Dysbacteriosis përkrah tyre


 • Kush jeton në zorrë?
 • Nuk do të lejohet të huaj
 • Sulmi në "e tyre"
 • Dysbacteriosis ose mungesa e enzimeve?
 • A pa antibiotikë
 • River Bulmet
 • Mirësia jote zorrët


 • Kush jeton në zorrë?


  Kur
  është fjala për bakteret, shpesh ne e imagjinojmë e keqe
  Qeniet që kërkojnë të dëmtojnë shëndetin tonë. Megjithatë, në trup
  Human jeton rreth tre £ e mikroorganizmave, dhe
  shumica prej tyre janë duke punuar për të mirë tonë, qeverisje
  tretje, ndihmon në krijimin e imunitetit dhe, rrjedhimisht,
  të sigurojë mbështetje jetën vetë.
  Por ndonjëherë bakteret fillojnë
  konflikt me njëri-tjetrin, në qoftë se nuk depërtojnë ku ata

  absolutisht nuk presin - të tilla si zorrë e vogël. Në këtë situatë,
  ajo mund të jetë një rritje e jashtëzakonshme bakteret.

  Të mikroorganizmave më të rëndësishme
  jetojnë në zorrë të mëdha - është bifidobacteria. Ata janë shumica dhe ata
  prodhuar për ne vitamina (sidomos të grupit B), të cilat
  absorbohet përmes murit intestinal dhe janë përdorur për debugging
  Imuniteti, nivelet hormonale, shumë funksione. Shumë në zorrë dhe lactobacilli, janë gjithashtu
  i dobishëm. Pjesa tjetër - E. coli me fermentim të ulët
  Klebsiella, Escherichia, kërpudhave dhe protozoa - janë të vogla
  përqindje nuk paraqesin rrezik për shëndetin dhe në përgjithësi "subjekt"


  lacto-dhe bifidobacteria. Me raportin e duhur të mikroorganizmave
  gut njerëzor ndjehet mirë dhe mjaft të shëndetshme.


  Nuk do të lejohet të huaj

  Ndonjë
  inflamacioni ose ndërprerje kronik i traktit gastrointestinal
  mund të shkaktojë mungesë ekuilibri e baktereve. Pezmatimi i mukozës
  buzët, mishrat, dhëmbët, gjuha, nasopharynx (madje rinitit kronike dhe
  grykët), stomatitit, semundja respiratore shpeshtë, dhe
  sëmundjeve të traktit gastrointestinal (ezofag, gastrit, duodenitis,
  diskinezi tëmth, etj) të çojë në faktin se pengesë
  Funksioni i djegies shqetësuar në mënyrë të konsiderueshme, kështu që jo të gjitha

  bakteret patogjene janë vrarë në rrugë në zorrët.

  Si rezultat, i hollë
  zorrë merr një shumë të baktereve që nuk ka vend (Klebsiella,
  Escherichia, Staphylococcus, Streptococcus) dhe ata të rriten wildly në
  kushte të favorshme (Villi, ku ju mund të "fshehur" i përshtatshëm
  temperatura dhe kështu me radhë. d.).

  Pasi bakteret fillojnë të shumohen,
  ata të ndërhyjnë me funksionimin normal të mukozën e vogël
  tajitje zorrë e enzimeve të ndryshojë e tërë ambientin në trup dhe
  ata shkelin funksionet ekzekutueshme. Kryesisht një humbje
  thithjen e yndyrë - një nga funksionet më të rëndësishme. Por atë
  pakëndshme - malabsorption e vitaminës B12, e nevojshme për të

  Formimi i hemoglobinës (substancë që mbart oksigjen në
  Qelizat). Kur absorbimi i dëmtuar i kësaj vitamine shfaqet
  çara në qoshet e gojës, thatësi e mukozës dhe rritjen e vulnerabilitetit
  Membranat dhe lëkurës. Kur vitaminë B12 nuk është e ndërtuar në atë që po ndodh në
  secili metabolizmin qelizor, imuniteti fillon të bjerë.


