Agjërimi, llojet e agjërimit


 • Kreshmë
 • Si të "dal" nga uria
 • Llojet e urisë

  Mbështetësit e çdo uria lloj pretendojnë se sistemi i tyre
  nuk është për një humbje parëndësishëm peshe atje, dhe për
  rehabilitimi dhe trajtimi i të gjithë trupin. Pesha humbje - një efekt anësor
  kjo dhimbshme por prosvetlyayuscheho masa.


  Kreshmë

  I parë
  Trupi i habitur pak - pse askush nuk e ushqen. Nga
  befasi ai mund të jetojë 12-24 orë - kështu që ajo
  karbohidratet të mjaftueshme tampon. Pastaj fillon divorc
  Rezervat ushqyeshëm.

  Në ditët e ardhshme ngordhje
  bëhet nervoz, i ndjeshëm në erën e ushqimit mund të

  gjumë i keq. Disa do të sigurojnë ngushëllim që pesha këto ditë mund
  bjerë në pothuajse dy £ një ditë. Për fat të keq, ajo rezulton jo yndyrë
  dhe glycogen dhe lagështi të tepërt, pastruar zorrët. Fat është aq e lehtë të zhduken
  të gatshëm. Për të pjesë me të ajo do të shkojë një
  rrethuar ferr holodatelnoho.


  Më i vështirë në aspektin e
  Faza shëndetësor - Krizat atsydotycheskyy vijnë 5-10 ditë
  agjërimit (varësi reagimin individual të trupit). Aktual
  fazë, trupi përpiqet të sintetizojë glukozës nga oksidimi yndyrë.
  Por, për fat të keq, oksidimi i paplotë. Me fjalë të tjera, yndyrë ngordhje
  nuk kthehet ujit dhe dioksidit të karbonit dhe komponimet toksike:


  Aceton, acidet dhe aldehide.

  Gjatë krizës acidotic
  të gjithë do të përjetojnë simptomat e helmimit: vjellje,
  marramendje, dobësi në të gjithë trupin. Pak vetëm mund të ngushëllojmë se
  Kriza atsydotycheskyy që shpejt mbi, dhe nga fillon që moment
  Organizëm ushqim nga rezervat e brendshme.
  Kjo është e vërtetë
  agjërimi.

  Pas jetojnë acidotic krizë është më e mirë
  jetojnë është e bukur. Në ngordhje përmirëson zhduket humor
  fryma e keqe, është një dobësi. Tani gjëja kryesore -
  një ndjenjë të vetë-përmbajtje.


  uria trupi duhet të mësohet gradualisht. Ekspertët e të ardhurve
  këshilluar që të fillojnë me një ditë.

  Nëse keni hyrë në thelbin e procesit dhe jush
  si - ju mund të filloni një grevë urie në krizë acidotic:
  4 deri në 10 ditë. Kjo është, derisa të bëhet i mërzitur. Agjërimi Next
  duhet të përfshijnë atsydotycheskyy krizat dhe të marrë rreth dy
  javë.

  Dhe së fundi, në fazën finale - për aces - gjatë
  Greva e urisë e 20 ditëve. Koha e tyre është llogaritur në bazë të brendshme
  Rezervat. Kjo është, në qoftë se ju preizryadno akumuluar rezerva të majme,
  pastaj njëzet ditë mund të jetë e mjaftueshme.

  Edhe një herë, duke mos pasur përvojë agjërimin afatshkurtër, për të trajtuar të gjatë - e rrezikshme për shëndetin!


  Si të "dal" nga uria

  Ardhurve
  gabimisht mendojnë se agjërimi e rëndësishmja - "qëndrim ditor, natë
  të mbajë jashtë. " Në fakt, më e rëndësishmja në dhe jashtë procesit.
  Kjo trajnimin trupin që të funksionojë si i uritur si -
  Në anën tjetër, përshtatja për të jetuar në mënyrë konvencionale yndyrë. Më
  Përgjithshëm (kjo është më e vështirë) - tranzicionet graduale mbrapa
  dhe përsëri.

  Asgjë emocionuese, më besoni, ju nuk do të ndodhë në qoftë se pas
  grevë dy-javë uri ju me gëzim menjëherë natreskaetes
  salcice. Një sjellje e ngjashme shkatërruar shumë bllokada eksportohen
  nga Leningradit në rrugën e Jetës: bukës nakynuvshys dhe palë mish viçi,
  shumë prej tyre vdiqën.

