Himn i gjëndër prostatës, apo si për të mbrojtur veten nga prostatitis


 • Zemra e njeriut të dytë
 • Si të mbroni veten nga prostatitis
 • Receta tradicionale në luftën kundër prostatitis

 • Zemra e njeriut të dytë

  Mjekët e quajti me të drejtë prostatës njeri i dytë zemër. Pra, kjo është, thotë gozhdë! Pas kësaj organ suprem mashkull ndikon riprodhim, e mban një humor të gëzuar, i bën sytë të shkëlqejë, shkruaj muzikë, të bëjë zbulime shkencore ... dhe aty numëroj! Pa prostatës pothuajse njeri i pamundur plotë të jetës! Ajo është dirigjent kryesor i trupit komplekse mashkullore.

  Për fat të keq, ky organ i burrave të prirur për sëmundje duke filluar nga vitet e pothuajse të adoleshencës.

  Më e zakonshme e tyre - prostatitis, dmth inflamacion të prostatës. Për shumë, fjala "i prostatës", tingëllon si një dënim me vdekje, por sëmundja nuk vdes, edhe pse nganjëherë ka shumë probleme. Simptomat e pakëndshme, shpesh ndodhin funksion të dëmtuar seksual, i cili është i rëndësishëm për njerëzit e të gjitha moshave.

  Mbi shkaqet dhe manifestimet e prostatitis shkruar mjaft shumë. Type në ndonjë motor kërkimi "prostatitis" dhe ju do të kërkohet një duzinë faqet e disa me arsye përshkruani problemin dhe me dinakëri tërheqës që të bëhet një klient i institucioneve të ndryshme mjekësore. Lexoni informacion nuk ka dëm, por nxitojnë për të bërë një klient nuk duhet gjithmonë.


  Mos u frikësoni paradhënie - ka mënyra të thjeshta të aftë për të ju mbrojtur nga të gjitha "charms" të prostatitis.


  Si të mbroni veten nga prostatitis

 • Ushtrimi rregullisht.
  Por shumë nuk e ngasin një biçikletë, si ajo rrit presionin mbi prostatës. Më i mirë - në këmbë më shumë. Kur puna i ulur është i nevojshëm çdo orë të ngrohtë deri.
 • Shmangni dridhura të përbashkët, mos rri në gurë të ftohtë, frenon. Mos shkoni në 02:00 trenit pamorozzyu, po të mos e detyruar rrethanë.
 • A nuk abuzojnë konstante veshur e trungjeve të shtrënguar dhe të shtrënguar not. Është më mirë për të bërë një zgjedhje në favor të Bodnya të saj një "frymëmarrje" frikacakë.

  Ajo është shumë më higjienike dhe nuk e pengon rrjedhën normale të gjakut në prostatë.
 • Fikni plotësisht nga cigaret tuaja të jetës dhe alkoolit. Pirja e duhanit negativisht ndikon në qarkullimin venoz, dhe alkool irriton kanalet dhe prostatës.
 • Shikojnë nga afër për lëvizjet e rregullta zorrë nuk provokojnë kapsllëk. Rritja e lëngjeve pije, dhe kafeinë (kafe, çaj i fortë) minimizohet. Në ditën është e këshillueshme që të konsumojnë 2-2,5 litra lëng.
 • Për të përmirësuar qarkullimi i gjakut në të prostatës mund të përdoren kundërta banja ulur. Tre minuta në ujë të nxehtë, pastaj të ftohtë minutë për 15 minuta në ditë.

  Dhe ju mund të ende e gabuar. Ulur në një banjë të ngrohtë, të vënë këmbët e parë në ujë të ftohtë, pastaj - në të nxehtë. Hold për tre minuta.
 • Mundohuni për të mbajtur një jetë të rregullt seksuale pa luhatje të tepërta në asnjë drejtim (e cila, nga mënyra, jo vetëm që ju shpëton prej prostatitis). Dhe, të dyja janë njëlloj të dëmshme për trupin si një e tërë, por veçanërisht ndikon në gjendjen e prostatës.
 • Përpiqen për të ulur nivelet e kolesterolit në gjak, duke ulur në një konsum minimal të yndyrave shtazore. Kjo nuk është një refuzim i plotë i mishit - vetëm preferojnë varietete të ulët-yndyrë.
 • Hani shumë gjelbërim. Pay majdanoz të veçantë vëmendje, rrikë, parsnips, selino.

  Numri i tyre duhet të jetë e pakufizuar.
 • Get mjaft e ngrënë qepë dhe hudhër në çdo formë. Përfitimet janë të konsiderueshme: përmirësimin e sistemit të qarkullimit të gjakut, të stimuluar qarkullimin e gjakut, efekt Antiparasitic. Përveç kësaj, qepë gjithashtu rrit potencë.
 • podnazhmem mbi produktet që përmbajnë zink. Kjo është kryesisht prodhimet e detit dhe kungull fara. Zink - mineral gjurmë për çelës prostatës. Çdo ditë hani të paktën 30 copa fara kungull.
 • Shkruani në dietën e arrave të ndryshme dhe fara, fruta të papërpunuara dhe perime, lëngje të freskëta (thupër, domate, kungull), bizele, fasule dhe oriz i palëmuar pllaka.

 • Receta tradicionale në luftën kundër prostatitis

 • Rrënjë majdanoz grimcuar më parë në një pluhur. Pastaj merr 4 tsp ky pluhur dhe derdh një gotë me ujë të vluar, vlim për 15 minuta, pastaj të ftohtë dhe tendosje. Merrni 1 tbsp 4-6 herë në ditë. Majdanoz heq inflamacion dhe normalizes funksionin seksual.
 • Në ditën e parë të hani 2-3 orë para se të shkojnë në shtrat pas darke qepë të tëra, ditë tjetër - 0,5 filxhan fara luledielli të para, dhe e treta - 0,5 gota arre kernelit. Po Alternate 3 muaj.
 • 2-3 tbsp para fara peeled kungull (sigurohuni që ata ishin në një guaskë të gjelbër) për të ngrënë çdo mëngjes dhe mbrëmje, mund të jetë përzier me 1 tbsp

  mjaltë. Për të përgatitur përzierje mjekësor të 0,5 kg peeled, fara në mish i grirë filmit të gjelbër, pastaj përzierje e tyre me 1 filxhan mjaltë të lëngshme. Shkarko topa madhësinë e një lajthi pak më shumë, të vënë në një kavanoz dhe dyqan në një vend të freskët. Në mëngjes në një stomak bosh 30 minuta para ushqimit të shpërndajë 1 topin. Dhe kështu, deri në fund. Zakonisht një trajtim është shkalla e mjaftueshme.
 • Dhe mos harroni rregullin e artë të shëndetit, sëmundje është më e lehtë për të parandaluar se sa për të kurë. Njeri i bukur, të kujdeset për veten! Shëndetin tuaj - dhurata më e mirë për gruan!