Elecampane dhe kopër për të normalizuar tretjeMë shumë të tronditur nga ritmin e jetës moderne nuk përmend vetëm dembel.
Kjo është veçanërisht e vërtetë në qytetet e mëdha ku njerëzit jo vetëm të angazhuar drejtpërdrejt në punë, por edhe për të shpenzuar shumë kohë duke u përpjekur për të marrë për të. Orari i zënë në shumë industri, dhe në zyrë, gjithashtu, "shton benzinë ​​zjarrit." Si rezultat - ha shumica e popullsisë të punës "të fluturojnë". Që dhomë ngrënie ku ju mund të urdhërojë një vakt të nxehtë e disa pjatave në një çmim të arsyeshëm nuk janë në çdo cep, shumë janë të detyruar të përdorin restorantet e ushqimit të shpejtë. Rezultati probleme me stomakun dhe zorrët.

Prandaj, normalizuar tretje është për prioritet shumë. Por si për të zgjidhur atë? Dëgjoni reklama televizive dhe të fillojnë duke marrë medikamente të ndryshme? Dhe ku është garanci që vendosi një problem, ju do të merrni një të dytë? Për disa barnave kanë shumë efekte anësore. Apo vazhdojnë me guxim qëndroj simptomat e pakëndshme, duke shpresuar se të gjithë siklet dhe problemet e tretjes ju merrni më të mirë?

Për të normalizuar tretje dhe përmirësimin e traktit gastrointestinal përdorur mjetet juridike natyrore për shekuj me radhë. Edhe në Romë lashtë përdorur këtë pluhur të elfwort thata që jo vetëm kontribuoi në tretje të mirë, por edhe ndihmoi për asimilimin më të mirë të ushqyesve.


Në rhizomes janë polysaccharides dobishme dhe substancave të hidhura (ata të përmirësuar tretjen), në një letër - acid Askorbik, flavonoids dhe tocopherol. Në mesin e bimëve që ndihmojnë në sëmundjet e traktit gastrointestinal, Oman është një nga vendet e para.

Për ta bërë këtë, të marrë rhizome thata mashtruese, bluaj ato në pluhur dhe marrë para një lugë çaji, dhe para se ju gëlltitni, ju duhet të mbajë pluhur në gojën tuaj, që ai rrjedhur pështymë. Shije e hidhur e pluhur mund të durojnë, si për 2-3 orë ju të shpëtoj të belching pasi të hahet dhe shurdhim në stomak. Rrënjë infuzion mashtruese i domosdoshëm në trajtimin e sëmundjes duodenale ulçerë dhe ulcerat gastrike.

Një tjetër ilaç i madh popullore për problemet e tretjes - të gjitha kopër njohur. Ajo heq vrull e enëve të gjakut në zorrë dhe stomak, copes me kalbje dhe fermentimit procese që mund të ndodhin në zorrë, zvogëlon procesin vanitet.

Për të përmirësuar tretje dhe për të zvogëluar numrin e "gazit" në stomak dhe zorrët, ujë kopër pije, e bërë nga fara e kësaj bime. Ekstrakt ujë treguar në dhimbje në stomak dhe zorrët, dhe kuzhinier në shtëpi. Për ta bërë këtë, një lugë gjelle e fara grimcuar kopër marrë 200 ml ujë të valë, të lënë nevojë në një enë të mbyllur për 15 minuta, pastaj tendosje dhe të marrë gjatë gjithë ditës gjatë javës.