Encefalopati qarkullimit të gjakut të marrë veprim


 • A është ky një problem - Hapni portat
 • Çfarë duhet të bëni

 • A është ky një problem - Hapni portat
  Rreth gjashtë muaj më parë, vëllai im Anton ishte më shumë dhimbje kokë, ai u ankuar për harresës zhvilluar tepër, ishte e vështirë të koncentroheni në punë.
  Për më tepër, ajo ishte e qartë nervozizëm. Kohët e fundit, unë më në fund e bëri atë që të shqyrtohet në klinikë.
  Mjekët zbuluan dyscirculatory encefalopati. Me fjalë të tjera, vëllai i qarkullimit të dobët në tru, dhe këtë, në qoftë se ju nuk merrni ndonjë veprim specifik, truri do të punojë më keq dhe më keq deri vëllain tim të varfër nuk do të bien në marrëzi më në fund.

  I spoloshylasya. Në dyzet e tre vëllezërve të tij - të tërësisht të shëndetshëm, njerëzit inteligjentë dhe të kthehet në një perime ajo pa vlerë. I vendosur për të përdorur talentin e tij gazetareske dhe të gjeni mënyrën më të mirë të trajtimit.

  Kaloi tre netë në rrjet në faqet e specializuara dhe forumet shëndetësore. Studiuar në bibliotekë disa enciklopedi rreth drogës dhe sëmundjeve. Met mikun tim dhe mjekun, zhvilloi një bisedë të gjatë me të. Si rezultat i këtyre veprave të gjetur pothuajse çdo gjë që interesuar mua.

  Mungesa e furnizimit me gjak të trurit krijon kushtet për microinfarction të shumëfishtë, të shoqëruar nga një ndryshim në dendësinë e indit të trurit.


  Brain atrofi gradualisht, dhe kjo çon në mosfunksionim të proceseve më të larta mendore. Kjo është reduktuar gradualisht efikasitetit, rrit nervozizëm, dhimbje koke të rënda të fillojë, përkeqësimit të kujtesës, një më pak të përqendruar, etj Në mënyrë tipike, pacienti mbivlerëson aftësitë e tij dhe nuk besoj se ishte puna objektivisht më keq.
  Çfarë duhet të bëni

  Çfarë duhet të bëni? Së pari, ne kemi nevojë për një mënyrë jetese të shëndetshme dhe mungesa e stresit. Ushqimi i duhur, ushtrime, ajri i freskët, pjesa tjetër e mirë, disa metodat e relaksimit, siç janë trajnimi autogenic ose meditim.
  Së dyti, për të stimuluar qarkullimin e gjakut në tru dhe metabolizmit në tru.

  Për ta bërë këtë mjeku urdhëruar numrin Anton të drogës. Diçka që unë kam sugjeruar një farmaci, diçka kam gjetur gjatë kërkimin e tyre në internet. Në përgjithësi, lista ishte si vijon: vitamina B, cinnarizine, "nootropil", "Fezam", "Stuheron", "Tanakan", "instenon", "Cavinton."

  Klinika ishte shkarkuar dhe vitamina ose "Fezam" ose tsynnaryzyn me "nootropil." Pjesa tjetër - kjo është ajo që kam gjetur më.

  Cinnarizine - një qarkullim stimulues cerebrale, duke vepruar me zgjerimin e enëve të gjakut të trurit. Ajo ka efekt qetësues të kundërt që shkakton letargji, të qenët i përgjumur. "Nootropil" - drogës nootropic. Ai përmirëson metabolizmin në tru.

  Ai gjithashtu ka një efekt anësor - stres dhe pagjumësi. Së bashku ata më mirë të ndihmuar të trurit ndikohen dyscirculatory encefalopati. Megjithatë, pacienti duhet të mbahet mend kur ju keni marrë një pilulë që nuk fillojnë për të mbushur në mes të ditës apo të fitojnë pagjumësi. Zakonisht "nootropil" me Tsynnaryzyn emëruar si vijon: "nootropil" 2 herë në ditë (në mëngjes dhe në pasdite) dhe cinnarizine - 3 herë në ditë.

