Faktorët e rrezikut për venat me variçe
Pra, kjo është e rregulluar
Bota që shumica Sëmundjet papritmas hedhur mbi ne si bora mbi kokë.
Pa paralajmërim, asnjë thirrje, asnjë deklarim i luftës. Kjo është arsyeja pse mjekët kështu
në mënyrë aktive të gjithë ne kërkojmë që të angazhohen në parandalimin, për të luftuar shkaqet
sëmundje në vend se pasojat e saj. Por kaq shumë rreziqe që të kokës
mund të shkoni tjerrje! Çfarë kini kujdes, pse të shpëtojë veten e tij? Jo, sigurisht,
ne të gjithë e dimë se në qoftë se ju uleni me flokë të lagur mbi gjysmë ore, atëherë
Ju mund të fitojnë një të ftohtë të keqe. Por ka shumë më komplekse dhe e rrezikshme
sëmundje ...

Në të vërtetë
Përgjigjja është e thjeshtë: ju keni për të studiuar me kujdes faktorët e rrezikut dhe më e mundshme

Sëmundjet e përbashkëta dhe të kuptoni nëse ju bie nën ndikimin e këtyre faktorëve?
Nëse e gjeni veten, atëherë ju duhet të fillojë parandalimin.

Sot ne
flasin për venat me variçe dhe kushtet që kontribuojnë në saj
Shfaqja dhe zhvillimi. Venat me variçe ose venat me variçe
sipërfaqe manifestuar extension (sipërfaqësore) rrjedhje venoz të lidhur me shkeljen
Gjaku venoz nga venat e ekstremiteteve të ulëta. Venat me variçe shkaktojnë ndjesi dhimbje
seriozitetit dhe lodhje në këmbë, këmbët fryrë, dhimbje barku nate, dhe nëse
dështon për të marrë hapat e nevojshëm, pasojat do të jenë edhe më të
pakëndshme, të tilla si shfaqjen e ulcerat deje e këmbëve.


Sigurisht, ne nuk do të
harrojmë anën estetike të gjërave. Çdo grua do të jenë të pakta, këmbët e bukur,
dhe venat me variçe duhet t'i japë fund këtë dëshirë. Venat do të shfaqet në lëkurë blu "yjet", "merimangat"
dhe figura të tjera të rënda. Çfarë është këtu minifundet ndjehen apo pantallona të shkurtra, e lëre
kostume banje.

Gjithçka
Nevoja lart-deklaruar për të shtuar se venat me variçe, për fat të keq, shumë
i zakonshëm. Dhe gratë vuajnë nga ajo më shpesh se meshkujt.
Përveç kësaj,
Anijet kanë pësuar variçe më nuk të jetë në gjendje të mbulojë
forma e saj origjinale. Në këtë drejtim, parandalimi është veçanërisht

Vlera e madhe! Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të dini të gjithë faktorët e rrezikut që ndikojnë
mundësia e venat me variçe. Le të analizojë ato një nga një.

Trashëgim. Mjekët thonë se në
trashëgimi nuk mund të transmetohen sëmundje, dhe disa tipare
Struktura e enëve të gjakut. Nëse gratë në llojin tuaj të vuajnë nga venat me variçe,
kjo ka kuptim për të bërë një takim me mjekun-fleboloha.

Shtatzënia. Fëmija rritet në barkun e nënës, mitra është për këtë arsye
rrit në madhësi dhe fillon të ushtrojë presion mbi venat e vendosur në barkut
zgavër. Kjo pengon rrjedhjen venoz, duke pasur parasysh faktin se vëllimi
gjak gjatë shtatzënisë dhe kështu rrit.

Kështu gjatë shtatzënisë
një ndryshim
nivelet hormonale që ndikojnë në gjendjen e mureve e anijes dhe valvulave

Lifestyle. Zakonisht ky faktor ka të bëjë me punën tonë. Nëse
ne duhet të qëndrojë ose të rrinë për një kohë të gjatë, ne automatikisht do të gjeni veten në një grup
rrezik. Lëvizja, në këmbë - është një mënyrë për të ndihmuar të gjakut tonë,
e cila nuk është e lehtë dhe kështu, në qoftë se vetëm për shkak të gravitetit. Më pak ne
lëvizin, më keq të fillojë të punojë anijeve tona.

I vëmendshëm
Lexuesit e kanë vënë re me siguri se faktorët e mësipërm të rrezikut përfshijnë
për ata që janë të vështirë për të shmangur. Ndikojnë në trashëgiminë ne jemi
Shteti braktis fëmijë është i lindur është i pamundur, dhe në këmbë ose ulur

Puna mund të jenë të dashur. Tani le të flasim për faktorët që ne
mund dhe duhet të eliminojë nga jeta juaj.

Shtim i tepruar në peshë, trashje. Peshë më të madhe
presion mbi këmbët tona, aq më e vështirë bëhet e anijeve tona.

Kequshqyerja. Konsumi i pamjaftueshëm i frutave dhe
perime jo vetëm të çon në një mungesë e vitaminave dhe mineraleve që janë përgjegjës për
forca e murit të enëve të gjakut, por edhe për martesë, fibrave bimore, duke çuar në dështime në gastrointestinale
trakt, duke shkaktuar rritur presionin në bark.

Alkooli. Ajo në thelb dehydrates trupit nëpërmjet gjakut
trashet dhe fillon të qarkullojë më keq.

Këpucët i papërshtatshëm. Takë të lartë, i ngushtë, i afërt
Këpucë të parandaluar rrjedhën e duhur të gjakut.

Të brendshme të shtrënguar. Rrjedhjen e gjakut për të penguar të këmbëve.

Prandaj,
parandalimi i sëmundjes variçe është e nevojshme. Dhe për të na ndihmuar të mund të vijnë flavonoids
- Substancat aktive që përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe forcojnë muret e enëve të gjakut. I kuq
gjethet e rrushit, të pasur në flavonoids, është baza e mjekësore
drogës Antistaks ®, e cila
vjen në tre forma: kapsula (pranim kurs), xhel dhe spray.
Përdorimi i Integruar i këtyre formave i jep një efekt të mrekullueshëm profilaktik dhe terapeutike, redukton puffiness, eliminon trishtim dhe dhimbje në këmbë, përmirëson qarkullimin e gjakut.

Mbi të gjitha
mbani mend që paralajmëroi se i armatosur!