Homeopati për dhe kundër


 • Kjo ndihmon
 • Kur nuk i efektshëm
 • Si funksionon
 • Kjo nuk është e rrezikshme
 • Memo për lexuesit

 • Kjo ndihmon

  - Parimi themelor i trajtimit homeopatik - qasje individuale. Homeopati trajton pacientin, jo sëmundjen - thotë Olga Smirnova. - Përcaktimi "llojin e drogës" pacientin të ardhmen dhe neduzi e tij të duhur homeopat terapeutik të drogës merr në rritje i llogarisë çdo gjë njerëzore, pesha, ngjyra e syve, flokëve, karakteristikat psikologjike, temperamentin, reagimet ndaj sëmundjes, stresi, ngrohjes dhe të ftohtë, trashëgimore predispozicion ndaj sëmundjeve të caktuara , karakteristika metabolizmin.

  Sipas Cmirnovoy, qasja kohëve të fundit për diagnostikimin dhe trajtimin në homeopati ndryshuar disi që nga njeriu të ndryshuar vetë, hormonet e tij, imunitetit.

  Zgjedhja e një strategjie të trajtimit, një emër drogës homeopaths moderne nuk e kufizojnë zgjedhjet tuaja, gradualisht rritet mjekim e duhur.

  Deri atëherë, deri sa ju të merrni në qëllim. Efektet e mira anësore të barnave homeopatik nuk e bëjnë. Nëse është e nevojshme, homeopaths përdorë programet kompjuterike të veçanta që të zgjidhni pikërisht ato barna që janë më përgjegjës "kushtetutë të drogës" të një personi.


  Kur nuk i efektshëm

  Sipas Olga Smirnova, homeopati trajton sëmundje kronike edhe: disa opsione tensionin e lartë, adenoids, pezmatim nervi, mosfunksionim, astma, sëmundje në stomak ulçerë.


  Dhe kushte të tilla të mprehta si gripi, grykët, përkeqësimi gjinekologjike, sinusit, prostatitis. Homeopati Essential padëmshme për të trajtimin e ndjeshme për kimi tradicionale gratë shtatzëna.

  Në trajtimin e efikasitetit homeopatik parë dhe allopath (mjekët praktikë i gjerë). Shumë ndjekës të Hipokrati kuptohet, ilaçe të zgjedhur siç duhet homeopatik rrit efektet e drogës kimike tradicionale. Si një tonik, parandaluese dhe spastrim të thotë homeopati është përdorur tani në shumë institucione mjekësore dhe madje edhe në disa njësi të kujdesit intensiv të spitaleve.

  Megjithatë, ne nuk duhet të harrojmë se homeopati nuk është i gjithëfuqishëm.

  Konsulent ynë sekret: ajo nuk do të kuruar kancerin, pneumonia nuk do të ndalet, nuk do të shkrihet apendiksit. Por stabilizuar gjendjen akute, të zvogëlojë numrin e sulmeve dhe të sjellë sëmundje në shuarje të zgjatur mund me siguri.


  Si funksionon

  Ekspertët takohen në këtë pyetje shumë të qartë: vetitë shëruese të mjekësisë homeopatik siguron një mënyrë të veçantë të gatimit, në të cilin materiali duke filluar në rend të rreptë holluar dhe të tronditur. Më shumë holluar mjekësi, më pak ajo dozë, më lehtë është transferuar për të pacientit dhe të fortë ndikimi i saj terapeutik. Edhe në rastin kur solucion rezultuar nuk është një molekulë e vetme e substancës fillestar.

  Ky mjekim nuk është në kimike, dhe nivelin e informacionit, ku trupi zgarë për shërimin ... media janë molekulat e ujit janë në gjendje me dridhje "mos harroni" dhe "shpëtuar" në kujtesën strukturën molekulare shumë të solucion.

  Përveç ujit dhe alkoolit zgjidhje zgarë më e mirë e mbarsur informacion molekular është konsideruar i përfunduar sheqer qumësht produkt. Kjo prodhon topa homeopatik. Sot zgjedhja e format e dozimit të homeopati është rritur dukshëm.