  "Fezam" - kjo cinnarizine dhe "nootropil" në një shishe. Çdo kapsulë "Fezam" janë si cinnarizine dhe piracetam, e aktiv substancë "nootropics". Mirë që është si efektive si medikamentit dy sipër, por pa e efekteve anësore të tyre.  "Stuheron" përshkruhet zakonisht për terapi mirëmbajtjes, parandalimin e lezioneve vaskulare të trurit dhe çrregullime në qarkullim periferike. Substanca aktive "Stuheron" - e njëjta cinnarizine. Prandaj, ajo gjithashtu i jep letargji dhe të qenët i përgjumur.

  "Instenon" ndikon në metabolizmin e trurit dhe qelizat dhe muskujve të zemrës. Lista e tij e gjatë e contraindications. Përfshin një gjendje të agjitacion ekstreme dhe konfiskimet, shenjat e rritjes së presionit të trurit, epilepsi, hemorragji cerebrale, goditje të kohëve të fundit, karotide arterie stenozë për shkak të arteriosklerozës. Unë kam qenë i shqetësuar për të gjithë këtë.

  Droga reklamohen "Tanakan" përmban ekstrakt të bimëve xhinko Biloba.

  Natyrore, pa contraindications. Ky është një plus. Më pak - Kostoja e paketimit. Ne ende konsiderojnë se trajtimi - kjo nuk është një paketim.

  "Cavinton" Unë kam qenë këshilluar në disa forum mjekësor. Kjo është një korrigjim i mirë i qarkullimit cerebrale, i njohur gjatë për të mjekëve, ndihmon me të qarkullimit pamjaftueshmërisë cerebrale. Ajo ka një efekt stimulues, kështu që ajo është bërë obligim vetëm të marrë në orët e mëngjesit dhe të pasdites. Shumë i butë, ajo mund dhe duhet të përdoret për një kohë të gjatë. Ajo është në këtë - Disavantazhi kryesor i saj. Për të ndjeni efektin, "Cavinton" duhet të marrë të paktën gjashtë muaj, nëse jo vite.

  Obmirkuvavshy të gjitha opsionet dhe vlerësimin e tyre pro dhe kundër, dhe raporti çmim / cilësi, unë e këshilloi Anton blej "Fezam" dhe vitamina.

  Si, në fakt, mjeku e këshilloi. I vendosur të mos eksperimentojnë. "Nootropil" me cinnarizine janë anuluar si të krijojnë konfuzion të panevojshëm, unë nuk jam i sigurt se kujtesa çrregullim vëllai i tij për të kujtuar kur ju duhet të merrni.

  Unë gjithashtu ndryshuar dietën vjen Anton - ndaluar të hahet të preferuar ushqime të skuqura dhe tuaja yndyrore, filluan të ecin rregullisht në ajër të pastër. Për të shtypni atij libra në relaksim. Megjithatë, jo të sigurt se ai me të vërtetë ka të bëjë me këtë. Vëllai "Fezam" dhe vitamina merr tre herë në ditë. Trajtimit tyre ai emëroi dy muaj. Që nga fillimi i gjithë këtij aktiviteti ka kaluar muaj dhe kohët e fundit kam komunikuar përsëri me vëllain tim, kam kuptuar se çdo gjë bëhet si duhet.

  Anton posvizhishav qartë duket gëzim. Ai përsëri u bë personi optimist dhe i barabartë me të cilët kam përdorur për të komunikuar. Ai tha se gomave ishte qartësisht më pak. Megjithatë, jo i sigurt restauruar plotësisht aftësinë. Por problemet me hutim vetëm lënë prapa. Koka e tij ende dhemb ndonjëherë, megjithëse më pak.

  Informacion nga neni Olga Delnovoy "encefalopati: Mësimet e nxjerra."