Rest drejtuar në urolog zapyshysya

Shëndeti burra pas pushimeve: urolog do të ju them të vërtetën

Shkuarja në një pushim të merituar, të pakët janë burrat mendojnë për pasojat e seksit të rastësishëm. Por mungesa e mbrojtur edhe gjatë seksit oral - është një rast për të reflektuar mbi vizitën në urolog, pasi që shumë prej sëmundjeve ngjitëse seksuale janë transmetuar në këtë mënyrë. Rreziku qëndron në faktin se me përjashtim të gonorresë më i sëmundjes nuk ka manifestuar veten, ndërsa periudha e inkubacionit. Më të fshehtë "mashkullore" sëmundje të tilla si prostatitis, klamidia, ureaplasmosis shpesh zhvillojnë praktikisht asimptomatike.

Për fat të keq, ajo nuk ishte e njohur për secilin prej djemve. Kjo do të thotë se efektet e problemeve të pazgjidhura në kohë urologjike do të dinë për pak më vonë, me mënyrën më të pakëndshme: si cystitis, pielonefrit, infertilitetit mashkullor, dhe më të keq gjë që fillon impotenca.

Simptomat Shqetëson në këtë rast rritur në mënyrë eksponenciale, dhe në qoftë se njerëzit ende nuk kishte asnjë ide se çfarë ndodhin ndryshime në trup, ajo së shpejti do të kthehet një sy qorr ndaj shenjave të sëmundje është e pamundur. Dhimbje gjatë marrëdhënieve, duke reduktuar ndjeshëm mbledhje potencë përkeqësim, shkarkesë nga penisi, siklet gjatë urinimit (kruarje, djegie), përsëritura dhimbje në ijë dhe të ulët mbrapa, përmirësimin e lodhje të përgjithshme - e gjithë kjo vetëm nuk tregon zbuluar në kohë të infeksionit latent por gjithashtu i jep pasigurinë në aftësitë e tyre.


Të gjitha simptomat e mësipërme ndodhin në një kohë kur njerëzit presin atë aspak. Por edhe një sëmundje e lehtë duke kaluar në fillimin e sëmundjes u tregua i vëmendshëm dhe të fillojë një vizitë në një mjeku-urolog. Ajo Vetëm të vizituar një specialist si një masë parandaluese për të shmangur komplikime të rënda: mosfunksionim ngrerë, derdhje e parakohshme, uretritin sëmundje të prostatës, polyps dhe lezione në penis.

Highly urolog kualifikuar nuk mund vetëm të kuruar sëmundje ka manifestuar, por për të parandaluar zhvillimin e tyre.
"Respekti shëndetin tuaj dhe parandalues ​​urolog provimit pas kthimit nga pushimet - një premtim se aftësia e njeriut në sferën seksuale do të vazhdojë për të kënaqur të vetin, si dhe partner" - thotë një klinikë kryesor specialist Evromedprestizh Zvarych Svetlana L., dermatolog, urolog .

Për meshkujt praktike në qendrat shëndetësore "Evromedprestizh" zhvilluar programe të veçanta të tilla të favorshme "pislyavidpusknym" sondazhe me çmime konkuruese: (. Widgets kosto zbritje do 3500rub) program bazë "Cheers", duke përfshirë konsultime urolog dhe analizave themelore. Dhe të avancuara program "Cheers Standart» dhe «Cheers Premium», duke përfshirë përveç testeve themelore - ultrazërit (prostatës dhe fshikëz, veshkat, scrotum), diagnostifikimi ADN dhe provë inovative Ely që mund të zbulojë sëmundje në fazën më të hershme 3 dhe të konsultohet ndonjë klinikë specialistë si një dhuratë.

Ruaj nga programet e blerjes do të 15-18%.

Vetëm në qershor * konsultoheni me një urolog në Evromedprestizh të qendrave mjekësore '"
Aktet 50% zbritje.

Ju lutem kontrolloni shëndetin e burrave të tu tani!
* Në klinikat në st.m.Shabolovskaya Pushkin dhe 7-30 qershor 2011.

Gratë parandaluese gjinekologjike janë të këshilluar që të marrë çdo disa muaj. Kush thotë se njerëzit duhet të shkojnë në urolog më pak? Ekzaminimet parandaluese urolog pas një pushimi të suksesshëm - një garanci e një jete të gjatë dhe të suksesshme të seksit për çdo njeri!

Emërimet me urolog mund të telefononi qendra mjekësore "Evromedprestizh."

Kontaktet

St.m.Shabolovskaya Rruga. Don, 28 +7 (495) 225-52-05

St.m.Pushkinskaya Rruga. Dmytrivka i vogël, d. 16 Bldg. 10 +7 (495) 699-21-22