Parandalimi Ftohjet dhe Mjekësia


 • Anaferon

 • Anaferon
  Pra, ndjenja simptomat e para të ftohjes, metropol i zakonshëm banor është dërguar në farmaci ku ajo është duke pritur për një përzgjedhje të madhe të paketave ngjyra. Por ajo që ju duhet të merrni? Karamel nga një dhimbje të fytit? Aspirina? Spray ndonjë gjë? Apo të gjithë së bashku? Shumë barna që përdoren për trajtimin simptomatik - ata të eliminuar një nga simptomat pa ndikuar shkakun e sëmundjes. Dhe çfarë është - arsyeja? Pse ne të merrni të sëmurë?

  Ne kemi marrë të sëmurë, sepse ndërsa ne zastudylysya ose sistemi ynë imunitar i dobët për disa arsye të tjera (p.sh., stresit) në trupin tonë merr një virus që është futur në qelizat dhe futem në mënyrë aktive atje, duke theksuar toksina.

  Depërtimi i virusit ndodh nëpërmjet mukozën e hundës, sepse sëmundja shpesh fillon me një dhimbje të fytit dhe / ose hundë hundës. Dhe pastaj ka dobësi, dhimbje të trupit, rrëqethje dhe ethe. Pra, ju jeni duke qëndruar në frontin e një farmaci ngjyra vitrinë pa e ditur se çfarë lloj i ilaçeve do të ndihmojë.

  Para së gjithash, ju duhet të ndikojë shkakun e sëmundjes - virusin. Këtu janë gjëja më e rëndësishme në këtë rast - të jetë në kohë për të filluar trajtimin - derisa virusi është ende e mundur për të "ndaluar". Nëse ju filloni duke marrë tableta antivirale në ditën e 3 të sëmundjes - një virus ju merrni - ai ishte zhdukur, por gjurmët vendndodhjen e saj - simptomat shumë që e bëjnë të ndjehen të zhytur plotësisht.


  Ndihma më e mirë e sistemit të tyre imunitar të shtypur virusin sa më shpejt që ajo shfaq, hyrë në trup. Kjo mund të bëhet duke përdorur immunomodulators. Droga në këtë grup forcon sistemin imunitar dhe të ndihmojë atë të shkatërrojë jo vetëm viruset, por emisionet e toksinave. Dhe pastaj trupi juaj nuk do të kujdeset se çfarë lloj të infektimit luftën - me viruset e zakonshme sezonale apo virusin e gripit të derrit të pazakontë, e cila nuk ka formuar ende rezistencë.

  Në mënyrë ideale, imunomodulator fillojnë të marrin qëllime parandaluese shpërthimin e ftohjet. Kjo ju lejon të sjellë sistemin imunitar në një gjendje të "alarm" kur ajo mbrohet në mënyrë aktive nga ndonjë infeksion.

  Vetëm një pilulë "Anaferon" ditë për të mbrojtur të rriturin nga gripi. Kids rekomanduar që të japin fëmijëve ilaçe projektuar posaçërisht për fëmijët (por jo të rriturit drogës në doza të vogla). "Fëmijët Anaferon" mund të jap edhe më i vogël - ajo është e rekomanduar për fëmijët që shkojnë nga një muajsh.

  Nëse ju jeni me vonesë për parandalimin e sëmundjes dhe tashmë duke e bërë vetë ndjerë sa më shpejt të jetë e mundur tani po pranon "Anaferon" në dozë mjekësore. Është vërtetuar se duke marrë "Anaferon" mund të shërohen më shpejt dhe zvogëlon rrezikun e komplikimeve. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për fëmijët me imunitet të dobësuar, dhe ndonjë të ftohtë kërcënon për të shkuar në komplikime.  Ethe, një ilaç për dhimbje të fytit dhe pika hundës: Sigurisht, në qoftë se ju merrni sëmurë me grip apo ARI, do të ju dhe terapi simptomatike ndihmojë. Nëse ju jeni vetë për tre ditë dhe nuk ndjehen përmirësime - shikoni një doktor. Infeksionet virale mund të shkaktojë komplikime të rënda: pneumoni dhe bronkit, dhe në foshnjat dhe ndërlikim shumë kërcënues - otit (inflamacion i veshit), e cila është fëmijë shumë i vështirë tolerohet. Dhe këtu ajo ka nevojë për medikamente të tjera, të cilat duhet të emërojë një mjek.

  Mos harroni se ka kuptim për vetë-mjekoj me ftohjet butë. Nëse ju ose fëmija juaj ka ethe, thërrisni një doktor pa përkeqësim pritur.

  Dhe mos të joshet në qoftë se ju ndiheni më mirë pas marrjes së "Anaferon." Ai me të vërtetë mund të "vendosur" gjatë ditës, por është e dobishme të shtrihem për disa ditë në të ngrohtë, jo depleting trupin tuaj të relaksuar dhe kështu të udhëtojnë në punën tuaj të preferuar (e cila, sigurisht, pa ju të gjithë dështojnë).

  Të kujdeset për veten dhe nuk e merrni të sëmurë!