  Sulmi në "e tyre"

  Dysbacteriosis
  në dy pika ndodh sepse duke jetuar kjo e dobishme
  Organizmat për disa arsye të humbasin fuqinë e tyre. Ata janë duke u bërë
  më pak, dhe në vend të tyre fillon të rritet florën kushtimisht patogjene, dmth
  në mënyrë aktive të riprodhuar ato bakteret që kishin jetuar më parë në

  zorrë në sasi gjurmësh. Me këtë florës oportuniste
  bëhet patogjene, dmth patogjene, bakteret shkatërruar armiqtë
  tona bakteret "amtare". Së pari, në mënyrë aktive në rritje E. coli
  dhe Klebsiella, dhe fazat më të avancuara të fillimit dysbiosis
  shumohen kërpudha.

  Pse është e kërcënuar? Kur dysbacteriosis shtypur
  Funksionet e baktereve të dobishme, sepse produktet e tyre metabolike - it
  ushqyesve dhe vitamina, dhe nëse florës dobishme
  shkelen, ne nuk e marrin. Një produkteve të mbeturinave dhe Klebsiella
  Escherichia coli - toksina që shkaktojnë helmim kronik
  Trupi dhe imunitet të ulët.

  Këto dy faktorë çojnë në
  dispepsia (çdo anomalitë të traktit gastrointestinal - nauze,
  të vjella, dobësi, diarre, kapsllëk, shkelje tretje si një e tërë)
  përmes të cilit trupi gjithashtu humbet ushqyesve. Por
  Ne jemi të gjallë sepse tretet ushqimi dhe për të marrë vitamina
  formimin e imunitetit. Në fakt, mungesa akute e ushqyesve
  përkeqësimit të shëndetit. Për shkak të kësaj çekuilibër
  Sistemi është shumë e rrezikshme.


  Dysbacteriosis ose mungesa e enzimeve?

  Flas
  i dysbacteriosis mund të bazohet vetëm në rezultatet e testeve laboratorike.
  Cal mbjellë për të mesëm të veçantë lëndë ushqyese, e cila e rrit

  organizmat e përfshira në feçe. Pasi nën mikroskop
  gjeni se bifidobacteria dhe lactobacilli shumë më pak sesa
  duhet të jetë rritur dhe shumë patogjene - dhe pastaj diagnostikuar
  "Dysbiosis". Nëse kulture nuk është bërë, pastaj të flasim për sëmundjen
  e pamundur, le të vetëm trajtojnë atë! Kujdes të pahijshme dhe jo vetë
  jo vetëm të korrigjuar patologjinë e traktit gastrointestinal, por mund të shkaktojnë (!) kjo
  më rritje e jashtëzakonshme. Si e bën atë të ndodhë?

  Enzimat
  (Substancat që prishen ushqimet ne hani) janë
  në pothuajse çdo departament të traktit gastrointestinal. Një nga zorrëve të vogla si

  edhe ilaç i ri botëror ende në gjendje të të gjithë atyre
  të identifikuar! Në çdo fazë të tretjes mund të ndodhë disfavor
  ndonjë nga enzima. Pra, disa produkte, nga ushqimi,
  nuk tretet. Rezultati - të njëjtat shenja pesimist si
  dhe dysbacteriosis. Prandaj fermentopathy shpesh ngatërrohet me
  dysbiosis. Kjo nuk është një sëmundje të ndryshme, dhe ata janë të trajtohen
  krejtësisht të ndryshme.


  A pa antibiotikë


  Misdiagnosis përshkruajnë antibiotikët si kur running
  dysbacteriosis. Dhe kështu vrasin microflora shëndetshme pas antibiotikut
  nuk zbatohet në mënyrë selektive - ajo vret gjitha mikroorganizmave në një rresht si

  e keqe dhe e mirë. Si një rritje e jashtëzakonshme rezultat jo vetëm trajtohen, por
  Në anën tjetër, e krijuar! Pra, para se të filloni trajtimin,
  duhet të shqyrtohet me shumë kujdes. Sot është e mundur të shfaqem me
  ndonjë sekrecione mucous, kulture, urina, dhe kështu me radhë. d. Dhe para se të filloni
  marrin antibiotikët, ju duhet të kuptoj se nëse ata me të vërtetë nevojë.


