Mishrat e shëndetshme - një jetë pa dhimbje


 • Pse të kuqe dhe të ënjtura mishrat?
 • Si të hiqni çamçakëz?
 • Disa fjalë rreth parandalimit


 • Përse
  kuqe dhe të ënjtura mishrat?


  Sëmundje Gum lind nga bakteriale
  grupimeve. Riprodhimi i baktereve në indet e mishit të dhëmbëve - një proces i natyrshëm, kryesor
  mos le ta kanë filluar që në mënyrë aktive riprodhohet, sekretojnë toksina dhe
  provokojnë inflamacion. Jepni kontributin tuaj për këtë në radhë të parë, dështim
  përputhja ose higjiena orale.

  Gingiviti dhe periodontitis, në fakt, vetëm dy faza
  proces inflamator. Gingiviti - faza fillestare, e cila ka një shumë
  siklet, skuqje, ënjtje e mishrat, dhimbje kur përtypet,
  gjakderdhje, dhe madje fryma e keqe.

  Të gjitha këto simptoma të pakëndshme
  në gjendje të "prish" çdo i seksit të drejtë. Jo vetëm
  reduktuar cilësinë e jetës, mishrat dhimbje, ajo nuk mund të gëzojnë plaçkat e ushqimit
  humor, nuk është vetë-dyshim dhe ngurtësi në komunikim.

  Nëse malcim nullesh nuk është shëruar në kohë, atëherë në vend të saj
  vjen periodontitis. Kjo është edhe më e pakëndshme simptomat, dhe përfundimisht
  mund të çojë në humbjen e dhëmbit. Sëmundje gomë mund gjithashtu tregojnë fillim
  Kushtet e rënda si kandidozilistomatit - paraqitja në gojë
  plagë të dhimbshme.


  Si
  hiqni çamçakëz?

  Hiq dhe për të eleminuar dhimbjet
  ënjtje në mishrat e përflakur ndihmon xhel unik dentar


  Veprim Holisal kompleks. Drogës heq siklet pas
  dy ose tre minuta pas aplikimit, por për shkak të bazave xhel ngjitës nuk Holisal
  larë larg nga pështymë shkak efekti mjekësore dhe anestetik zgjat deri në 8 orë.

  Avantazhi i drogës
  që vepron direkt mbi inflamacionit: choline substance
  salicilat është zhytur shpejt mukozën orale, duke siguruar analgjezik lokal dhe efekt anti-inflamator. Plus Holisal ndikon kauzën
  inflamacion - eliminon mikrobet. Substancë përbërëse tsetalkoniya klorid i saj
  efektive kundër baktereve, kërpudhave dhe viruseve.


  Disa
  Fjalët e parandalimit

  Në fuqi
  parandalimi i malcim nullesh është kujdesur korrekt higjienik të zgavrën
  gojë. Për fat të keq, lahen dhëmbët tuaj dy herë në ditë, siç paralajmëroi në fëmijëri
  Prindërit e mjaftueshme. E rëndësishme nuk është fakti i brushing dhe pajisjet. Proces
  duhet të zgjasë të paktën dy minuta. Filloni brushing dhëmbët tuaj në një lëvizje rrethore,
  pastaj një furçë top
  poshtë, "vymitayuchy" pllakë.
  Pastaj të pastruar sipërfaqen përtypet.

  Është gjithashtu e rëndësishme për të zgjedhur një furçë dhëmbësh. Dentistët këshillojnë për të zgjedhur një furçë të ngurtësinë afatmesme dhe
  ndryshuar atë çdo dy muaj. Edhe më mirë, në qoftë se ju blej një elektrik
  rradhës furçë. Studimet kanë treguar se ajo heq 98,2% e pllakatë në

  Krahasuar me furçë konvencionale që heq të gjithë 48,6%.

  Gjithashtu, përdorimi
  shpëlarje pas çdo vakt. Çdo gjashtë muaj të vizitoni dentistin
  - Ai do të mbajë një pastrim profesional të dhëmbëve dhe të vlerësuar gjendjen e mishrat.