Nga hangover ruani pres dhe vezëNdonjëherë pushimet që ndodhin pa përdorimin e pijeve vështirë. Në Prag të Vitit të Ri duhet të jetë ngritur një gotë shampanjë për lumturi në vitin e ardhshëm gjatë pushimeve miqtë e pashmangshme që vizitojnë dhe të afërmit, dhe të cilat tryezë të ftuarit të bëjë pa alkool. Paguajnë për argëtim kalonte koha të ketë një gjellë e mbetur - gjendje e dhimbshme të trupit, duke u paraqitur menjëherë pas marrë doza të mëdha të alkoolit. Dhe kjo është për shkak të efekteve toksike të alkoolit dhe të produkteve të saj metabolike.

Shumë mjekë në mëngjes pas festimit të këshillojë parë vakt katrore për të lehtësuar në stomak për të hequr qafe pasojat e pijshëm.

Por shumica e rusët "Hangover" ushqime mund të quhet vetëm turshi lakër dhe kos. Nutritionists amerikanë kanë zgjeruar në masë të madhe listën e produkteve që ajo është e dëshirueshme që të përdorin gjatë dhe pas festës.

Fasule të pjekura salcë me salcë e ëmbël dhe kosi, dolli dhe një gotë lëng molle për të ndihmuar në parandalimin e një rënie të niveleve të sheqerit në gjak dhe japin trupit me vitaminë A. qengji pres me patate, kos me probiotics dhe një gotë ujë do t'ju ofrojë me energji dhe të ndihmojnë zorrët. Sandwiches me salmon i tymosur dhe krem ​​djathi, supë thjerrëz perime, banane, mjaltë, lëng portokalli dhe ekuilibër domate nivelit të kalciumit në trup, të stimuluar sistemin imunitar dhe të sigurojë yndyrë trupit.


Por mëngjes në mënyrë të barabartë të dobishme dhe tradicionale për rusët - vezë të fërguara me bukë thekre dhe një gotë qumësht ose kos. Vezë në kombinim me bukë dhe kos të sigurojë një ekuilibër të mirë e carbs dhe proteina të ngadaltë dhe të japë një ndjenjë të ngopjes, i cili përballuar me një gjellë e mbetur.