  Fakti se traktit digjestiv ngordhje
  humbet përpunimin Aftësi të sasive të mëdha të ushqimit.

  Bug Reverse
  stërvitje zonjat joshës, Duke ngrënë bërxolla e tij dhe ëmbëlsira dhe vendosur
  "Nga nesër mohoj." Organizma të tyre për një "faleminderit" për të thënë.

  Hyr: për të hyrë pa probleme në uria, ju duhet disa ditë për të pirë lëngje frutash dhe hani perime, mish dhe yndyrë - fshihet.

  Exit:
  për të dalë nga greva e urisë duhet të kushtojnë denok lëng pije dhe vetëm
  pastaj fillojnë jetën me një yndyrë-i rëndë ushqime karbohidrate, pas një
  a shtojcë proteina, dhe të paktën - yndyrë.


  Llojet e urisë

  Specie
  uria - si qentë nerizanyh.

  Shumë prej tyre me krenari mban emrin
  autor. Agjërimi "nga Bragg," "në Shelton," "për Malakhov"
  "Në Nikolaev", "në Voytovych." Vetëm duan të paralajmërojnë se në qoftë se ju
  si çdo metodë e "dritës", të kërkojë për
  të fillojë, në qoftë se ai të paktën disa mjekësor ose natyrore
  arsim. Dhe edhe më të mirë - të konsultoheni me mjekun tuaj: Nuk janë një shumë e
  shtet për një lloj të veçantë të agjërimit.

  Agjërimi thatë (kjo është absolute). Kur nuk ka ushqim, nuk ka ujë
  trupi nuk merr. Sipas një grevë urie të thatë
  periudhë e rëndësishme përgatitore që duhet të zgjasë të paktën një javë.
  Gjatë kësaj kohe dietë përjashton të gjitha ushqimet me origjinë shtazore

  ëmbël dhe yndyrshëm. Ai shkon greva e urisë thatë zgjat 3 deri në 5 ditë, plus
  javë duhet të vihet në prodhim e procesit.

  Unë duhet të them se,
  pavarësisht nga të gjitha kënaqësitë e shëndetit të agjërimit të thatë (përfshirë
  dhe që pastrimi indet, organet dhe rigjenerimin dhe përtëritje e lëkurës)
  në të ka një listë të konsiderueshme të contraindications. Këtu ulçerë,
  dhe venat me variçe, sëmundje të mëlçisë, dhe çrregullime endokrine.

  Uria tjetër i mundshëm në amateurishly e kishte quajtur "lagësht".
  Nuk është ende e pamundur, por jo e ndaluar për të pirë ujë. Ajo është në këtë
  katran i lagur kullotjes mëdha gurus numër holodatelnyh që
  këmbëngulin në të kuptuarit e tyre të procesit.

  Agjërimi në Bragg - 10/07
  ditë agjërimi pa ujë kufizim. Për më tepër, uji duhet
  të distiluar - ata thonë se është më mirë për të pastruar trupin. Gjatë
  agjërimi i inkurajuar një jetese aktive, dhe jo i mirëpritur
  klizmë.

  Agjërimi për Shelton - i plotë
  (20 ditë) agjëruar në ujë (për të pirë vetëm kur të doni). Gjatë
  agjërimit trupi duhet të pushoni. Shelton si Bragg kundër
  përdorim i enemas.

  Agjërimi për Malakhov - kreshmë i mëparshëm
  Pastrimin e trupit (mëlçisë, veshkave, limfatike). Gjatë agjërimit
  është e dëshirueshme që të përdorin një klizmë e urinës ose uparenoyu natyrore.


  Dhe më shumë veprim. Në rekomandimet Malakhov mbi ndikimin e fazave hënore
  më uritur.

  Agjërimi në Nikolaev - zgjatur
  (20-21 ditë) agjërimin në një spital nën mbikëqyrjen e
  Mjeku. Në kohë zie ujit në Nikolaev nuk është e ndaluar për të pirë infuzion
  hips. Prandaj, ndonjë "tricks e ujit" ose substancave të tretura - në mënyrë rigoroze
  në kohë dhe në sasi të kufizuar.

  Informacion nga artikullin "Është në modë për të qenë i uritur."