Përjashton klamidia


 • Simptomat Intrigue
 • Pa vetë!
 • Mbrojtjes kopër!

 • Sipas statistikave, viktimat kryesore të infeksionit seksuale janë të rinj
  njerëzit e moshës 20-30 vjet. Infeksioni prek gratë pesë herë më shpesh
  se meshkujt. Dhe më e keqja - Klamidia është jashtëzakonisht e vështirë dhe
  të diagnostikuar dhe trajtuar. A do të thotë kjo se ilaçi është e pafuqishme? Tonë
  burim - Shef i Departamentit, gjinekolog kategori më të lartë,
  dermatolog Olga Savelyev - nuk mendon kështu.

  - Këtu është një rast tipik, një grua u kthye tek unë me ankesat e dhimbje
  në bark. Pacienti u gjet inflamacion. Në
  Gruaja shtesë pyetje kuptova se ai e ka të gjatë

  fshehur nga gruaja e marrëdhënieve të tij kalimtare. Laboratori analizat e lejuar
  vendosur tradhtinë dinak: mjeshtre random dhënë klamidia
  njeri, dhe ai - gruaja e tij. Kohët e fundit termi "tre Ps" (seksualisht
  duke fituar) ishte një shenjë e sëmundjes për këtë çift.


  Simptomat Intrigue

  Gateway të infeksionit zakonisht është sistemi urogjenital. Dikur
  trupi, klamidia mund të qëndrojnë në konjuktivën e syve, uretrës, qafën e mitrës
  Mukoza i mitrës i nasopharynx dhe rektumit. Mark pushtim i
  mikroorganizmave është i vështirë, simptomat shpesh janë shumë të dobëta. Qartë
  të përcaktuar natyrën e shqetësimit, një siklet


  shumica e pacientëve nuk mund të. Vetëm një burri shumë të vëmendshëm të paguar
  Vëmendje në mëngjes urinimi në shkarkimin pamjaftueshëm bardha,
  pa theksuar purulent karakter, kruajtje dhe
  dhimbje në ijë, në scrotum. Në gratë, a kështu
  i quajtur endocervicitis ju me ndarjet mukoze dhe djegies, dhimbje
  abdomen, mosfunksionim menstrual.

  Dhe, për fat të keq, shpesh mjeku ndiqet gjithmonë nga sëmundja. Kjo nuk është për t'u habitur:
  para së gjithash infertilitetit. Infeksion të çon në shtatzëni
  ofrimit parakohe, sëmundje inflamatore e pelvikut, patogjen
  transmetohet në foshnjat. Nuk ka as edhe një gjë të tillë si klamidia
  Familja kur të gjithë të afërmit e ngushtë, duke përfshirë vajzat e reja dhe

  djem të cilët nuk kanë pasur marrëdhënie seksuale, janë bartës të dëmshëm
  mikroorganizmave.

  Fëmijët e lindur nga një nënë që vuajti nga klamidia, i lartë
  Gjasat e pneumoni apo sy të rënda infeksionet në e parë
  Disa muaj të jetës, dhe në dëmin e ardhshëm ndoshta të pakthyeshme
  mushkërive ose joints.

  Prezenca e vazhdueshme e një lloj të parazitëve brendaqelizore
  të tilla si pneumonia klamidia, aq i mbushur me disavantazh
  rezultojë si astma. Ndikimi i baktereve në zhvillimin e ishemi,
  atherosclerosis. Ndodh që klamidia shkakton cystitis dhe pyelonephritis.

  Ndonjëherë, sidomos në meshkuj të ndodhin në të njëjtën kohë ose sekuenciale

  humbjen organeve urogenitale, nyjeve dhe sytë, duke rezultuar
  kryesisht për aftësinë e kufizuar.
  Burrat në veçanti në procesin e
  përfshirë uretrës, prostatës dhe pastaj më vonë zhvillon
  prostatitis.

  Sepse klamidia "në heshtje" pa shqetësuese kohën e zotit të tyre,
  jetoj në trup për një kohë të gjatë dhe pacientët janë në dijeni të fshehtë
  infeksion. Kur do të ketë disa probleme, të shkojnë për të ekspertëve -
  okulist, rheumatologist, dhe vetëm pas disa kohë për të ardhur
  Sëmundjet veneriane. Në gratë, klamidia është zbulim kryesisht rastësishme
  gjatë ekzaminimit para shtatzënisë ose gjatë saj.

  Për fat të keq, pavarësisht numrit të madh të metodave diagnostikuese, të vetme,

  i përkryer nuk është krijuar. Përdoret kryesisht Analiza
  Gjaku dhe modern - studim gjenetik molekular. Vetëm
  nga 1993 laboratorëve ruse ishin të pajisur me special
  mikroskopëve, të cilat bënë të mundur zbulimin e saktë të tilla
  bakteret vogla.


  Pa vetë!

