Llojet vakum masazh të masazh vakum


 • Çfarë është masazh vakum?
 • Vakum rul masazh
 • Jar masazh dinamik
 • Jar acupressure
 • Vakum heqjen fytyrë

 • Çfarë është masazh vakum?

  Vakum masazh
  - Kjo efektet terapeutike, dhe kozmetike për lëkurën e trupit.
  Dhe në qoftë se ju doni për të zgjidhur probleme të tilla si celulitit në mollaqe,
  në anën e pasme të kofshët dhe në zonën "kilota" dhe të shpëtoj nga
  "Lëvozhgë portokalli", pastaj masazh vakum - ju duhet
  Procedurat kozmetike. Përveç kësaj, masazh vakum në mënyrë efektive
  përdorur në trajtimin e dhimbjes mbrapa, ndenjurat dhe kofshët, një jakë
  zonë dhe qafën, supet dhe rajon mesit, etj


  Efektet
  me kusht masazh vakum vendosur. Së pari, efekti trajtim
  masszha vakum që është arritur nga muskuj zbutës në problemin
  zone (efektive vetëm trajtimin e dhimbjes). Dhe vakum
  ndikon jo vetëm receptorët e lëkurës, por edhe në pikat aktive që
  ka një efekt terapeutik jo vetëm në muskujt në zonën e problemit nën
  një masazh vakum, por edhe në të gjithë trupin.

  Së dyti,
  Efekti kozmetike të masazh vakum, arrihet përmes
  ndikojnë ajër të rralluar. Rritjet e ajrit të rralluar
  furnizimi oksigjen dhe intensiteti i metabolizmit gjatë
  Vakum masazh (në veçanti, rritur rrjedhjen limfatike) dhe përmirëson


  qarkullim. Lëkura bëhet elastike, rrit rezistencën e saj
  të temperaturës dhe faktorëve mekanike përmirëson shtrëngohet
  Funksioni i muskujve, rrit tonin e tyre, elasticitet, të shëruar plagët
  ind.

  Rezultate të dukshme nga masazh vakum -
  përmirësuar dhe forcuar konturet e trupit, zbutjen e rrudhave, përmirësimin
  çehre dhe korrigjimi i mungesave fytyrës lokale ovale dhe të dyfishtë
  mjekër.

  Ne trajtimin e celulitit vakumit
  masazh është veçanërisht e efektshme përdorur në lidhje me procedurat e tjera
  - Të tilla si, për shembull, mikro dhe elektrolipoliz.

  Vlerë
  mos harroni se masazh vakum ka contraindications.

  Kështu, vakum
  masazh mund të kryhet në sëmundjet akute inflamatore
  organet e brendshme, defektet e lëkurës në ndikimin e vakumit
  masazh, dhe sëmundje bile-guri, thrombophlebitis përsëritura dhe
  pneumoni. Aktualisht, procedura për vakum
  masazh duke përdorur të veçantë përdorimin e pajisjeve mjekësore
  e cila lejon procedurën masazh vakuum më
  efektive dhe më pak të dhimbshme.

  Teknologji Starvac
  - Ky trajtim celulitin me akte kryesisht në
  ind lidhës. Kryesore është kullimit limfatik,
  revascularization dhe ndikimi në zonat refleks. Efektet e
  trajtim celulitin: optimization e metabolizmit dhe për të krijuar të qëndrueshëm

  kongjestion, eliminimin e spazma në dhimbje në muskul, dermalhiyah.

  Indikacionet:

 • celuliti dhe yndyrë lokalizuar depozitat;
 • Çrregullime të qarkullimit të gjakut;
 • mialgjia, dermalhii;
 • plagët dhe shënon shtrirje;
 • flokët sëmundje;
 • Përgatitja për kirurgji plastike dhe rehabilitimin pas tyre (p.sh. Liposuction)
 • përtëritje të lëkurës.

 • Vakum rul masazh

  Kjo
  masazh lloj vakum është kryer duke përdorur dy madhësive kokë
  në një vakum të vazhdueshme ose pulsating. Kjo metodë e vakumit
  Masazh është përdorur kryesisht për të reduktuar pamjen e celulitit,
  të hequr dhjamin e tepërt, figura e modelimit zonale

  resorption e edemë, heqjen, etj Drejtimi i lëvizjes së kokës
  Skemat e përcaktuara universale miratuar për terapi vakum.
  Madhësia dhe vakum standarde madhësia në kokë masazh vakum
  përcaktohet individualisht në varësi të indikacioneve dhe individuale
  karakteristikat e klientit.


  Jar masazh dinamik

  Një
  duke përdorur katër madhësive të gota në një konstante ose
  vakum pulsating. Kupat janë përdorur për rritje limfatike
  Faqet nyjet përpunimit zone që janë të vështira
  duke përdorur kokat rul (bark, parakrah).


  Jar acupressure

  Një
  duke përdorur katër gota thithje të dyfishtë.

  Me T-lidhës
  kupa bashku në skemën per perdorim simultan. Procedurë
  përdoret për të ngrohur zona të caktuara nga
  "Pucker-trazim" qelizat ndarjen yndyrë para
  Zonat e përpunimit të shprehur celulitit para maska ​​mbulesë.


  Vakum heqjen fytyrë

  Një
  me tre nozzles. Procedura për personat heqjen mbajt në katër
  Faza - surging, kullimit limfatik, aktivizimi, formimi. Në çdo fazë
  duke përdorur një furçë dhe vakum të veçantë mode, në varësi të
  lëkura e klientit. Metoda e përdorur për të rimarrë TURGOR
  lëkurës, zbutjes rrudhat dhe shenjat, resorption e edemë, forcimit

  Konturet e personit, etj