  Pacienti zakonisht injektuar bakteret në formë të thatë, por
  të vendosen ato në zorrë nuk është e lehtë - ata janë rritur në një mjedis artificial
  dhe jo gjithmonë në gjendje të duhur të përshtaten me mjedisin
  trupi i njeriut.
  Prandaj, për të populloj plotësisht zorrët

  microflora aliene pothuajse kurrë nuk dështon. Shumë
  e saktë për të marrë kujdesin e florës e tyre, sepse mikroorganizmat janë në gjendje të
  për riprodhim dhe shërim, madje edhe në qoftë se ata janë duke i ulët. Si është e
  Ndihmë?


  River Bulmet

  Bifidobacteria
  lactobacilli dhe laktik dashuria e mërkurë. Këto lloje të baktereve
  filluar të vendosen në trup gjatë lindjes së fëmijës dhe qumësht
  nënë. Megjithatë, në të rriturit jo shumë prej nesh e mban
  enzimat që ndihmojnë për të thyer produktet e qumështit. Por për të
  Merrni në zorrë të mëdha, produktet e qumështit duhet të kalojë
  tretje fazë. Në karbohidratet gojë përpunuar

  (Sheqeri i qumështit) në stomak - proteina (kazeinë) në zorrë e vogël duhet
  yndyrë zhytur. Nëse kazein jo plotësisht peretravytsya, ajo do të
  kalb, duke theksuar substancat toksike që vrasin dobishme
  mikroorganizmave. Vetëm pas tretjes së karbohidrateve, yndyrave dhe
  proteina produkt qumështi, duke arritur zorrët e mëdha bëhet
  substrate i shkëlqyer për rritjen e mikroorganizmave të dobishme. Por nëse
  Problemet e Njeriut me tretje e produkteve të qumështit, madje edhe me
  të gjithë dobia e përdorimit të tyre në ushqim nuk është e nevojshme - kjo nuk do të sjellë
  dëshiruar dobi dhe madje mund të dëmtojë.


  Mirësia jote zorrët

  Tonë

  microflora "dashuri" fibra nehrubuyu, duke arritur në zorrë të mëdha
  ai bëhet një terren ushqyes për të cilat rriten edhe të dobishme
  mikroorganizmave. Nëse pacienti dhe me kujdes të ndjekë
  menu dietë, microflora dhe shërohen pa përdorimin e
  antibiotikët dhe bakteret nga jashtë. Megjithatë, kjo nuk vlen për drejtimin
  ku microflora shumë në depresion, këtu pa aksione,
  bakteret nga jashtë është e nevojshme.

  Ind bamirës - është çdo
  kokërr, ata duhet të marrin sasi të arsyeshme. Kjo nuk është
  vetëm substrate për rritjen e mikroorganizmave, por edhe një burim i shkëlqyer i
  mineraleve të dobishme.

  Ne jemi duke kërkuar gjë: të krijojë tuaj
  mikroorganizmave edukate terren, dhe vetëm ata do të marrin të gjithë
  ju duhet të rritet, shumohen dhe prodhojnë vitamina.


  Dieta duhet të jetë fruta dhe perime të pranishëm. Disa herë
  Javën ngrënë vezë e verdhë veze. Të gjitha organizmat e gjallë filloi
  zhvilluar në verdhë veze, nëse njerëzit (embrioni në trup të verdhë) ose
  pule (e verdhë veze vezë në vezë). Kjo është një mënyrë e mirë për rritjen e baktereve. Përveç
  e verdhë veze përmban lecithin - një substancë shumë të dobishme për kryesor
  truri. Mishi dhe produktet e peshkut nuk janë të detyrueshme, por e arsyeshme
  Sasi të mos ndërhyjnë në procesin e riprodhimit të microflora të dobishme.


  zorrët jetojnë mikroorganizmave si të dobishme dhe të kushtëzuar patogjene.
  Puna e dobishme për të krijuar vitamina tona dhe imunitetin, dhe kushtimisht
  patogjene në zorrë janë në sasi të tilla që nuk mund
  dëm për shëndetin. Megjithatë, kur ka shumë baktere të dëmshme,
  mund të zhvillohet rritje e jashtëzakonshme.