  Sëmundje ende plotësisht i shërueshëm. Zakonisht luftuar me klamidia
  kompleks - me antibiotikët, imunomodulatoreve,
  Fizioterapia. Kjo është për shkak të veçantive të jetesës organizëm. Kohë
  Rritja dhe zhvillimi i Chlamydia vogël - 48-72 orë. Megjithatë identifikojnë dhe
  të ndikojë në parazit mundet vetëm gjatë përhapjes së saj.


  kur klamidia, duke lëvizur me rrjedhën e gjakut, infektimin afër
  Qelizat gjejnë dhe vrasin agresor është pothuajse e pamundur. Si
  viruset, klamidia i ndjeshëm në këtë pikë, "shurdhër", madje më
  ilaçe të fuqishme.

  Mjekët në gjueti për "mikrodichyu" të udhëhequr nga faza e "ftohtë" të zhvillimit
  Bakteret që përdorin antibiotikët që janë në gjendje të depërtojnë në të prekur
  qelizat dhe atje për të bllokuar infeksionin. Këto prona janë
  tetraciklina, macrolides dhe quinolones.

  Në klamidia pakomplikuar zakonisht të përshkruara doxycycline për 10
  ditë. Me macrolides vetëm i drogës për të ju ndihmojë
  llogarisin në marrjen e shpëtoj të infeksionit Chlamydia pas një viti

  trajtim është azithromycin (Sumamed). Më pak efektive është konsideruar
  erythromycin, por avantazh i saj - gjysmë shekulli e praktikave të provuara
  Siguria në trajtimin e grave shtatzëna.

  Duke pasur parasysh tendenca e rusëve ndaj vetvetes, unë dua të paralajmëroj kundër
  përdorim i antibiotikëve pa mbikëqyrje mjekësore. Në këtë infeksion mënyrë
  i drejtuar nga brenda, dhe më pas të bëjë asgjë me atë tashmë është
  shumë e vështirë. Taktika për të luftuar sëmundje mjek zgjedh, dhe secili
  një herë se është i vendosur në mënyrë individuale, duke marrë në konsideratë faktorë të ndryshëm.

  Nga rruga, gjatë trajtimit dhe brenda një jave të pacientëve terapi
  duhet të abstenojnë nga seksi për të shmangur duke u bërë

  shpërndarësit e klamidia. Vetëm pas testet e kontrollit
  kuruar pacientët dhe partnerët e tyre seksual ekzaminimi mjeku mund
  jap "i mirë" për të "mbrojtur" seks për të shmangur përsëritjen e klamidia.


  Mbrojtjes kopër!

  Që infeksion Klamidia është zakonisht dobësimi
  Imuniteti, forcuar mbrojtjet e trupit - një nga detyrat më të rëndësishme
  trajtim. Pas të gjitha bakteret e dëmshme të ketë një ndikim negativ në
  sistemit imun. Natyrisht, mjeku përdor në trajtimin
  immunomodulators demtimet uro-gjenitale Klamidia tilla si polyoxidonium,
  timalin takt, derinat.

  Ndihmë e madhe në rindërtimin e disa funksioneve të dëmtuara

  Trupi sigurojë adaptogens bimore. Echinacea, xhensen,
  Leuzea, lemongrass, boronicë, limon, vaj buckthorn det - të gjitha këto natyror
  Droga përkryer stimuluar forcimin "lidhje të dobëta".

  Për normalizim të traktit gastrointestinal dhe playback
  shkatërruar nga antibiotikët flora e zorrëve është laktik shumë i dobishëm
  produkte (yndyror, i kripur, i tymosur, që ra fjala, në përgjithësi përjashtuar)
  Bimor biliare.


  Këtu është një çaj shembull bile:
  lugë gjelle e përzierje barishte celandine, lule kamomil
  farmaci, trigjethësh lë watches (të gjithë të barabartë) për të bërë një gotë
  ujë të vluar, të lënë, përfundoi, 1 orë, pini një gotë të tretë dy herë në ditë

  një orë pasi të hahet. Ju mund të përgatisë një infuzion të ngjashme të grumbullimit
  Mund celandine, thoroughwax artë, lë karamele mente. Pini një
  "Tea" duhet të jetë një gotë në mëngjes dhe në mbrëmje për gjysmë ore para ngrënies.
  Po aq efektive në njerëz të konsideruar "të përballet me qymyr" për parazitëve lëngje
  me boronica të kuqe, të egra dhe kulturave të lëkurës të errët rrush, Kastrati,
  Saxatilis Rubus, raspberries, panxhar kuqe, blueberries, currants zi.

  Unë duhet të shtoj
  është e nevojshme procedura të tilla si vajosje dush dhe qelizave
  droga plagë. Gratë do të jetë e nevojshme
  ujitjes zonë gjenital kamomil inflamator ekstrakt,
  kumak, i urtë dhe bimëve të tjera.

  Healers rekomandoj douching ose
  përdorni tampona me ekstrakt hudhër si
  protivoparaziticheskoho do të thotë. Për të përgatitur terrenin
  5-6 karafil të hudhër mbajtur gjatë natës në një gotë me ujë të ftohtë.