniste.

Më të hamë e ëmbël, më të forta mbi dhëmbët dhe gjuhën do të formojnë akumulimin pllakë të shkaktuara nga bakteret. Çfarë ushqime të rënda të gjysmës dhe më e vështirë, kështu që është më e dobishme për shkak se, së pari, nuk krijon një terren të favorshëm të mbarështimit për bakteret në gojë, së dyti, mekanikisht pastron dhëmbët dhe është vazhdimisht forcimin "ushtrime" për mishrat.

I përditshëm brushing dhe pastë dhëmbësh - një procedurë të detyrueshme . Është e nevojshme për të kryer dy herë në ditë - në mëngjes pas mëngjes dhe natën para shtrat. Nëse jeni të shqetësuar për probleme me mishrat e dhëmbëve, cleanings se numri i rritur në 3-5 herë në ditë, pas çdo vakt.


Një kujdes i plotë oral nuk merr më shumë kohë se të aplikoni grim - 10, maksimumi 15 minuta në ditë. Një përfitim i kohës investuar në shëndetin dhe cilësinë e jetës, nuk mund të overemphasized!

Por, çfarë nëse, pavarësisht kujdesit të duhur me gojë, gjakderdhje çamçakëz dhe i përflakur? Ndjeva dhimbjen e tyre dhe djegien, ka pasur siklet, ndërsa duke marrë një ushqim të nxehtë, të ftohtë dhe të ngurta. Në situata të tilla ku shenjat e dukshme të inflamacionit, konsultohuni me dentistin tuaj. Sëmundjet inflamatore të kavitetit oral (VZPR) nuk krijojnë vetëm siklet fizike dhe psikologjike - në mungesë të një trajtim të duhur dhe me kohë, ata mund të ketë pasoja serioze dhe të çojë në humbjen e dhëmbit në të rriturit.

Pavarësisht nga përparimet në stomatologji moderne, parandalimin dhe trajtimin e mukozës orale dhe sot është shumë e vështirë.

Sëmundjet e ndryshme të mukozës orale mund të ketë manifestime chozhie klinike, duke i bërë ato të vështira për diagnozë dhe zgjedhje efektive të trajtimit. Mukozës mund të jetë një sëmundje e veçantë, zhvillim si rezultat i lëndimit ose mikroorganizmave, dhe mund të jetë një nga simptomat e sëmundjeve somatike (sëmundjet e traktit gastrointestinal, sistemin kardiovaskular, të gjakut, çrregullime metabolike, etj). Më të zakonshme sëmundjet inflamatore të kavitetit oral përfshijnë - stomatitit, gingivitis, periodontitis.

Aktualisht premtuar element në trajtimin e sëmundjeve të mukozës orale dhe sëmundjet periodontale është përdorimi i drogave të kombinuara bimore me antimicrobial, anti-inflamator dhe pronat analgjezik. Getting bimë personi me pronat medicinale daton në antikitet. Në mjekësinë moderne, bimët medicinale humbur jo vetëm pozitat e tyre, por ata janë tani gjithnjë e më shumë preferojnë parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Herbs pak toksike, ato mund të përdoren për një kohë të gjatë pa efekte anësore.

Ekstrakte bimore dhe Stomatofit Stomatofit ® ® Një karakteristika të reja tregojnë dhe përfitimet e mjekësisë bimore.

Përgatitjet janë zhvilluar posaçërisht për trajtimin e sëmundjeve inflamatore të gojës, stomatit, malcim nullesh, periodontitis, etj The shumëllojshmëri të pronave terapeutike për shkak të efekteve të kombinuara të ekstrakteve të përbërësve bimore që përbëjnë përbërjen e tyre. Preparatet e kombinuara jep efektet e tyre komplekse, të cilat në masë të madhe rrit efikasitetin e trajtimit, pavarësisht faktorit etiologjik i sëmundjes.

Stomatofit ® është përdorur si një shpëlarje 3-4 herë në trajtim ditë për 10-15 ditë. Drogës ndihmon në lehtësimin e simptomave të inflamacionit, reduktuar gjakderdhje mishrat dhe i keq.

Stomatofit ® A ka një efekt të fortë analgjezik.

Drogës dendur cilësi kontribuon në mbajtjen e tij në zonën e prekur, duke dhënë një efekt më të gjatë terapeutik. Ata duhet të lyej zonat e prekura të paktën 3 herë në ditë.

Pronat e shërimit të bimëve dhe arritjet e farmakologji moderne kanë bërë të mundur shfaqjen e barnave që janë të dy natyrore, të sigurt, efektive dhe shumë e lehtë për t'u përdorur.

Studimet klinike të barnave dhe Stomatofit ® ® Një Stomatofit kryer në MSMSU në 2002 dhe 2009 .., e kanë dëshmuar efikasitetin e tyre të lartë dhe të sigurisë.

Për publicitet