Alergji torturuar kurë homeopatik ju
Alergji - një reaksion i sistemit imunitar ndaj ekspozimit alergjen (stimul të jashtëm). Shkaqet e vërteta të alergjive nuk janë alergeneve (polen, pluhur shtëpi, pezmatim të kafshëve) dhe problemet e brendshme të trupit:

- Ulur imunitet;

- Puna Përkeqësimi i zgjedhjes (veshkave, mëlçisë, sistemit limfatik, zorrët);

- Çrregullime të rregullimit neuro-humoral.

Këto arsye së bashku, ose njëri prej tyre më çojë në formimin e një numri të madh të ndërmjetësuesve inflamatore (histamine). Si rezultat, kur të ekspozuar ndaj një alergjen - zgjerohet enët e gjakut, capillaries Lëngu që sekretohet (edemë) është skuqje dhe acarim për shkak të hundës mukozës dhe sytë fillojnë rrufë, teshtitjes, sytë e përlotur dhe kruarje.

Nëse ka një skuqje forma alergji të lëkurës, ënjtje, skuqje, kruarje, lëkurë apo ashpër. Kur një stimulim alergjen i trake dhe shkurtësinë bronke fryma ndodh dhe kollë spastik.

Dmth. Alergjen (p.sh., polen lulëzim thupër) provokon një karakteristikë e një pacienti të caktuar, reaksionet alergjike, esenca e cila është reduktuar në mekanizmin.

Nga të gjithë në majë të saj është e lehtë të konkludohet se rruga për alergji shpëtimit nuk është se gjithmonë kanë diku për të shkuar në lulëzim e bimëve të caktuara ose të kryejë veprimtari të tjera që japin një efekt të përkohshëm, dhe se do të kuruar arsyet e vërteta dhe çoi në zhvillimin e sëmundjeve kronike.


Në fund të fundit, çdo alergji - një sinjal i pranisë së "dështimin" në sistemet imun, nervor dhe nxjerrës ose humoral, dhe "kuptojnë" kjo duhet të jetë specialistë. Kjo do të ju mundësojë për të fituar besimin se nesër "alergji" është nisur sërish - pas diçka tjetër.

Siç ndodh shpesh, miku juaj admiron bukurinë e qepë pranverë, dhe ju nuk e rozluchayetesya me pika dhe shami. "Pse është i padrejtë?" - Ju mendoni. "E pra, unë nuk kam alergji" - mendon ai. Por alergji askush nuk është imun, ajo mund të fillojë krejt papritmas dhe dikush që kurrë nuk u ankua për të.

Sipas OBSH, alergji ndodh çdo banor i tretë i tokës. Forma më e zakonshme e alergjisë - rinitit alergjike, konjuktivit, ethe hay (ethe hay), urtikaria, dermatit atopic dermatit atopic (ose), astma.
Alergji është gjatë gjithë vitit (prania konstante e alergeneve - pluhur shtëpi, ilaçe, kimikate shtëpiake) dhe sezonit (bimë të lulëzuar, të ftohtë, dielli).


Në qendrat homeopatik "Aconite-Homeomed" 1991 me sukses të trajtuar format e ndryshme të alergjive në të rriturit dhe fëmijët. Homeopaths nuk janë në trajtimin e tij të pika të ndryshme, antihistamines (tavegil, suprastin), hormonet ose ointments ynhalyatorah - të gjitha këto karakteristika mund vetëm kohë për të heshtur shenja të një reaksion alergjik.


Për më tepër, me këtë trajtim thjesht simptomatike të alergjisë në vetvete është pa trajtimin e duhur, për të mos përmendur faktin se të gjitha të kimikateve të dhënë efekte anësore në trup, dhe kështu sistemin imunitar.

Shprehur, dhe më e rëndësishmja - Efekti i qëndrueshëm
trajtim alergji mund të ndodhë vetëm si pasojë e emërimit të aftë dhe të përgatitur si duhet dhe individualisht regjim të barnave homeopatik mono. Ashtu si droga mono mund të ndikojnë në arsyen (!) Kjo shkakton zhvillimin e përgjigjes patologjike në trup dhe për këtë arsye mund të ndikojnë në mënyrë radikale këtë arsye.

Numri total i drogës mono që mund të kuruar alergji plotësisht, ka më shumë se 50 000 objekte.

Garantuar pozitiv për trajtim homeopatik është e përcaktuar vetëm (!) Zgjedhja e saktë e kombinimit mono të drogës për çdo pacient të bazuar në një sërë tipare të rëndësishme të trupit të tij.

Pajtohem se puna e tillë është bërë vetëm me përvojë homeopat ushtron profesionin - që ai mund të bëjë një rast nga alergji të rastit kombinim optimal i përgatitjeve mono. Vetëm një qasje profesionale dhe mund të çojë në një heqjen e plotë dhe radikal të arsyeve që kanë shkaktuar alergji (kjo është një trajtim homeopatik për drogë mono skemave individualisht palosur).

Prandaj, mjekët qendra "Aconite-Homeomed" përdor pajisje të fundit për diagnostifikim kompjuterike nga metoda e Voll apo test vegjetative rezonancë (ART). Zbulimi i një mosfunksionim i imun, nervor dhe nxjerrës ose endokrin sistemit (shkaqet rrënjësore të alergjive), si dhe trajtimin efektiv të problemeve të lidhura, pielonefrit, urinar dhe sëmundjeve tëmth, infestations parazitare dhe parazitare, sëmundjet kronike të organeve ORL (grykët, dhimbje të fytit, adenoids , sinusit), bronkit kronik dhe astma - të gjitha qendrat e të dallueshme të trajtimit alergji avantazh "Aconite-Homeomed."

Metoda ART mund të zbulojë alergeneve nga të gjitha grupet e mëdha me saktësi, madje metodë "teste të lëkurës" superiore zbulojë të gjitha parazitet (worms, marimangat, bakteret, viruset), dhe për të kryer terapi bioresonance trajtim mjekësor (BRT).

Pacientët të kënaqur me qasjen gjithëpërfshirëse për shëndetin e tyre (të mbajtura "nuk trajtojnë sëmundje, dhe pacientit"), janë të kënaqur se konsultimi nuk është e kufizuar, si zakonisht, një listë e alergeneve, të cilat janë eliminuar në jetën reale e pamundur.

Homeopaths qendrat "Aconite-Homeomed" për 20 vjet do të mund të kuruar mijëra pacientëve me forma të ndryshme të alergjive! Ata ndoshta mund të ju apo fëmijën tuaj t'ju ndihmojë - ju harrojmë për alergjitë përgjithmonë!