Dysbiosis - menaxher stuhi


 • "Dysbacteriosis më irrituese në atë që ajo kinse nuk ekziston"
 • Pse mua?
 • Si të njohin armikun
 • Besimi Doctor
 • Në fillim të gjithë është mirë: për të mos kursyer kozmetike para, mbikqyrësve
  Mbani forcë të plotë. Dhe sigurisht, nuk ndjeni ndonjë dëshirë
  interesuar në xhingërima tilla si mikrobeve të dëmshme. Dhe në
  gut vet!

  Dhe ata janë të lumtur. Ndjenja tolerimi,
  shpejt të fillojnë të prishin mësuese e jetës. Syri nuk kanë kohë për të injoroj,
  si osunetsya personi shkon Gjendja forca nuk do të luftuar, dhe
  Karriera e fillojnë problemet. Pra, - përsëri! - Dhe pa menaxher.

  "Shumica telashe e dysbacteriosis në se ajo kinse nuk ekziston "


  Frikë nga?
  Bëhet siç duhet. Në trupin tonë, sipas shkencëtarëve, për dy
  £ e mikrobeve - "i keq" dhe "i mirë". Mikrobet të dobishme -
  bifidobacteria, lactobacilli, Bacteroides dhe E. coli -
  miq të vërtetë.

  Ata janë të përfshirë në tretje dhe metabolizmin yndyrë,
  mbrojtur kundër alergjive, mbështetjen e sistemit imunitar, dhe edhe më të ulët
  shans të zhvillimit të kancerit.

  Dhe për të mbajtur në kontroll
  Armiqtë e njeriut: Staphylococcus, Proteus, streptokokeve, të cilat ne gjithashtu
  mjaftueshme. Do të ulë numrin e baktereve "të mira" - një herë hiqet
  Fuqia në duart e "keqe". Dhe ju rritje e jashtëzakonshme.

  Pse mua?
  Arsyet
  duke çuar në dysbiosis disa. Për shembull, ajo mund të jetë e
  sëmundje gastrointestinale, të paktën njëjtë gastrit, e cila
  të rinj dhe të bukur të përpiqet të mos i kushtoj vëmendje. Apo ndoshta
  stresi, forca madhore në punë do të rezultojë në një karrige, dhe
  kapsllëk është i njohur të jetë e mikroorganizmave të dëmshme thjesht adhuroj.

  Dhe
  Papritmas ju jeni ulur në një dietë? Atëherë është e mundshme që të dobishme
  mikrobet ose të marrin ushqim të pamjaftueshëm apo i pranishëm në trup
  Substancat që kontribuojnë në vdekjen e tyre. Mos harroni, produktet e qumështit dhe
  fibër krijon terren pjellor për florën e dëshiruar
  flora dhe preservatives që vrasin.

  E pra, në qoftë se keni kafshë shtëpiake,
  ju në mënyrë të pashmangshme do të gjeni veten në një grup me rrezik. Ju mund të "kapur" nga
  kafshët shtëpiake parazitët e tyre (me përafërsi, worms ose ndonjë
  protozoare), dhe ato e tajisin substanca që shkatërrojnë të gjithë të njëjtën gjë
  Mikrobet aksident të dobishme.

  Së fundi, për të mos vdavaytesya
  antibiotikët nëse nuk është absolutisht e nevojshme, edhe në qoftë se ju vërtet doni
  menjëherë të shërohen dhe ikin përsëri në punë. Mundohuni të marrë
  mjete butë. Antibiotikët vrasin jo vetëm bakteret e "këqija",
  të cilat janë të dizajnuara për të luftuar, por "të mirë".

  Si të njohin rrotullim ha


  dysbacteriosis pakëndshme në se ai gjoja nuk ekziston.

  Nga
  Të paktën kjo nuk është një sëmundje e pavarur por një manifestim i të ndryshme të tjera
  sëmundje apo ndonjë problemet që hedhur periodikisht
  shpatullat tona të brishta. Në shumë vende të tjera, madje ky term
  nuk e di këtë. Dhe si dysbiosis nuk është një sëmundje, ai nuk ka
  ndonjë të veçantë, unike atij simptomat gjitha - përgjithësi.

  Belching, urth, vjellje, bloating, diarre, kapsllëk, e keqe
  gojë, reaksione alergjike ndaj produkteve të padëmshme ... shenjat Familiar?
  Atëherë është koha për të gastroenterologist - për të filluar. Pastaj, për të përcaktuar
  Shkaku dysbiosis, ju duhet të kuptoni se bakteret banojnë zorrët dhe

  sa shumë, dhe ajo do të duhet të bien dakord për një të veçantë
  hulumtim, dhe ndoshta as edhe një.

  Tani
  të këndshme. Gjëja më e mirë është dysbacteriosis - se, duke filluar e tij
  trajtohen në të njëjtën kohë do të keni për të marrë probleme të tjera të tij zgjidhja e të cilave ju mund të kanë shtyrë të gjatë "për më vonë". Sepse
  dysbiosis, se rezultat më në fund mund të fitojë vetëm
  Kompania e sëmundjes-shkak. Mjekët janë të vetëdijshëm për këtë dhe do të ju
  seriozisht.

  Sigurisht, për të trajtimin e gastro-intestinale
  trakt - pushtimi nuk është më e emocionuese, por ju vetëm mendoni: si
  hap gojën të gjithë në zyrën tuaj, kur ata shohin rezultatin!

  Nga rruga, ajo është gjithmonë e
  reflektuar në fytyrë, ngjyra të freskëta, pa fytyre, ënjtje dhe çanta
  nën sytë që përdoren kozmetike maskuar me kujdes.


  Besimi Doctor  dysbacteriosis zakonisht përshkruajnë një numër të barnave që janë në gjendje të
  rivendosur ish ekuilibrin mes baktereve të dobishme dhe të dëmshme.
  Këto ilaçe janë të ndarë në tre grupe kryesore. Grupi i parë -
  probiotics të stimulojë rritjen e baktereve të dobishme.

  Si pjesë e dytë
  Grupi - jetojnë bakteret e dobishme ose spore (atsypol, Linex,
  bifidobakterin, bificol, colibacterin). Droga - Së fundi, e treta
  përmbajnë bacteriofaget (viruse që infektojnë i sigurt

  bakteret).

  Nevojshme dhe mjetet që përmirësojnë tretjen.
  Disa prej tyre përmbajnë enzimat e pankreasit, të tjera (adsorbents)
  tërhequr nga trupi i substancave toksike.
  Normalizojë Tretë
  contractility e murit intestinal. Me të njëjtin qëllim
  akupunkturë, masazh dhe sistem të veçantë të vetë-masazh të barkut.

  Por trajtim të emërojë një mjek. Nuk ka vendime të pavarura - sepse ju nuk jeni në punë!