Progresi - për shëndetin e fëmijëve


 • Membranat dhe termo-të brendshme
 • Warmers kimike
 • Immunomodulators

 • Membranat dhe termo-të brendshme

  Veshje me shtresë membrana - një risi dy dekada e kaluar. Kjo i lejon edhe nën kushtet e lagështisë së lartë për të mbajtur një temperaturë të rehatshme dhe thatësi. Rrobat e materialeve "tradicionale" ne ndjehemi rehat për sa kohë që ajo është e thatë. Me një shumëllojshmëri të materialeve të vetëm flokët tenton të ngrohtë, madje edhe kur i lagësht. Pambuk, fije mëndafshi, mëndafshi dhe poliestër lagësht nuk është ndezur.

  Sekreti i kësaj teknologjie cipë: pëlhurë është micropores që lejojnë trupin të marrë frymë, por absolutisht nuk e le lagështi nga mjedisi.

  Në kostum me erë dhe shi membrana moti vënë në të brendshme - thurur vendosur në kontakt me lëkurën direkt. Detyrat si brendshme termike me funksionin e membranës - për të marrë lagështi larg nga trupi dhe për të ruajtur një temperaturë të rehatshme. Izolimi termik është e shkallë të ndryshme - nga -30 deri në 15 gradë. Në një version të lehtë të saj "punon" vetëm në mbështetje të thatësi dhe model acar për jo vetëm heq lagështi, por edhe të ngrohtë. Një këmbët e thatë mbështetëse termo çorape që janë izolim shumë të ndryshme klasë. Modele për dimër të ashpër me trashje e "gishtat" dhe "thembra" dhe lehtësoi mes të këmbë në këmbë nuk e humbasin lëvizshmërinë.  Warmers kimike

  Nëse një fëmijë ankohet për dhimbje në vesh, hundë fyt dhe fillon shmorhaye, gjë prindërit e para të përpiqen për të ngrohur një vend të ftohtë. Për gome modës së vjetër ata përdorin pads ngrohje dhe pads e rërës të jetë e ngrohtë në një tigan. Minus i parë është se ata janë të rëndë dhe të ftohtë të shpejtë, dhe disa të kërkojë një pjatë dhe kohë. Mjete moderne për ngrohje nuk kërkon asgjë - ata të fillojnë punën sa më shpejt që ata të bëhen të nevojshme! Këto pads ngrohje duken si pads transparente mbushur me xhel. Në kuadër të këtij kapaciteti është një kapsulë të vogël - të mjaftueshme për të shtrydh atë nëpërmjet shell të fortë, si në hriltsi fillon një reaksion kimik me ngrohje të lartë.

  Temperatura është mbajtur për gjysmë ore! Ngrohje të vijë në formën e kafshëve dhe lodra për fëmijën e tyre ishte një kënaqësi për të mbajtur.

  Immunomodulators

  Mbrojtur kundër ftohjet nuk mund vetëm nga jashtë por nga brenda, duke përdorur arritjet më të fundit të qytetërimit. Farmakologji Modern ofron një gamë të gjerë të mjeteve të cilat ndikojnë drejtpërdrejt sistemin imunitar. Sigurisht, jo të gjitha produktet mund të përdoren në fëmijët dhe të përdoret si një masë parandaluese, si bilanci i imunitetit mund të jetë ndërhyrje çuditshëm bruto. Efekti profilaktike duhet ruajtjen me kujdes imunitet në gjendje pune, por pa e detyruar atë për të punuar për të kufizuar.

  Kjo e fundit mund të çojë në sosje e imunitetit (e cila është shumë në vendin e vet në një periudhë të ftohtë).

  Fëmijët mund të rekomandojë fëmijët Anaferon. Mjekësi është i përshtatshëm për parandalimin e infeksioneve virale dhe trajtimin e tyre. Parimi i fëmijëve Anaferon bazuar në zhvillimin e interferonit vetë trupit, që është - një mbrojtëse e vërtetë natyrore. Avantazhi i drogës është fakti se nëse është e nevojshme, administrata profilaktike afat mund të zgjatet deri në 3 muaj, nganjëherë të përshkruara fëmijëve të dobëta dhe shpesh të sëmurë.

  Nis listat e masave parandaluese më mirë tani - në shtator, kur një fëmijë është vetëm fillimi për të marrë pjesë në ekipin e fëmijëve.

  Kjo do të rrisë rezistencën ndaj ftohjet para se të fillojë.