Ankth Pranvera si të luftohen kjo"... Brooks babbling, rooks qaj,
Dhe akulli shkrihet, dhe zemra shkrihet.
Dhe edhe trung në ditën prill
Birch përsëri të ëndërruar "


M. Volpin

Nuk është një pranverë, çdo gjë vjen në jetë dhe e mbushur me jetë, dhe secili prej nesh është e huaj për ndjekjen e rinovimit të pranverës. Edhe pa e kuptuar, ne ndjehemi gjendjen e zgjimit, dhe butësi të pabesueshme të etja. Duket, u kthye në mal, si çdo gjë ndryshoi përreth, ju vetëm të kujdesit

Pranvera - një periudhë shumë e vështirë për njeriun modern, të ngarkuar me punë dhe shqetësimet e përditshme. Stresi shtrihet në "çdo qoshe" drerësh në vendin e punës, në fytyrën e shefit të rreptë dhe të vartësve joserioze, shtëpi - në fytyrën e pasardhësit të dashur, i cili shpenzon ditët e tij duke luajtur vazhdimisht lojëra kompjuterike, njeriu që ka qenë tre muaj premton për të riparuar të bllokoj korruptuar derën ose gruaja që kërkon një makinë të re larëse.

Pak probleme në jetë!? Dhe pastaj nuk ka shi dhe borë me shi, pastaj borë dhe akull, mangësitë ftohtë dhe vitaminë. U zgjua artritit vjetëruar, ulcerat përkeqësuar, hedhje presion, dhe zemra filloi të luaj. Pushime larg, dhe forca dhe dëshira për punë janë të gjatë. Çfarë ka këtë update se pranvera do të ishte gjallë!

Përgjigje Stresi, në fakt, ne të përshtaten me kushtet e reja të mjedisit, së bashku me ndryshimet pozitive në trup duke shkaktuar efekte "të keq", i quajtur trishtim. Sipas OBSH-së, sëmundje 45% e zhvillon si sindromi fatkeqësi.

Gjatë kohës së stresit, ne bëhemi nervoz, të padurueshëm për të metat e të tjerëve, shpesh zryvayemosya, i vrazhdë, duke qarë.


Ne kanë filluar të fyejnë zërat e fëmijëve pa zë, zhurmë dhe madje edhe zogjtë kënduar. Dyqan i të gjitha - më mirë të mohoj, parti e zhurmshme - më mirë të humbasë. Sepse ka një hutim psikologjik nesobrannosty, harresa, ul performancën, ka probleme në punë. Ne ëndërr për të marrë në shtrat me epsh duke imagjinuar se si përqafimit bien preferuar jastëk në krahët e Morpheus. Por nuk ishte! Mendimet e ngulët nuk i japin fle një kohë të gjatë, dhe nëse ajo dështon, ne zgjohemi nga një shushurimë e papritur, shpëtim apo ëndrra të këqija. Rezultati Morning - dobësi, dhimbje koke, humor i keq dhe frikë pas një nate pa gjumë.

Ne nuk mund të rri duarkryq dhe të rivendosur pasuritë e problemeve të përditshme, ata bëjnë presion mbi sistemin tonë nervor, duke shkaktuar atë për të kaosit. Përveç humbjes së kujtesës dhe një ndjenjë e vazhdueshme e presionit në tempujt ka urth, belching, shurdhim në stomak, kapsllëk. Ndërprerje më shqetësuese në palpitations zemrës, dhe funksioni seksual shpesh të shqetësuar. Kjo na zhyt në një depresion të thellë dhe nuk e jetojnë plotësisht.

Pse nuk kemi lejuar të stresit të mbajë çrregullim në trupin tonë? Pse ne duhet të presim për ditën kur jeta do të vijë vetëm bojë të zezë dhe të mos bëni asgjë në fillim të çrregullimit?

Shumë kohë më parë, në shekullin XI, kur ekzistojnë edhe stresi, edhe pse kishte arsye tjetër themelor, njerëzit e dinë që të ndihmojnë trupin tuaj duke përdorur Sihl mjekësore siguruar një efekt qetësues.


Edhe atëherë vënë re se relaksimi i trupit dhe shpirtit mund të arrihet duke përdorur infusions dhe decoctions e bimëve dhe balsam limon si ajo. Për fat të mirë, një nga recetave të lashtë të ardhur deri ne ditet tona i paprekur.

Maria Clementine Martin , Rendit Karmelitën rishtar manastir në Bruksel, ka gjetur një mënyrë të veçantë të stresit. Studimi recetave ilaç mbledhura gjatë 100 viteve të manastirit, murgeshë ka akumuluar trajtim përvojë të konsiderueshme që lejohet të saj në 1826 për të krijuar një prodhim të vogël të distilatet Këln Bimët medicinale. Dhe tani, në sajë të punës së të tjerëve indiferentë ndaj vuajtjeve të grave, ne eliksir "Klosterfrau MELISANA ®» - drogë të pastër që mund të sjellë pranverën në stres shpirtit tonë goditet.

"Klosterfrau MELISANA" kompani e mbajtur gjermane "Maria Clementine Martin KLOSTERFRAU" të gjithë në të njëjtën recetë të vjetër manastir, por me përdorimin e ri të teknologjisë së lartë, droga përmban vajra esenciale e 13 bimëve mjekësore (një nga të cilat Melissa) të marra nga distilim me avull unik. Materiale të papërpunuara Farmaceutike rritur në plantacione të mirë në botë, dhe natyrore efekt terapeutik i bimëve jo vetëm ruhen, por edhe zmadhuar për shkak të teknologjisë unike e nxjerrjes së barnave nga bimët.

Drogës "Klosterfrau MELISANA ®» ka efekt qetësues dhe zbutës , si rezultat i harmonizimit të sistemit nervor autonom - qendra e rregullimit të trupit tonë.

Duke vepruar në sistemin nervor, ajo redukton nervozizëm, ankth, rrit efikasitetin. Por më e rëndësishmja, "Klosterfrau MELISANA ®» është një perime unik ilaç për pagjumësi , stresi i detyruar. Trupi është në gjendje të relaksoheni plotësisht dhe çlodh pas një ditë të zënë. "Klosterfrau MELISANA ®» krejtësisht shkatërron bazën e stresit - lodhje kronike akumuluar, prandaj, rrit rezistencën ndaj stresit mendor .

Për mbi 180 vjet të drogës "Klosterfrau MELISANA ®» është më popullor mjetet juridike gjermane bimor për stresi dhe pagjumësia. Tani, në sajë të kësaj droge, dhe ne jemi në gjendje për të përmbushur pranverë në një humor të qetë.

Elixir MELISANA lirisht pa recetë shiten në barnatore dhe është në dispozicion për këdo që ndihet ndryshimet pakëndshme.


Mos prisni derisa pranverë ndalesa për të kënaqur ju. A nuk e le të sundimit të stresit mbi ju! Me blerjen e drogës "Klosterfrau MELISANA ®», të ndryshuar jetën tuaj për të mirë dhe do t'i jepet një humor pranverë optimizmi!