Një gjëndër tiroide të shëndetshme pa kirurgji dhe hormonet


 • Ju do të Homeopati

 • Ju do të Homeopati

  Unë kam 20 vjet Homeopaths pune, ka grumbulluar shumë përvojë trajtim homeopatik dhe mbrojti tezën e tij në këtë specialitet.

  Çdo pacient i cili u kthye tek unë për ndihmë, unë do të shpenzojnë ekzaminimin e plotë të kompjuterit e të gjithë organizmit. Unë vetëm nevojë për përzgjedhjen e duhur të mjeteve juridike homeopatik dhe qëllimin e regimens individuale të trajtimit.

  Mjeku im është shumë i shqetësuar si të faktit se 70% e atyre që erdhën në pritjen e pacientëve unë së pari të zbuluar sëmundje tiroide.
  Mendoni se këto shifra - statistikat ashpra!

  Tiroide patologji diagnostikuar mua konfirmuar menjëherë nga të provimit objektiv, të ultrazërit dhe laboratorike teknika të tjera.

  Mësoni rreth zbuluara rishtazi nyjet, cysts, goiter, lezione të shpërndara e indeve tiroide, shumë pacientë menjëherë bien në një panik: "Çfarë duhet të bëj? Shkoni nën bisturi kirurg? Menjëherë të fillojnë marrjen e hormoneve? Si të jetë? »

  Unë gjithmonë të përpiqet për të qetësuar pacientin frustruar: "Mos u shqetësoni, ju jeni vetëm duke marrë në një specialist i cili ndoshta mund të ju ndihmojë! Sepse homeopati - kjo është një fushë e mjekësisë ku fuqia për të shëruar madje të ketë një "trashëgimi" sëmundje tiroide, për të mos përmendur edhe fillimin e fundit të procesit!


  »


  I prekur temën jo vetëm për atë që do të tërheq vëmendjen tuaj - Homeopati copes me sëmundje të ndryshme të gjëndrës tiroide, por kryesisht për të theksuar se sa sot figurat e thata aktuale analizat statistikore - prevalenca e tiroide proceseve të ndryshme patologjike shpejt tërhoqi deri nga sëmundje të organeve dhe sistemeve të tjera!

  Ky bord prishur tërësisht nga ekologjinë njerëzore, me ritmin e jetës plot stres për ushqime të përhapura të dëmshme të rafinuar, për dëfrim të mjaftueshme për të trupit për të përdorur me ushqim dhe jodit ujë komponimet.

  Prandaj, bëj thirrje të gjithëve, madje ndjehet krejtësisht i shëndetshëm (dhe në fakt ju dhe unë e kuptoj se nuk ka asnjë shëndetësor absolute shkoj kontrolle të thjeshta dhe të padëmshme procedurës:. Për ekzaminimin me ultratinguj të gjëndrës tiroide Nëse gjeni ndonjë patologji duhet të kalojnë laboratorin gjak për hormoneve tiroide - T3 dhe T4 hormon dhe hipofizës, e cila gjithashtu punon në gjëndrën tiroide -. TTG Nëse gjeni ndonjë Shperndare ultratinguj (neuzlovyh) Lezionet e hormoneve tiroide ka kuptim, përveç për të dhuruar gjak dhe për të zbuluar antitrupa Nëse rezultatet ndryshojnë. nga norma - ju lutem kontaktoni ekspertët!

  Unë do të thotë jo vetëm Endocrinologists, por të jetë i sigurt për të homeopaths!

  Dhe unë dua të tërheq vëmendjen tuaj: në ditët e sotme një përqindje të rasteve të kancerit tiroide te fëmijët nga një moshë të re. Sidomos prindërit duhet të jenë të vetëdijshëm për të ashtu-quajtur "i keq" - jod natyror të varfëruar ose të ndotura fusha.

  Cilat janë ndryshimet në shëndetësi që janë shqetësuese "këmbanat", mund të ju them se urgjentisht duhet të kontrolloni gjëndër tiroide?

  Në kushte të lidhura me rritjen e prodhimit të hormoneve tiroide (hyperthyroidism ose tirotoksikozë) pacientë të fillojnë të shqetësojë rrahje zemre, djersitje, dridhje, vizion të dyfishtë apo ndjenjë të "rërë" në sytë (me sëmundje të avancuar - exophthalmos - shikimet fryrë) .

  Ndryshimi gjendjen psikologjike të njeriut: ai bëhet nervoz, agresiv, gjumë të dobët, i lodhur shpejt. Dukshëm ulur epsh dhe potencë. Gratë shqetësuar ciklit menstrual. Ndryshon peshë: reduktohet dhe nganjëherë rritet.

  Në kushte të lidhur me prodhimin reduktuar të hormoneve tiroide (hypothyroidism në) në pacientët të zhvillojnë dobësi dhe lodhje, ulur kujtesës, epsh, potencë. Gratë shqetësuar ciklit menstrual. Ne zhvillimin e lëkurë të thatë, thonjtë e brishtë dhe e shurdhër, rënien e flokëve. Shpesh sëmundja fillon me rritjen e ënjtje e fytyrë, duar dhe këmbë, nivelet e rritura të kolesterolit, gjumë të dobët, luhatjet e tensionit të gjakut, aritmisë ndryshme kardiake apo ndjenjë çrregullimit të zemrës.

  Ajo karakterizohet nga zhvillimi gradual të depresionit. Shpesh Satellites hypothyroidism - kapsllëk. Pesha e trupit është rritur zakonisht.

  Në përfundim, unë dua të ritheksoj se trajtimi homeopatik - kjo është një trajtim që është më e mirë se çdo teknika të tjera moderne mjekësore të normalizuar plotësisht tiroide! Vetëm përmes rrobaqepës për pritjen tuaj në një të mirë ilaçeve profesionale homeopatik mund të jetë 90% për të shmangur kirurgji pashmangshme apo duke marrë hormonet! Rezultatet pozitive të trajtimit të tillë është regjistruar objektivisht në ekzaminimin me ultratinguj dhe një kompjuter të veçantë për normalizimin e nivelit të hormoneve T3, T4 dhe TSH dhe antitrupat.

  Qëllimi i këtij neni, për t'ju ndihmuar të kuptoni - shtet i gjëndrës tiroide luan një rol të rëndësishëm në ruajtjen e shëndetit tuaj përcakton cilësinë e jetës suaj!

  Gëzuar dhe jeta e lumtur gjatë varet nga ju!

  Phones për konsultime të lira të specialistëve tanë në Moskë - (495) 782-81-38, (925) 544-77-30 ose në Nizhny Novgorod - (831) - 434-30-14, 434-38-28. Call mund të jetë çdo ditë 9,00-21,00 një javë. www.gomeomed.ru

  Homeopat, PhD,
  Elena G. Voronkov,
  Themelues dhe Shoqata Shef Mjek qendrat homeopatik "Aconite-HOMEOMED"

  Diskutoni komuniteteve:

 • Thyroiditis autoimune
 • Hyperthyroidism
 • Goiter perhapur (toksik)
 • Multinodular goiter tiroide dhe nodules
 • Kancer tiroide
 • Homeopati