Dërgo pranverën e hershme se si të përgatisinShko me pushime në fillim të pranverës - kjo është e drejtë! Në këtë, ka të paktën tre arsye:

 • Pushim pranvere më pak e shtrenjtë se vitin e ri apo verës;
 • në sezonin off, në pjesën më të madhe të vendit moti nuk është e këndshme,
 • pas trupi dimrit gjithmonë dëshiron të "shkundur" dhe një ndryshim i peizazh - mënyra më e mirë për të bërë atë.
 • Më popullore pushime në fillim të pranverës - një vendpushim skish dhe klimat e ngrohta, duke ofruar një pushim plazh. Në mënyrë që të lënë asnjë vështirësi errësuar të ftohtë ose të tjera shëndetësore, ju duhet të përgatiten për atë që më parë.

  Para së gjithash, ne duhet të mbledhë kit, cili do të jetë i dobishëm kur ju jeni në një vend tjetër.

  Është e rëndësishme të mbani mend se rregullat e shitjen e drogës në vende të ndryshme janë shumë të ndryshme. Për shembull, në Europë apo Shtetet e Bashkuara nuk mund të blej antibiotikë pa recetë, dhe diku në vende ekzotike në përgjithësi nuk mund të gjeni medikamente të zakonshme. Pra, mos të jetë i pafuqishëm në një situatë kritike, ju duhet të sjellë:

 • antihistamines (për të eliminuar reaksione alergjike);
 • droga-chelators (me helmim nga ushqimi, për të eliminuar reaksione alergjike);
 • analgjezik dhe antispasmodic droga;
 • antibiotikët (më mirë, natyrisht, nuk e marrin atë pa këshillën e mjekut, por nganjëherë ka një nevojë urgjente);

 • Enzimat (ushqim lokal mund të shkaktojë probleme të tretjes);
 • patch;
 • zbardhues (zgjidhje e CHLORHEXIDINE, jodit);
 • sunscreen, Panthenol (dhe ski vendpushime, dhe, për më tepër, plazh është e nevojshme për të mbrojtur lëkurën nga rrezet UV).
 • Përveç kësaj, trupi ka nevojë për më shumë përgatitje afatgjatë për pushime pranverë. Nëse zgjedhja është bërë për plazh dhe në det ose në favor të skijimit, është e nevojshme të mendoni për forcimin e sistemit imunitar, si dridhura të jetë e mundur për të detit dhe maleve. Ajo duhet të mbahet mend se pranverën e hershme - sezonin e ftohjet dhe sëmundjet virale.

  Për të ruajtur shëndetin gjatë kësaj kohe të vështirë, ajo është e mirë për të marrë vitamina dhe minerale alfabetit komplekse ® Në sezonet e ftohtë.

  Së pari, ABC ® Në sezonet e ftohtë projektuar posaçërisht për pranim në shumicën e "prostudoopasnye" periudha dhe mund të përdoret si pjesë e një parandalimit të plotë të ftohjet. Përbërja e alfabetit ® Në stinët e ftohta është kompleks më i fuqishëm antioxidant (qelibar dhe lipoic acid, selen, zink, vitamina, antioksidantë) që në mënyrë efektive stimulon sistemin imunitar dhe të lejojë trupit për të rezistuar ftohjet dhe gripit.

  Së dyti, në alfabetin ® Në stinët e ftohta parasysh rekomandimet e shkencëtarëve nga ushqyesve të veçanta dhe të përbashkëta të pritjes.


  Është vërtetuar se ushqyesve mund të ndikojnë njëri-tjetrin, duke shkaktuar ulur asimilimin e tyre (dhe kështu efektivitetin e vitaminës profilaksisë), dhe shpesh ka një reaksion alergjik.

  ABC kompleks ® Në sezonet e ftohtë ky problem është zgjidhur, doza ditore e ushqyesve është i ndarë në tri tableta, çdo tabletë "të mbledhura" vetëm vitamina pajtueshme dhe plotësuese dhe mineraleve. Prandaj, kur të marrë alfabetin ® Në sezonet e ftohtë trupi merr të gjitha materialet e nevojshme, me rrezikun e reaksioneve alergjike minimale

  ABC ® Në stinët e ftohta të dobishme për parandalimin e ftohjet dhe për të mbështetur trupin gjatë shërimit.

  Pra, nëse ju doni të largoheni ishte "njëqind", forcimin e imunitetit në sezonet e ftohtë!