Fëmijët rritje e jashtëzakonshme


 • Çfarë rritje e jashtëzakonshme?
 • Shkaqet e dysbiosis
 • Si është rritje e jashtëzakonshme?

 • Çfarë rritje e jashtëzakonshme, sëmundje apo simptomë e sëmundjes, shkaku i sëmundjes
  ose pasojë. Pediatër ende nuk ka arritur një konsensus për
  çfarë rritje e jashtëzakonshme. Ose mënyrë, prindërit FAQs
  Mbi origjinën e sëmundjes, ose ajo mund të infektohen dhe si
  trajtojnë disbacteriosis. Le të përpiqemi për t'iu përgjigjur atyre.

  Çfarë rritje e jashtëzakonshme?

  Dysbacteriosis
  - Kjo shkelje e bilancit mikrobike në zorrë, ku numri i
  bifidobacteria dhe lactobacilli është e papranueshme të ulët, dhe numri i të dëmshme,
  patogjene, bakteret të rrezikshme.

  Në trup, nuk i durueshëm

  dysbiosis "live" mbi 300 lloje të baktereve. Shumica e tyre
  up mikroorganizmave që ndikojnë në tretje.


  bifidobacteria zorrëve të njeriut gjithmonë i pranishëm -
  mikroorganizmave që krijojnë mbrojtje të fuqishme kundër mikrobeve të dëmshme
  hyjnë në trup me ajër, ushqim dhe ujë. Fëmija është i lindur
  Bota e zorrë sterile, bakteret dhe zgjidhjen e kjo ndodh
  tashmë në punë. Formimi i mëtejshëm i microflora shëndetshme
  crumbs zorrëve ndihmon colostrum nënës sime dhe pastaj qumësht.

  Qumësht vetëm gjirit (dhe në çdo rast ajo nuk është artificiale
  Zëvendësuesit) mund të japë një fëmijë çdo gjë të nevojshme për funksionimin normal


  sistemi i tretjes. Në fund të fundit, së bashku me mikrobe të dobishme në foshnjat e vogla fillojnë të depërtojnë në trupin dhe sëmundje
  bakteret, të cilat mund të përballojë vetëm Lacto-dhe bifidobacteria.

  Nëse "dëmtuesit" të fitojë, trupi mund të fillojnë të agreguar
  inflamacion, reaksione alergjike zgjatur edhe në
  më "i pafajshëm" në aspektin e produkteve alergji mosfunksionim
  zorrëve, melcise, pankreasit, sistemit endokrin.

  Me kalimin e kohës, mund të zhvillohen dhe sëmundjet kronike - gastrit, peptike
  ulcere, astma dhe atopik dermatitis. Formacion
  Mjedisi biologjik i traktit gastrointestinal mund të ndikojë në total

  transferohet nënës gjatë shtatzënisë, sëmundje, toksemisë, dhe
  gjithashtu përdorin hormonet dhe antibiotikët e saj.

  Shkaqet e dysbiosis


  disa raste të moshës fëmija është në gjendje për të përballuar vetëm
  me aftësi të kufizuara në florën e zorrëve. Por kjo nuk do të thotë se
  disbacteriosis shfaqet përsëri. Një nxitje e veçantë për të e tij
  Rimëkëmbjes mund të jetë çdo stres. Tipike stresues
  Situata po hyn grup social (fëmijë e fëmijës
  kopshti, shkolla).

  Në thelb të dysbiosis mesëm është disa
  semundja, në të cilin rast dysbiosis - një simptomë. Manifestim i saj
  mund të nxisin infeksione të zorrëve, sëmundjet respiratore dhe madje teething.  Përveç
  në mënyrë që të përbëjë shkelje e florës së traktin digjestiv mund të çojë
  kushtet e pafavorshme mjedisore dhe rrit rrezatimi sfond.
  Përkundër faktit se gungë njohur mjekë dhe vetëm simptomë ose
  background-cila TEIP nga një tjetër sëmundje, ajo duhet të trajtohet shumë seriozisht.

