Pushoni stomakun tuaj


 • Kurë dhe nuk ka dëm
 • Shkaqet kryesore të probleme me stomak dhe gënjeshtër e tretjes në mënyrën tonë të jetës. Busy mëngjes orar vsuhom'yatku, drekë në arrati, stresi - e gjithë kjo çon në mënyrë të qëndrueshme të stomakut probleme.

  One arsye për shqetësimit në traktin gastrointestinal është sindromi i irritimit të zorrëve (IBS). Sindromi Nervoz zorrë mund të ndodhë për arsye të ndryshme, dhe këto përfshijnë predispozicion gjenetik dhe stresin dhe trazirat në funksion motorike. Dhe në qoftë se në fillim ne anullojë këtë në çrregullim të rastit ("ate ndoshta diçka të gabuar ..."), me kalimin e kohës barkun e pacientit me këmbëngulje vetë e bën të ndihet.

  Përveç kësaj, disa ekspertë referohen faktorët e rrezikut të hahet çokollatë, fasule, qumësht, kafe, alkool, overeating apo i rregullt në ndryshim dietë të zakonshme gjatë udhëtimit ose udhëtimit.

  IBS shpesh manifestohet si bloating, dhimbje barku, diarre ose kapsllëk.

  IBS - një diagnozë të përjashtimit për të instaluar atë, e bëjnë të sigurt se sëmundje të tjera gastrointestinale me manifestime të ngjashme atje. Dallimi kryesor në mes sindromi i zorrëve nervoz nga sëmundje të tjera të traktit gastrointestinal që shkakton nuk janë bakteret apo lezione organike e stomakut dhe zorrët, dhe varg të lartpërmendur faktorësh, kështu që diagnoza e saj të vështirë.


  Trajtimi i zorrë Sindromi nervoz zakonisht simptomatike dhe drejtohen për heqjen e shqetësimit. Shumica e mjekëve përshkruajnë një sërë ilaçeve - antispasmodic, mjetet anti, ilaqet kundër depresionit, laxatives.

  Well provuar produktet medicinale bimore. Ilaçe bimor janë të butë, ndërsa nuk japin me efikasitetin sintetike. Përveç që ka në bazë natyror me efekte anësore minimale.

  Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, rreth 80% e njerëzve preferojnë trajtim bimor mjekësi. Kjo nuk është rastësi.

  Në mjekësinë moderne, ilaçe bimor luajnë një rol të rëndësishëm.


  Kurë dhe nuk ka dëm

  Të gjitha kërkesat e trajtimit modern të përgatitjes bimor IBS takohet veprime komplekse "Iberogast." Ky medikament i zhvilluar në Gjermani në 1961 dhe ka krijuar me sukses veten në trajtimin e çrregullimeve funksionale të traktit gastrointestinal, të cilat tregojnë një ndjenjë e trishtim dhe plotësi, spazma e stomakut apo zorrëve, urth, belching, të përzier, të vjella, nxjerrje gazi, kapsllëk, diarre.

  Struktura e "Iberogast" përfshin ekstrakte të bimëve 9: iberiyky i hidhur, rrënjë angelica, lule kamomil, fruta, qimnon, qumështi carangth fruta, lë balsam limoni, gjethe karamele mente, herbs celandine dhe rrënjë jamball.

  Ky kombinim ofron një ndikim të plotë mbi të gjitha shkaqet e mundshme të çrregullimeve gastrointestinale. Është gjithashtu e rëndësishme që aktet e drogës selektive dhe shpejt absorbohet.

  Po, iberiyka Hill ndihmon normalizimin e muskujve ton traktit digjestiv. Rrënjë Angelica përmirëson tretjen dhe rrit oreksin. Lulet e kamomil dhe jamball rrënjë të kenë efekte anti-inflamatore.
  Ekstrakt i trumzë, gjemb gomari dhe celandine reduktuar vanitet, të përmirësuar zorrë. Nenexhik dhe balsam limon të ketë një efekt qetësues.

  "Iberogast" plotëson terapi moderne komplekse. Drogës ka anti-inflamator dhe veprimet vitrohonnoyu normalizes vetitë mbrojtëse të mukozën e traktit gastrointestinal, heq spazma e stomakut dhe zorrët.

  "Iberogast" përdoret efektive jo vetëm në trajtimin e sindromes se zorres se irritueshme por gjithashtu ne mostretje funksionale.