Puçrra fytyre


 • Mbi kalojë kohë
 • E shijshme, por e keqe
 • Kurë
 • Sex - rreth kokës

 • Mbi kalojë kohë

  Me këto fjalë, shumë prindër të qetësojë fëmijët e tyre të përfshihen në periudhën e
  pubertet dhe vuri në dukje se ndodhjen e dhunshme "lulëzuar"
  pimples në fytyrë. Por me moshën, problemi është zgjidhur aknet
  në mënyrë të pavarur vetëm në ato adoleshentët probleme të lëkurës e të cilëve të shkaktuara nga
  vetëm moshe çekuilibër hormonal.

  Për fat të keq, më shpesh
  është arsyeja qëndron jo vetëm në fushën e hormoneve. Sëmundje
  traktin gastrointestinal, ul imunitetin (kundër kronik
  traktin e sipërm respirator ose urogjenital), shkeljet

  në sistemin nervor për shkak të problemeve me shpinë (scoliosis
  osteochondrosis, etj), trashëgim i keq, përkeqësimi i përgjithshëm
  kushtet mjedisore, marimangat lëkurës - shkaku i puçrra fytyre
  mund të jetë ndonjë nga këto sëmundje.

  Një tjetër rast i rëndësishëm
  dukuri e puçrra fytyre është fakti se më
  adoleshentët moderne janë në një gjendje të vazhdueshme të stresit.
  Aktivitetet e mëdha mendore dhe fizike në shkollë; mungesa e komunikimit
  prindërit e kronike të zënë duke e bërë të holla; pamundësi
  trajtojnë problemet e tyre me moshën e tyre
  (Komunikimi, vetë-realizim dhe vetë-afirmimi, etj) - të gjitha ofertat


  efekt shkatërrues mbi gjendjen psikologjike të adoleshentëve dhe shpesh
  të bëhet një shkak i akneve. Shfaqja e saj është edhe më e
  rrit gjendjen tashmë depresion mendor - një problem
  në rritje si një mbledhje dhe shpesh e komplikuar nga ngurrimi i prindërve
  i kushtoj vëmendje për të.

  E shijshme, por e keqe

  Pretendimi se ushqime të ëmbël dhe yndyrshëm janë shkaku i
  sëmundje të lëkurës puçrra fytyre nuk është plotësisht e saktë. Shumë njerëz hanë
  kuti e çokollata dhe crisps pako, por ajo nuk vuan
  nga aknet. Sigurisht, ju duhet të shmangin konsumin e yndyrë të tepërt
  dhe ëmbëlsirat, por ka të ngjarë jo për ushqim, por ndihmon tretjen e ushqimit

  sistem. Trupi mund të përballen me më të "junk" ushqim të. Por
  nëse një person është duke vuajtur nga sëmundjet e traktit gastrointestinal
  (Dysbiosis, mosfunksionim i pankreasit, etj) dhe jo
  në përputhje me dietë të propozuar, dietë të sëmurë Can
  provokojnë një skuqje të lëkurës.

  Kurë

  Shumë njerëz besojnë se puçrra fytyre nuk mund të shërohet, dhe në këtë mënyrë nuk ka
  kuptim për të shpenzuar kohë dhe para për procedurat e lirë në klinikat dhe
  Salons bukuri. Domosdo duhet të trajtohen. Vullneti më shpejt
  trajtim është filluar, më i shpejtë, efikas dhe më e lirë do të jetë.


  Nëse trajtimi është filluar në fazën e hershme të sëmundjes mund të jetë plotësisht
  shmangur dëme serioze në lëkurë. Nëse sëmundja është filluar, pastaj nga
  la pas inflamacion plagët e shumta mund të shpëtoj
  vetëm pas operacionit.

  Aspekti estetik i problemit është shumë e rëndësishme. Problemi i akneve
  për shkak të kushteve të pafavorshme mjedisore dhe sasive të mëdha të stresit
  pushuar të jetë një fatkeqësi. Sëmundja gjithashtu prek njerëzit
  moshës 20 deri në 40 vjet. Në Evropë, njerëzit nuk janë probleme kyçe
  Lëkura është perceptuar si edhe palarë apo shkopin më të gjatë.
  Unë uroj që në vendin tonë njerëzit nuk e trajtojnë atë

  sëmundje si një e keqe e pashmangshme.

  Acne - sëmundje polietimolohicheskoe (të shkaktuara nga sa
  zakonisht arsye të disa), është e vështirë për të trajtuar, por ajo
  tregon mund të minimizohet (koston e procedurës - 250-500 rubla.
  Kohëzgjatja - 2-10 ditë) dhe më pas në të rregullt
  Vizitat cosmetologist ruajtur efektin.

  "Spastrim i mirë i vjetër - e vetmja mënyrë efektive për të luftuar puçrra fytyre." Kjo deklaratë është e pasaktë.

  Kjo procedurë, pasi që ajo përjetoi pacientë
  disa ditë janë të frikësuar për të dalë në rrugë, zhytur në të kaluarën. Modern
  spastrim i butë lë pas asnjë gjurmë, dhe mund në të njëjtën

  ditë pa turp të vogël për të shkuar në ndonjë vend të mbushur me njerëz.

  Por spastrim - vetëm komponent integral i kompleksit mjekësore. Trajtoj
  duhet jo manifestimet e sëmundjes dhe shkaku i saj rrënjë. Për ta bërë këtë,
  kryer një studim i posaçëm, rezultatet e të cilave
  trajtim i jashtëm dhe i brendshëm i emëruar, dhe sigurisht shtëpi
  trajtimet për lëkurën. Procesi i trajtimit afatgjatë (6 -12
  muaj) dhe i shtrenjtë. Kostoja varet nga faza e sëmundjes dhe përzgjedhjes
  droga (nga 5000 fshij.).

  Si trajtimet e caktuara komplekse gëlltitje
  elementët gjurmë, antibiotikët, retinoids. Së jashtmi aplikuar të njëjtën gjë

  antibiotikët dhe retinoids, gri dhe zink përmban dhe droga të tjera.
  Për më tepër, trajtimi me ozonin praktikuar, Mezoterapia, peels kimike, e elektrike, reduktimin ëmbëlsi e lëkurës, etj


  Sex - rreth kokës


  Sipas ekspertëve, profesionistë, të zakonshme në të rinj
  mendova se puçrra fytyre - një shenjë e pubertetit dhe
  Ju mund të shpëtoj prej tyre menjëherë filluan të pasur marrëdhënie seksuale,
  antishkencor dhe imorale. Me seksit natyrisht ju mund të hiqni tensionin e akumuluar. Por duke pasur parasysh
  Situata aktuale e pafavorshme në seksualisht të transmetueshme
  sëmundje është shumë më e sigurt për të çarë e xhaketës hormonet në një drejtim tjetër

  (Sport, Music, Dance
  dhe shumë më tepër). Dhe kjo, sigurisht, më parë duhet të jetë
  shqetësim për prindërit. Vëmendje e përditshme për kujdesin e pacientit për fëmijën,
  Shprehja e interesit në problemet e tij të moshës - vetëm i vërtetë
  rruga për formimin e personit të shëndetshëm mendërisht dhe fizikisht.