Dystonia maskuar si sëmundje të tjera


 • Mosha e rëndë
 • Sulmet kanë frikë
 • distonise mund të trajtohet
 • Ilaç më të mirë - det dhe diell


 • Gama e ankesave "vehetonikov" të gjerë nga lodhja,
  ankth i pajustifikuar, palpitations zemrës, dhimbje në zemër dhe
  probleme me zorrët në djersitje e tepruar, ups çuditshme
  temperatura, konfiskimit të shkurtër fryma dhe mpirje.

  Nga
  Numri i ndjenjave negative që bien për shumë
  Fituesit, distonise e di jo të barabartë.

  Dhe gjithashtu në numrin e
  gabime diagnostike angazhuar edhe mjekë me përvojë, konfuze atë
  në sipërfaqen e hipertensionit ose ulcerat,
  diabeti, astma, disfunksioni tiroideve.


  Mosha e rëndë

  Si
  Në përgjithësi, distonise vegjetativ, e cila është e bazuar në gjenetik
  mosfunksionim i qendrave të veçanta autonome të trurit, e bën
  ndjerë në fëmijërinë e hershme. Sufferers fëmijët e saj kapriçioz,
  konflikti, kanë më shumë gjasa për të marrë të sëmurë, nuk e tolerojnë fizik dhe
  Ngarkesës Inteligjente.

  Gjatë viteve, ka marrë një trashëgimi të "dobësisë"
  vetëm rrit. Sidomos në adoleshencë dhe gjatë
  menopauzë, kur sistemet endokrine dhe nervor i mashkull dhe femër
  Trupi rritur kërkesat. Ekspertët besojnë:
  pika shpeshta presion, paqëndrueshmëri emocionale, Flushes nxehtë ngrohjes dhe
  djersitje e harlisur (hyperhidrosis) "tranzicional" mosha - jo më shumë,


  si një manifestim i dystonia autonom.

  Përveç ndryshimeve hormonale
  prish prirur për dështimet person i tillë mund
  stresi kronik, sëmundje të ndryshme infektive, i tepruar
  ushtrim, shok i fortë emocional.

  Sulmet kanë frikë


  Për fat të keq, pacientët ndihmë profesionale shpesh kthehet shumë
  vonë. Prandaj, trajtimi i sëmundjes mund të jetë e gjatë. Një i tillë
  mjekët pacientëve solli përsëri në normale pothuajse një vit. Ejani në konsultim
  grua e aftë që mban një rol të përgjegjshëm të udhëheqjes,
  Sulmet e bëra të çuditshme të cilat vënë në rrezik të gjitha që ajo
  kërkuar gjatë: karriera, pasuria, jeta personale.

  Ia vlen
  të jetë në një vend të mbushur me njerëz, si ajo filloi të asfiksim, pidskakuvav
  presion wildly mposhtur zemrën dhe tërë trupin "derdhi" djersë të ftohtë.
  Ekzaminimi i një kardiolog, ku ajo u zhvillua pas i parë
  sulm ose pa dobi.

  Sulmet përfundimisht frikshme
  bëhen më të shpeshta. Pra, shumë në mënyrë që pa dikush nga të afërmit
  torturuar nga frika e një tjetër "rëndimit" ajo nuk mund të marrë jashtë
  shtëpi! Në gjuhën mjekësore si shtet, i shoqëruar nga dridhje
  të gjithë trupin dhe frika e vdekjes, dhe quhen sulme paniku
  konsiderohet si një nga më të manifestimeve të dystonia autonom.

  Si
  Në mënyrë tipike, secili përfundon tilla shtetërore e quajnë "të shpejtë".


  Sëmurë të bëjë një injeksion qetësues, dhe ajo mund të jetë e lirë për të
  sulm tjetër.

  distonise mund të trajtohet

  Trajtoj
  Forma të tilla të avancuara të dystonia - ajo është e gjatë, por jo
  pashpresë. Ekspertët nuk pushon të them se gjëja kryesore - nuk e bëni
  provojë të ekstrem dhe të mos vonojë trajtim.

  Siguria Çmimi
  mund të jetë shumë e lartë. Sidomos në dispozicion të brendshme
  Aeskulapiusit prezantojë të arriturat e fundit të mjekësisë: nga
  cutting-edge droga shpikje të tilla mrekulli si "thatë"
  Vaskë nxehtë dhe kapsulë special shëndetësor
  phototherapy, kushtet e veçanta temperatura, masazh dridhje dhe

  zgjedhur individualisht muzikë.

  Mjekim
  droga antidepressant dhe qetësues domosdoshmërisht ekspertë
  Rekomandojmë kombinuar me seancat psikoterapi. Trajtimi i dystonia -
  proces kompleks. Por edhe më moderne, të mirë-zgjedhur
  trajtim nuk do të ndihmojë në qoftë se një person vuan Dystonia vegjetativ jo
  të mësojnë për t'u çlodhur.

  Për të arritur lehtësim e dëshiruar ndihmon,
  të tilla si ushtrime të veçanta (ajo në thelb mund të zotëruar çdo)
  mund vazhdimisht dhe pastaj të njëjtën kohë relakson muskujt
  ballin, fytyrë, qafë, shpatull brez, përsëri.

  Në raste të rënda (nën
  një sulm paniku apo astmë) - plastike e zakonshme

  qese, vuajtje të rënda njeri vegjetativ distonise
  10-15 minuta duhet të veshin fort mbi kokën e tij: dioksidi i karbonit
  stimuluese efekt në qendër të frymëmarrjes.


  Ilaç më të mirë - dielli dhe deti

  I dobishëm
  Mëso të relaksoheni dhe teknikat për të zotëruar parë psikologjike dhe mjekësore
  të ndihmuar ata që janë shqetësim serioz i autonom "dobësi" nuk është
  ndihet, por disa shenja ende Warning në
  shënime.

  Këta janë ata që lehtësisht i zbehtë dhe i kuq, shpesh ndihet
  të ftohtë apo mpirje, rrit djersitje, i shpejtë
  ose rrahje zemre i ngadalshëm, vështirësi frymëmarrje, konvulsiv

  dhimbje koke, rënie të performancës, lodhje,
  çrregullimet e gjumit, ethe e çuditshme.

  Mjete True
  e çrregullimeve autonome - me mundësinë e pranverës dhe vjeshtës gjatë
  rëndim të shkuar në vendpushimin diell. All dielli rekomanduar
  në plazh, duke notuar, luajnë volejboll, pikiatë scuba - dhe gratë
  veçanërisht të përshtatshme PS-procedurat.

  Vlen kushtuar vëmendje të
  ushqimin e duhur, rekomandohet një dietë të veçantë me të lartë
  kalium, kalcium, vitaminë D3 (patate, patëllxhan,
  lakër, kajsi, kumbulla të thara) dhe i kufizuar turshi, turshi, kripë,
  çaj i fortë, kafe, çokollatë.

  Diskutoni komuniteteve:

 • Dystonia
 • Sulmet Panic