Këmbë dhe gozhdë trajtim Tinea atleti dhe parandalimin e nëse shanset e suksesit
Trajtim infeksion mikotik i këmbës
këmbët dhe thonjtë
- Procesi është mjaft kompleks, për shkak të pamundësisë për
kohë e gjatë për ta mbajtur lëkurën të nevojshme për shtresën terapeutik efekt
krem, si dhe bioavailability varfër e lezionit.

Në lezioneve izoluara të lëkurës ( Tinea ndaluar ), Sidomos në
fillim, mjaft është përdorimi i drogës antifungal
Për përdorim të jashtëm krem ​​të ndryshme, xhel ose ointments. Përpunim lëkure
duhet të kryhet me kujdes dhe rregullisht në për një kohë të gjatë
recetë. Por kur infeksion mikotik i këmbës i thonjve
disa mjete të jashtme është e nevojshme.

Trajtim Vështirësia infeksion mikotik i këmbës i thonjve është se nuk ka droga nuk bëjnë

në gjendje të depërtojnë në pjatë prekur gozhdë dhe gozhdë në kutinë e pacientit.
Për këtë arsye, në mënyrë që të japë ilaçe në vendin e tij të menduar
Veprimet në Infeksion mikotik i këmbës kam
pirë tableta. Agjentët e tanishme antifungal selektive të grumbulluar
në shtrat gozhdë dhe pothuajse pa efekte anësore. Për të vrasin kërpudhat krejtësisht të drogës duhet të jetë mjaft e gjatë për 3-6 muaj,
në mënyrë që thonjtë e prekur ishte rritur dhe pastruar nga shtrati gozhdë
parazit.

Lehtësimi i qasjes në agjentët antifungal
shtrat gozhdë ndihmon për të hequr pjatë gozhdë. Para se ajo ishte bërë
kirurgji, metodë ishte mjaft e dhimbshme, dhe disa manipulimet mjekësore


e tmerrshme. Tani thonjtë të pastër duke përdorur patch keratolytic se
promovon zbutje e pjatë gozhdë, ajo e heqjes më të lehtë. Në këtë
Metoda shtrat gozhdë nude përgatitur për ointments antifungal veprim,
krem dhe gels.

Kur këmbë atleti
Trajtim për Popullit
merr
vend të veçantë. Mjetet juridike në shtëpi për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në gjymtyrë të tilla
fasha si të ngrohta, banja për krahët dhe këmbët dhe procedura të tjera të ngrohjes
promovon shërimin e shpejtë të lëkurës dhe thonjtë. Ndonjëherë mjeku më tej
përshkruajnë barna që përmirësojnë microcirculation dhe metabolizmin në indet.

Është e rëndësishme të mbani mend se Këmbët Tinea dhe infeksion mikotik i këmbës e thonjve Trajtimi duhet të jetë

të gjatë, vetëm të qarta rekomandimet do të të shpëtoj nga kërpudhat për të mirë.


Çfarë duhet të bëni për të shmangur të bëhet një viktimë e infeksionit fungale?

 • Duke vizituar banjot, sauna ose not i sigurt
  përdorin pantofla dhe furnizimet individuale higjienës. Lëkurës dhe këmbët
  duart çdo herë në mënyrë proaktive të trajtojë krem ​​antifungal.
 • A nuk veshin e dikujt tjetër këpucë, çorape, doreza dhe të tjera
  Veshje.
 • Kur komunikuar me një person që ka një fungale
  lezione duart kurrë nuk arrijnë shtrëngim duarsh, dhe në qoftë se shtëpia është i sëmurë Mikozat këmbë , kërkojnë konstante
  veshur çorape dhe dyshemetë e trajtimit rregullisht dezinfektimit dhe tubs

  sende të tjera dhe vendeve publike.
 • Mos i lani rrobat me dorë, mbathje dhe çorape këmbë atleti sëmurë, rekursi në makinë larëse dhe pastaj me kujdes
  hekur veshje proprasovuvaty nxehtë me avull.
 • Duke vizituar dhoma manikyr pedikyr,
  kushtoj vëmendje të veçantë për të metodave dhe të cilësisë dezinfektimin mjetet, dhe
  Nëse dëmtojë gozhdë cuticle ose, për të procesit plagë me jod dhe
  imponojnë fashë të përditshme me agjentë antifungal.
 • Çdo ditë është e rekomanduar për të larë këmbët e ujë të ftohtë
  përdorni sapun.
 • Socks, stockings, triko ndryshuar në pak kohë 1 në
  ditë.
 • Veshin këpucë të rehatshme, për të parandaluar formimin

  blisters dhe abrasions që të hapë dyert e kërpudhave.
 • Fight djersitje këmbët gjitha mjetet, sepse
  Lagështia promovon depërtimit në lëkurë e kërpudhave dhe i shpejtë i tyre
  rritje.
 • Më shumë ecin zbathur mbi bar dhe rërë të lëkurës
  Këmbët ishte më pak e ndjeshme ndaj stimujve.
 • Zbatimi i këtyre
  rekomandime të thjeshta do t'ju lejojë për të shmangur Këmbët Tinea dhe infeksion mikotik i këmbës e thonjve dhe për të ruajtur shëndetin dhe bukurinë
  këmbët tuaja.