  Për trajtimin e drogës që shkatërrojnë koloninë patogjene
  Bakteret (bacteriofaget) dhe agjentët biologjikë, në gjendje për të provuar
  Numri i mungon bifidobacteria dhe lactobacilli në normale.

  Lactobacillus
  - Një lloj i "kontrollorët" zorrëve shikuar për të siguruar që
  Numri i oportune (e dëmshme) baktere nuk i kalonte
  Standardet e pranueshme në mjekësi (1 - 4%).

  Përveç kësaj, Lactobacillus
  të kontrolluar proceset e rimëkëmbjes mukozës
  traktit digjestiv.

  Në bifidobacteria dhe lactobacilli në
  Atje traktit digjestiv patogjene E. coli janë përgjegjës për prodhimin e vitaminës K.

  Për trupin e fëmijës
  Këto mikrobe janë thelbësore. Ato shërbejnë si një pengesë për patogjene,
  bakteret oportune dhe mos le ta marrë brenda trupit.
  Megjithatë, ata pengojnë:

 • zhvillimi i infeksioneve të zorrëve;
 • i baktereve të gazit-formimit;
 • dehje, lehtësimin e mëlçisë;
 • Shfaqja e alergjive.

 • Si është rritje e jashtëzakonshme?

  Specialistët
  janë katër fazat e sëmundjes.


  Për të identifikuar një të veçantë
  shkalla e sëmundjes mund të jetë përmes analizave mikrobiologjike
  përmbajtja e zorrës së trashë.

  Mjekët analizë të gjetur se cilat mikroorganizmave në fëmijën gut është zhdukur, dhe çfarë është shumë.

  Çfarë
  Numri më i parregullt i mikroorganizmave, më e lartë shkalla
  sëmundje. Nëse zbulimi i dysbiosis në shkallën e parë
  Fëmija i sëmurë është vërejtur asnjë dukurive klinike, atëherë
  dysbacteriosis stol shkallë e dytë është të lëngshme, zarzavate të përziera,
  kapsllëk të jetë e mundur dhe të përzier.

  Në të tretën bakteriale balancimit
  Diplomë shikojnë diarre fëmijë, shpesh e gjelbër, më të ulët

  oreks, përkeqësimi i shëndetit. Fëmija bëhet letargjik, Moody.

  I katërt
  Shkalla e dysbiosis - më i ashpër. Në foshnja duket mungesë
  pesha e trupit, lëkura e zbehtë, humbje e oreksit, të lëngshme dhe
  stools shpeshta të përziera me mukozë dhe ndonjëherë gjelbër të gjakut me të mprehta ose kosi
  erë kalbur.


  etiketuar me monedha tu paktën një prej këtyre simptomave, siç mund të jenë
  në vend të konsultoheni me një mjek-gastroenterologist.

  Gjithmonë mbani mend
  që deri dysbiosis fëmijët të prirur me sistemet e dobëta imune,
  lindur për gratë që kishin fshehur gjatë shtatzënisë
  Infeksion intrauterine dhe toksikoz; antibiotikët keqpërdorimet, dhe

  si fëmijët e ushqyer artificialisht nga ditët e para të jetës dhe u zhvendos
  hipoksi intrauterine.

  E. coli promovojë
  tretje e duhur, të rritur imunitetin dhe madje duke luftuar me
  atherosclerosis duke rregulluar thithjen holeresterina.

  Përveç kësaj,
  për zorrë e zgjidhjes së mikroorganizmave të dobishme krijuar special
  Biokefir dhe bioyohurty: bifidok, Bifi-Life, Bififrut dhe përgatitje
  Primadophilus për Fëmijët, përmbajnë zgjedhur posaçërisht specie
  bakteret që trajtohen nga teknologjia e ftohtë të tharjes:
  acidophilus dhe bakteret lactobacillus Bifidus tendosje foshnjave.

  Kjo
  Drogës është në dispozicion në formë pluhuri në mënyrë specifike për fëmijët

  Moshat e lindjes për 5 vjet dhe është projektuar për të korrigjuar microflora
  Fëmijët dysbacteriosis zorrë si dhe në raste të zorrëve të thjeshtë
  mostretje dhe diatez me alergji ushqimore.