  Përveç topat e zakonshme dhe pika (duke marrë një kohë të caktuar dhe në rend të rreptë) në treg janë më universale në veprim të tyre dhe përdorimi i pilula homeopatik, supozitore, ointments, kapsula, sprays, lozenges që përmbajnë më shumë se një të tillë dhe disa ilaçe homeopatik.


  Kjo nuk është e rrezikshme

  Në homeopati ilaçe mund të jetë çdo gjë. Në mesin e skuadron fundit, mijtë hollimit në tretësirë ​​ujore ose alkoolike të substancave që ndodhin komponentët në jetën quajtur helmit, arsenik, zhivë, fosfor, jashtëqitjeve të kafshëve, ngjyrë sepje, helm gjarpër me zile.

  A nuk është kjo e rrezikshme? Shumica shqetësimet dhe pyetjet nga ata që së pari u kthye në homeopaths, është një parim klasik i trajtimit homeopatik për shkak të acarimit. Olga Cmirnova thotë, këto frika janë absolutisht të padobishme. Për homeopat përkeqësimi - një lloj provë, një sinjal që është zgjedhur deri mjekim e drejtë dhe pacienti filloi për të luftuar sëmundjen.

  Në fund të fundit, qëllimi i homeopati është pikërisht për të aktivizuar të rritur mbrojtjet e organizmit, të forcojë sistemin e saj imunitar për të identifikuar ato tumore të cilat njerëzit kishin asnjë ide.

  Për të përshpejtuar procesin, disa pacientë me qëllim të organizojmë terapi shoku. Si një katalizator mjekët përdorin squfur - ilaç universal homeopatik që shkakton përkeqësimin afatshkurtër të njërit apo edhe e disa sëmundjeve, atëherë me siguri vjen përmirësim.

  Për hedging pasoja të padëshirueshme të trajtimit mjeku juaj mund të hiqni nuksvomikoy dhe kaforoy - safeners universal, efekt Blokyruschye e një droge.

  Ose regjistrohuni pacientët veçanërisht të ndjeshme praktikisht e lirë nga complexone rikthim - gjenerata e fundit e mjekësisë homeopatik të përbërë nga disa droga. Çfarë është veçanërisht e rëndësishme kur është fjala për trajtimin e njerëzve debilitated, fëmijët dhe të moshuarit.

  Hormonet C, antibiotikët, drogat psikotrope, mjetet juridike homeopatik nuk janë duke fjetur së bashku.

  Përdorimi i tyre është i papajtueshëm me erëza të mprehta, kafe, alkool. Këto "agresive" produkte të neutralizuar veprimin e barnave homeopatik.


  Memo për lexuesit

 • Mjetet juridike homeopatik duhet të merren 30-40 minuta para ose pas ngrënies.
 • Pllakat duhet kokrra shpërndarë në gjuhën tuaj.

  Kur pika e të ujit jo të plotë lugë gjelle administruar, shtoni numrin e pikave të përshkruara nga mjeku juaj (ilaç homeopatik nuk ka shije, ngjyra, erë).
 • Nëse të dy caktuar disa droga, ata mund të përdoret alternuar ose njëra pas tjetrës me një interval prej 1-2 orë.
 • Para se përdorimi i mjekësisë lëngshme homeopatik duhet shkundur (të paktën 5 herë).
 • Kur trajtimi është i nevojshëm për të eliminuar ose në mënyrë drastike të kufizojë kafe, hudhër, pije të gazuara dhe alkoolike.
 • Mjetet juridike homeopatik duhet të mbrohen nga, odors të lehta forta, rrezatimit mikrovalë (TV, mikrovalë) dhe fëmijës.

 • Gjatë trajtim homeopatik duhet të rritet futje fluide me 1-1,5 litra. Është më mirë në qoftë se ajo është e çaj ose supë e gjelbër hips.
 • Mos harroni se ilaçe homeopatik nuk kanë efekte anësore dhe contraindications, dhe nuk ka kufizime doza të lidhura me moshën apo kohëzgjatjen e trajtimit.