Hirudotherapy me venat me variçe
Venat me variçe - një sëmundje pothuajse një në pesë
personi, por më shpesh ajo prek gratë e moshës 20-50 vjet. Sëmundje zhvillon
një shkelje e valvulave deje që ofrojnë aktuale rritëse
Gjaku venoz. Besohet se shkaku është dobësia e trashëguar
i valvulës, dhe të shoqërohet me një rritje të presionit në venat
gjymtyrë të ulëta, të tilla si shtatzënisë apo punë stacionare. Si për të trajtuar venat me variçe? Mundohuni të
kuptoj.

Për të rritur pabarabartë venat formimit lumen dhe zonat
zgjatje shkakton shkelje të daljeve deje. Herët në sëmundje

këmbët dhe kofshët janë venat e dukshme Dilated ndërlikuar dhe vetëm nëse
Stresi i zgjatur në këmbë fillon të shqetësojnë lodhjen
gjymtyrë të prekur, shurdhim, kruarje dhe djegie. Në këtë fazë nuk ka
ndoshta Trajtimi i venave me variçe pa kirurgji.

Si kohë zhvillohet gradualisht varices. Në
Venat e zgjeruara të fillojnë të flasin nyjet, lëkura bëhet cyanotic dhe të thatë.
Shurdhim konstante dhe plotësi në këmbë nuk i japin për të jetuar dhe punuar në mënyrë të sigurtë. Jo trajtuar venat me variçe - Pastaj më shpejt ose më vonë
marrin thrombophlebitis. Brenda zgjeruar, venat e dëmtuara, kundër stagnimit
Clots gjakut janë formuar që bllokon lumen.


Vjenë më shumë
tendosur ndezur, lëkura bëhet purplish-kaltërosh, atje
dhimbje të forta në këmbë, rrit temperaturën e trupit.

Varices ndodh me acarimin, dhe kusht venoz është
më të mjerueshme. Çrregullime të qarkullimit të gjakut shkakton lëkurën
gjymtyrë fillon të atrofi, ka plagë. Trajtimi i venave me variçe pa kirurgji bëhet problematike.

Si për të trajtuar venat me variçe
pa kirurgji ? Një
Trajtimet alternative për venat me variçe janë hirudotherapy - trajtim Leeches mjekësore. Rrodhe Mjekësi
ka kohë që janë përdorur për gjakderdhje klinik të Hirudotherapy ende të shkruar
Hipokrati dhe Avicena.

Hirudotherapy - A trajtim heqje gjakut. Shërim
Efekti Hirudotherapy përbëhet nga efektet refleks mbi biologjik
Pikat aktivë të trupit, heqja mekanike e gjakut të ndenjur dhe limfatik
lëngshme. Mbërthyer pasi u kafshuar nga një rrodhe sekreton në gjak e specifike të pacientit
substanca që parandalojnë rënien e tij, duke shkaktuar gjakderdhje, në këtë mënyrë
eliminuar bllokimet venoz dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut në indet. Presioni i gjakut në
venat zgjeruar zvogëlon ënjtje fillon të largohem, dhe ul ashpërsinë
një ndjenjë e plotësi në këmbë është i lënduar.

Së bashku me "pështymë" rrodhe në gjak që vjen biologjikisht
Substancat aktive që zvogëlojnë koagulimit të gjakut dhe parandalojnë formimin

stimuluese dhe shkatërrimi i clots gjakut. Veprimi i tyre është restauruar
pėrshkueshmėrisė e mureve të enëve të gjakut në zonën e prekur shumë
përmirëson qarkullimin dhe të ushqyerit e indeve, duke përfshirë lëngun e tepërt të prodhimit ul
inflamacion.

Hirudotherapy - një
trajtim
si akupunkturë. Besohet se Leeches bashkëngjitni veten ekskluzivisht
në pikat biologjikisht aktive që përdoren në mjekësi kineze dhe tibetian për
Acupressure dhe akupunkturë. Kështu, trupi merr reflektor
Impulset që ndikojnë në organet e ndryshme dhe sistemet që harmonizuar dhe
rivendosur të koordinuar punën e tyre, të kontribuojnë për të luftuar efektiv

sëmundje.

Kurs Hirudotherapy
me venat me variçe
- Një 6-7 seanca të trajtimit janë të rekomanduara për të përsëritur
2-3 herë në vit.
Trajtim ka qenë efekt të qëndrueshme kozmetike: në lëkurë
zona e prekur bëhet e "gjallë", i përkulshëm, përmirëson ngjyrën e saj,
ndalesa lëkurë. Spadayutsya i vogël kurora dhe anije të mëdha më parë i
rrjedh gjak përmes të lëkurës gërshetat shëmtuara shtrembëruar të bëhet më pak
i dukshëm.

Hirudotherapy në
venat me variçe
duhet të konsiderohet si një metodë e parandalimit dhe trajtimit. Por
ajo mund të përdoret vetëm në rrethana të veçanta. Leeches duhet të jetë
rritur në steril - ajo parandalon infeksionin dhe siguron

procedurat e sigurisë. Dhe sigurisht, vetëm në duart e aftë të një profesionist
rrodhe mund të punojnë mrekulli, girudoterapevt shumë të kualifikuar
siguron efektin e trajtimit.